Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Будапешт не підтримає рішення щодо кредиту Європейського Союзу для України, доки не буде відновлено постачання нафти трубопроводом «Дружба». Це питання знову стало актуальним після пошкодження інфраструктури під час російської атаки.
Заява Орбана та умови Будапешта
Очільник уряду Угорщини повідомив у соцмережі Х, що країна отримала сигнал через Брюссель про готовність України відновити транзит нафти найближчим часом. Це може статися у разі зняття блокування фінансового рішення на рівні ЄС.
Орбан продовжив говорити з Україною мовою ультиматуимів:
“Позиція Угорщини не змінилася: немає нафти = немає грошей. Як тільки постачання нафти буде відновлено, ми більше не стоятимемо на шляху схвалення позики”.
Він додав, що кредитний механізм не створює для Угорщини фінансових ризиків чи додаткових зобов’язань, однак питання постачання енергоносіїв для країни залишається ключовим аргументом.
Причини позиції Будапешта та реакції на заяву
Блокування кредиту Угорщина пов’язує саме з проблемами роботи нафтопроводу «Дружба», який був пошкоджений після чергової російської атаки на енергетичну інфраструктуру. Відновлення постачання дозволило б стабілізувати імпорт нафти, що є критично важливим для угорської економіки.
Читайте також: Опозиційна «Тиса» здобуває більшість на виборах в Угорщині — підраховано 99% голосів
У коментарях під заявою Орбана користувачі звернули увагу на політичну складову цієї позиції. Один із коментаторів зазначив: “Це не просто питання енергетичної інфраструктури. Це фізичний зв’язок, що поєднує Угорщину з Росією”.
Окремі користувачі також припускають, що навіть після можливого відновлення трубопроводу ризик нових атак на критичні об’єкти залишатиметься високим. Це, на їхню думку, може вплинути на стабільність постачання та подальші політичні рішення Угорщини.
За повідомленням з телеканалу ПРЯМИЙ. фото: gettyimages.



