Рівненські бізнесмени Леся та Михайло Корилкевичі - про джерела фінансування бізнесу [+ІНТЕРВ'Ю]
Гості Smart Meetings: Михайло Корилкевич, Президент Української асоціації вапняної промисловості, MBA-випускник Institute of International Business Relations (Берлін, Німечинна), та Леся Корилкевич, член Наглядової ради групи компаній "Монстера", MBA-випускниця Львівськоі бізнес-школи.
Участь у зустрічі безкоштовна, за умови попередньої реєстрації.
Зареєструватися на зустріч

- Лесю, знаю, що Ви нещодавно закінчили MBA у LvBS (Львівській бізнес-школі). Вітаю Вас! Що отримали від цього навчання? Відчуваєте внутрішні зміни?
- Так. Змінилося мислення та підходи до управління бізнесами. Щоправда, багаж знань та інструментів іноді дещо сповільнює процес прийняття рішень, вони стають набагато глибшими та виваженішими. У той же самий час розуміння якості та ефективності рішень спонукає мене до терпіння й застосування інструментарію. Чітко можу сказати, що сьогодні не бізнеси управляють моїм життям, нахабно втручаючись у нього вдень та вночі, а я допомагаю бізнесам та команді бути ефективнішими.

Як рівненським підприємцям вийти на ринок ЄС? [+Відео]
- Михайле, Ви закінчували бізнес-школу за кордоном на початку 2000-х. Тоді в Україні ще мало хто знав про існування бізнес-шкіл. Як це вплинуло на Ваше майбутнє?
- Пройшло 12 років з часу закінчення MBA. І сьогодні я досяг тих результатів, які мене влаштовують, оскільки активно використовую інструменти MBA. Коли отримав диплом, відчув потужне бажання до змін на краще, захотів більшого у результатах, прагнув бути ефективною ланкою між зацікавленими сторонами. Натомість зустрівся із жахливим супротивом до змін своїх колег і оточення. 12 років тому здавалось, що цю стіну я не подолаю. Але сьогодні з гордістю можу розповідати про основне з моїх досягнень: наша команда та оточення тепер мене стимулюють бути ще більш успішним, розвиватись всебічно – у політиці, духовно, вести здоровий спосіб життя.

Зареєструватися на зустріч
- Михайле, Ви очолюєте групу компаній «Монстера». Чим займається компанія?
- Групу компаній «Монстера» очолює менеджмент, а я – один із акціонерів. Сфери діяльності компанії – це бізнеси, пов’язані з видобувною, вапняковою, молочною промисловостями, ресторанно-готельною індустрією та нерухомістю. Ми виступаємо як інвестиційний фонд у певних проектах, також як інвестиційний банк. Ми використовуємо сильні сторони нашої команди, входимо в управління бізнесами, впорядковуємо їх, збільшуємо ефективність цих бізнесів, застосовуючи свої знання.
Рівненський генеральний директор Юрій Головай: "В Україні стартап – це доля героїв" [+ІНТЕРВ'Ю]
- Це сімейний бізнес? Як Ви з Лесею розподіляєте ролі в бізнесі?
- Леся більш прагматична, має досвід побудови комерційних департаментів у бізнесах, а я більше стратег, займаюся розвитком бізнесів та формуванням бачення на короткострокові та довгострокові періоди. У кожного з нас є сильні та слабкі сторони, ми їх правильно використовуємо. Свої бачення ми обговорюємо, формуємо фактори впливу, аналізуємо ризики та вибудовуємо стратегію розвитку бізнесу.

