Ми у Facebook

Перлина Волині та Батьківщина Уласа Самчука

Дермань Здолбунівського району відома не тільки комплексом Свято-Троїцького монастиря, а й і як батьківщина Уласа Самчука та Бориса Тена – видатних українських письменників.
Як писав Улас Самчук: “Дермань для мене центр центрів на планеті. І не тільки тому, що десь там і колись там я народився... Але також тому, що це справді “село неначе писанка”, з його древнім Троїцьким монастирем, Свято-Федорівською учительською семінарією...”
Тут ви зможете побачити мури Свято-Троїцького монастиря ХV ст. Зможете напитися води із знаменитого джерела “Батиївка”, яке, за легендою, хан Батий, знищивши село, що вчинило героїчний опір орді, наказав закидати камінням.
Не обділена Здолбунівщина і природними заповідними багатствами. Одним з таких унікальних природних місць є село Святе, яке розташоване в самому центрі новоутвореного Дермансько-Мостівського ландшафтного парку. Саме в цьому, одному із небагатьох місць України, вирощується рідкісна форель. Місце, де її вирощують, є унікальним з двох причин:
- по-перше, вода тут настільки чиста, що видно дно навіть у найглибших місцях;
- по-друге, завдяки джерелам, що пульсують із піщаного дна, вода тут має сталу температуру – близько 6 градусів тепла і не змінюється навіть у найлютіші зимові морози та найспекотніші літні дні.
Не залишить вас байдужими і славнозвісне “Джерело Святого Миколая”, що витікає з скелі в селі Гільча.
Переглядів: 15463
купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ


Робота в Рівному