Юрій Луценко: Юхименко опинився в ролі цапа-відбувайла

Рятувати ВАТ “Рівнеазот” від неефективного управління, іншими ж словами, від облдержадміністрації — таким було основне завдання комісії Верховної Ради, яка у понеділок вивчала ситуацію на підприємстві. Ініціатива виїхати на “Рівнеазот” належить народному депутату Юрію Луценку, до якого, звернулися виборці.

Півтора року тому обладміністрація наполегливо добивалася права управляти державним пакетом акцій “Рівнеазоту” і цього права домоглася. Конкретно ці обов’язки були покладені на заступника голови ОДА Анатолія Юхименка. Але управління виявилося катастрофічно бездарним. За словами пана Луценка, упродовж півтора року підприємство зазнало збитків на 100 млн. гривень, існує величезна кредиторська заборгованість, тримісячна заборгованість з виплати заробітної плати, продукція надзвичайно дорога і її відпускають за собівартістю. Грошові потоки контролюють відповідні структури. Підприємство свідомо доводять до фіктивного банкрутства, щоб потім все скупити за залишковою вартістю.
Комісія виявила ряд кричущих порушень. Зокрема, одна і та ж фірма кредитує виробництво і скуповує продукцію за заниженими цінами. Ціна на добрива протягом одного місяця різна, інколи різниця складала 150 доларів за партію, є багато інших фактів. Члени комісії переконані, що на засіданні комісії Верховної Ради буде прийнято рішення про негайну передачу державного пакета акцій в управління Фонду держмайна. Також буде поставлено перед Генеральною прокуратурою питання про відповідальність за неефективне управління державною часткою майна “Рівнеазоту”. Хоча Юрій Луценко вважає, що Анатолій Юхименко в даному випадку опинився в ролі цапа-відбувайла.
Не виключено, що в разі передачі державного пакета акцій в управління Фондом держмайна “Рівнеазот” знову продаватимуть, але за значно нижчою ціною, ніж першого разу.
Юрій Луценко впевнений, що ситуація на “Рівнеазоті” особлива і від інших гігантів рівненської промисловості відмінна тим, що “Азот” ще можна врятувати, а інші підприємства — вже ні.

Поділитися:

Головні новини

Прокрутка до верху