Зареєструватися на зустріч
- Лесю, як Ви приймаєте рішення про те, щоб входити в інвестиційний проект? Що для Вас є найважливішим?
- Важливим є відповідність моїм цінностям та потенціал прибутковості не менше 100%. А також інвестую в проект, якщо його інціціатор справді має дуже велике бажання впровадити свою ідею, якщо в нього "очі горять".
Володимир і Дмитро Патіси: «Ваша компанія буде такою, якою ви її бачите!»
- Михайле, у Вас є унікальний досвід виведення компанії на IPO. Як Ви оцінюєте можливості місцевого середнього та великого бізнесу повторити Ваш успіх?
- Досить оптимістично. Головне, вірити – і це станеться. Зараз на шляху такого процесу можуть постати більші перешкоди, але це й буде перевіркою віри у мету.
- Що б Ви порекомендували бізнесменам, які думають про виведення компаній на ІРО, але вагаються?
- Повірити! І знайти професійних людей для цього.
Михайло Винницький: «У головах українців сидить комплекс меншовартості!» [+Фото]
- Михайле, у бізнес-середовищі сьогодні жваво обговорюють ідеї створення різноманітних кластерів. Як Ви ставитесь до ідеї кластерів? І які перспективи Рівненщини у цьому, які кластери можна тут створювати, на Вашу думку?
- Підтримую, кластери потрібно будувати з успішних галузей. Наприклад, кластер виробництва молокопродуктів (виробники обладнання, ферми, заводи, торговельні мережі). Також не варто забувати, що Рівне є центром Західної України, відповідно тут можна створити ефективний логістичний центр.
- Лесю, що Ви порадите молодим підприємцям, які мають класну ідею, але не знають, де взяти гроші на її реалізацію?
- Шукайте, використовуючи всі можливі джерела фінансування, але перед цим створіть асоціацію чи кластер – для поширення інформації про себе. Постійно обговорюйте свою ідею зі знайомими, використовуйте критику як стимул до дії. Зробіть гарну презентацію для соцмереж, не зважайте на те, що у Вас може хтось її скопіювати. Вірте у себе і у свою ідею. Не кошти стають обмежуючим фактором для впровадження ідеї. Маємо досвід.
- Про що ми будемо говорити на Smart Meetings 12 серпня?
- Будемо говорити про інвестиційні проекти у бізнесах для збільшення прибутковості; про позики під процент для покриття касового розриву; про фінансування дозвільних речей, без яких бізнес може зупинитися; про залучення інвестицій, про вихід на ІРО.
Зареєструватися на зустріч

бізнесмени, "Монстера", Smart People, Smart Meetings, бізнес, фінансування, Леся Корилкевич, Михайло Корилкевич
10 липня небо освітить повня у Козерозі: що потрібно знати про "Оленячий Місяць" 10 липня та як використати його енергію

У четвер, 10 липня 2025 року, небо освітить повний Місяць, який цього разу сяє у знаку Козерога. Це явище, відоме як «Оленячий Місяць» (Buck Moon), обіцяє потужний заряд енергії, що підштовхуватиме до змін, особливо у професійній сфері. Астрологи стверджують, що це ідеальний час для позбавлення від старого багажу та відкриття дверей для нових можливостей.
переглядів: 119
Варення з кабачків та лимона - покроковий рецепт нестандартного десерту

Забудьте про традиційні закрутки! Цей рецепт варення з кабачків з лимоном — справжня знахідка для тих, хто прагне здивувати себе та своїх близьких нестандартними, але надзвичайно смачними домашніми заготівлями.
переглядів: 126
Що варто знати про нові правила перевезення тварин в міжміських автобусах ?

7 липня 2025 року Кабінет Міністрів України зробив значний крок назустріч комфорту та безпеці пасажирів з тваринами, схваливши зміни до Постанови №176. Вперше в історії країни встановлено єдині, чіткі правила перевезення домашніх улюбленців у міжміському та міжнародному автобусному сполученні.
переглядів: 191
Скільки коштує оренда житла в Рівному: високі ціни, менший попит і ризики шахрайства

Станом на липень 2025 року Рівне утримує позиції в переліку міст із найдорожчою орендою житла в Україні. Так, середня вартість однокімнатної квартири становить 12 000 гривень, а за словами експертів, у центрі міста нерідко просять і більше — до 13 тисяч.
переглядів: 308
Чим корисна лаванда і кому її приймати не можна?

У сезон цвітіння лаванди давайте поговоримо про корисні властивості цієї красивої та запашної квітки.
переглядів: 1844