Як отримати високий бал на ЗНО з англійської мови [+ПОРАДИ]
- Щороку різні видавництва країни масово поширюють цілі комплекси підготовок до ЗНО з англійської мови та інших предметів. Як вважаєш: чи варто довіряти підручникам такого типу і чому?
- На мою думку, замість довідників українських видавництв для підготовки до ЗНО краще використовувати підручники іноземних видавництв, які готують до схожих за рівнем знань іспитів (наприклад, FCE). Я використовувала лише їх та матеріали УЦОЯО (програму ЗНО, вимоги до написання власного висловлення). Мої друзі під час підготовки за українськими довідниками знаходили на їхніх сторінках багато помилок.
В Україні видано книгу, яка допоможе вступити на журналістику
- Ніно, якими, на твій погляд, є найважливіші аспекти успішного складання тесту з англійської мови?
- Тест з англійської – це перевірка знань граматики, словникового запасу (за інформацію УЦОЯО, лексичний мінімум складає 2500 слів – прим. авт.) та навичок читання. Щодо лексики та граматики рекомендую книжку «Grammar and Vocabulary for First Certificate» видавництва «Longman». Якщо немає можливості придбати друкований варіант, в Інтернеті можна знайти електронну версію. Аби потренуватися відповідати на запитання до текстів, раджу видання «FCE Practice Tests Plus 2 New Edition».
- У тесті з англійської мови є багато завдань саме на знання лексики. Як порекомендуєш готуватися до завдань такого типу? Достатньо мати хороший словниковий запас чи є ще якісь хитрощі?
- Звісно, що в тесті часом трапляються невідомі слова, але потрібно привчити себе розуміти зміст написаного навіть попри це. На ЗНО в тебе не буде словника, тож варто привчити себе здогадуватися значення слів з контексту.
- Що можна встигнути довчити за час, що залишився до ЗНО?
- У кожного є свої слабкі місця й теми, які варто довчити. Обов'язково раджу пройти завдання ЗНО минулих років. Навіть якщо в дечому структура тесту змінюється з року в рік, це допомагає краще зрозуміти, які дають завдання.
- Тест з англійської мови ти склала на 189 балів. У яких завданнях допустилася помилок та як порадиш їх уникнути цьогорічним випускникам?
- Я зробила, зокрема, дві помилки в завданнях на фразові дієслова, тому раджу повчити їх. У програмі, яка є на сайті УЦОЯО, подано список 20 дієслів, від яких утворені фразові слова, що їх будуть перевіряти на ЗНО. Це досить небагато. Також варто звернути увагу на власне висловлення: знайти вимоги до листів, написати вдома хоча б десять штук, аби потренуватися. Дуже важливо знати фрази-кліше, дотримуватися відповідної лексики: офіційної чи розмовної.
За даними львівського представництва УЦОЯО, 20% абітурієнтів на тесті з української цього року взагалі не написали завдання з розгорнутою відповіддю. Таким чином, кожен п’ятий випускник утратив по 20 балів у своїй роботі. Припускаю, що схожа ситуація може бути з іноземними мовами. Тож раджу звернути увагу на власне висловлення в підготовці та обов’язково виконати це завдання під час тесту. Вдалого вступу!
До теми:
Рівненська випускниця - про ЗНО-2015
Які документи потрібні школярам Рівного на ЗНО-2015

Як приготувати смачні оладки на кефірі: швидкий рецепт

Оладки на кефірі — це один із найпопулярніших і найпростіших варіантів сніданку або легкого перекусу.
переглядів: 182
Загубили документи? Потрібна послуга «Вважати недійсним»

Якщо ви втратили документи, для їх відновлення необхідно опублікувати в газеті оголошення про визнання документа недійсним. Ми допоможемо вам у цьому!
переглядів: 206
Курс валют на 23 липня: долар стабільний, євро зростає

Станом на 23 липня 2025 року курс основних валют в українських банках демонструє помірну стабільність із незначними коливаннями.
переглядів: 287
День святих Трохима і Теофіла: традиції, заборони та кого вітати 23 липня

23 липня, за новим церковним календарем віряни вшановують пам’ять святих мучеників Трохима, Теофіла та їхніх товаришів, які постраждали за християнську віру у III столітті. Їхня жертовність і вірність ідеалам добра стали прикладом духовної стійкості.
переглядів: 322
Магнітні бурі накриють Україну до кінця липня

Якщо ви відчуваєте втому, дратівливість, головний біль або безсоння, не поспішайте звинувачувати каву чи поганий сон. Можливо, причина у впливі магнітної бурі. До 31 липня 2025 року очікуються часті та сильні сплески геомагнітної активності, які можуть впливати на самопочуття.
переглядів: 523
Реклама