подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
15.01.2014, 21:49

Освіта України у 2014 році: Табачник назвав пріоритети

Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник на брифінгу в уряді 15 січня окреслив пріоритетні напрямки розвитку освіти у 2014 році.
Дошкільна освіта

«Президентом України поставлено завдання впродовж 2013-2014 років ліквідувати черги у дошкільні навчальні заклади. За минулий рік, маючи оперативну статистику, в Україні створено додатково нових 55 тис. місць у дитячих садочках. На 2014 рік плани такі ж. Президент визначив 100 тисяч місць. Думаю, що до 1 січня 2015 року ми зможемо ліквідувати черги до дитячих садків. На сьогодні ми маємо один з кращих показників в Європі – майже 100% дітей 5-річного віку охоплені дошкільною освітою, близько 82% - усіх категорій, які відвідують дитячий садочок», – сказав міністр.

Харчування у рівненських дитсадках та школах подорожчає

Середня освіта

За словами Дмитра Табачника, у середній освіті головна увага приділятиметься впровадженню нових державних стандартів. Активно триває підготовка до переходу на новий зміст освіти учнів 3-х і 6-х класів, що розпочнеться з 1 вересня цього року. «У 2013 році завершено формування каркасу сучасної української школи – затверджено Концепцію профільної освіти. У документі закладено чимало прогресивних ідей. Це – суттєве розширення автономії школи у розподілі навчального часу (52%), забезпечення можливості створення індивідуальної освітньої траєкторії для кожного учня, впровадження професійних проб для усвідомленого вибору майбутньої професії. Упровадження Концепції розпочнеться з 1 вересня 2018 року», - нагадав керівник освітянського відомства.

ЗНО-2014: пункти реєстрації на Рівненщині [+СПИСОК]

Як зазначив Дмитро Табачник, у 2014 році заплановано забезпечити новими підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів 3-х, 4-х та 6-х класів. Загалом – понад 250 назв нових підручників.

Рівненщина: школярі розробили листівки для Василя Берташа

«Хотів би нагадати, що повернуто медичні огляди усіх спеціалістів у 14 регіонах у школах. Зараз упродовж першого кварталу 2014 року зможемо порівняти, де більш ефективно проводити огляд з метою профілактики та збереження здоров’я наших дітей: чи у поліклініках, як існувало в попередньому порядку, чи коли це робиться повністю в шкільному колективі. Прем’єр-міністр України Микола Азаров вимагає стовідсотково завершити медичні огляди школярів до 10 квітня. Всі школярі пройдуть поглиблені медичні огляди без будь-якої вибірковості», - наголосив міністр.

Всі школярі повинні пройти медогляд до 10 квітня [+Відео]

Також, за словами Дмитра Табачника, продовжується робота з упровадження інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами. У загальноосвітні заклади інтегровано понад 71 тис. дітей з особливими освітніми потребам. Уведено понад 600 посад асистентів вчителів у штати навчальних закладів.

У рівненських школярів офіційно розпочався другий семестр

«Великі плани є щодо роботи з обдарованою молоддю. Фактично створено Всеукраїнський банк інтелектуальних досягнень учнівської молоді на виконання Указу Президента. В Умовах прийому на 2014 рік передбачено, що 100 дітей, які мають найвищі інтелектуальні результати – перемоги у міжнародних учнівських олімпіадах і всесвітніх інтелектуальних турнірах – матимуть додаткові бали при вступі до вищих навчальних закладів. Окрім того, Міністерство створить для кожного з них індивідуальну освітню траєкторію, тобто обдарована дитина зможе за один семестр проходити навчальну програму за своїм бажанням у більш широкому обсязі», - цитує Дмитра Табачника Урядовий портал.

Рівненським учням про Шевченка розкажуть письменники

Вища освіта

Дмитро Табачник повідомив, що затверджені Умови прийому до вищих навчальних закладів, які не зазнали суттєвих змін. Умови залишаються стабільними. «За попередніми підсумками зросла кількість іноземних студентів в Україні. На сьогодні з майже 150 країн 65,5 тис. іноземних студентів виявили бажання одержати вищу освіту в Україні», - поінформував міністр освіти і науки України.

Рівненщина: хто отримав звання "Заслужений працівник освіти України"? [+СПИСОК]

Довідка
Мережа загальноосвітніх навчальних закладів Рівного у 2013-2014 навчальному році, затверджена розпорядженням міського голови Володимира Хомка, виглядає так. У місті діють двадцять шкіл І-ІІІ ступенів, дві з яких – спеціалізовані школи з поглибленим вивченням іноземної мови (англійська) – № 15 та «Центр надії». Одна школа І-ІІ ступенів – № 16; дев’ять навчально-виховних комплексів, з яких: два у складі закладів І ступеня – НВК №№1, 37; сім у складі закладів І-ІІІ ступенів – НВК «Колегіум», НВК №2 «Школа-ліцей», НВК №12 «Школа-ліцей», НВК №19 «Школа-ліцей», НВК №14 «Школа-дитячий садок», НВК №17 «Школа-дитячий садок», НВК №26 «Школа-спеціалізована спортивна школа». Також у місті працюють чотири гімназії – гуманітарна гімназія з поглибленим вивченням іноземних мов, українська гімназія, класична гімназія «Престиж», гімназія «Гармонія», два ліцеї(природничо-математичний ліцей «Елітар», економіко-правовий ліцей) та один навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина» для дітей-інвалідів. Загалом, як інформує 7d.rv.ua, у Рівному діти навчаються у 37 загальноосвітніх навчальних закладах.
Коментарі: