Право на безкош-
товне харчуван-
ня мають понад чотири тисячі рівненських школярів. Це діти-сироти, напівсироти, діти з багатодітних сімей та ті, хто має статус постраждалих від катастрофи на ЧАЕС. Проте не всі вони отримують безкоштовні обіди. Як повідомив начальник міського управління освіти Віталій Новак, цьогоріч безкоштовно харчується лише 1100 учнів. Це сталося тому, що в бюджеті держави на поточний рік закладено значно менше коштів на фінансування освіти, ніж того потрібно. Пан Новак зазначив, що через брак коштів годувати і цих пільговиків до кінця року не зможуть. Грошей вистачило щоб оплатити харчування школярів лише за дев’ять місяців. Втім, нещодавно сесія міської ради прийняла рішення виділити кошти на харчування учнів, але сума в тридцять тисяч гривень тільки частково покриває місячні витрати.
Стаття закону, що стосується харчування школярів — так звана захищена стаття, а це значить, що фінансуватися повинна обов’язково з державного бюджету. Проте, гроші досі не надійшли. І зараз міське та обласне управління освіти об’єднали зусилля, щоб віднайти потрібну суму — а це понад сто тисяч гривень.
Кілька років тому, отримавши в безоплатну оренду шкільні їдальні приватні підприємці взялися забезпечувати учнів гарячими обідами. І досі на їхню роботу не скаржилися. Годують вони і школярів-пільговиків, за що отримують відрахування з управління освіти. Але приватники хочуть, щоб з ними розраховувалися вчасно — і це їх законне право. Як і право скривджених долею дітей мати компенсацію від держави, хоча б у вигляді гарячого обіду.
Школярі залишилися без обідів!

Школярі Рівного, які мають право на безкоштовне харчування, можуть залишитися без обідів. В управлінні освіти міста немає коштів, щоб розрахуватися за харчування дітей-пільговиків.

