Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
22.02.2016, 08:00

Українських ліків на вітчизняному ринку все менше

А продажі їх в аптеках падають.
В Україні у 2015 році впало виробництво ліків, імпорт і експорт препаратів теж скоротилися в обсягах. Про це свідчать дані дослідження, проведеного рейтинговим агентством IBI-Rating.

Аналітики виділяють такі основні тенденції у 2015 році:

-зменшення обсягу виробництва лікарських препаратів на 7,9% – до 32,4 тис. тонн;
- скорочення імпорту фармпрепаратів на 49,2% до $933,2 млн;
- скорочення експорту фармпрепаратів на 39,1% до $115,7 млн;
збільшення оптового товарообігу фармпрепаратів та основних фармпродуктов на 7,3% до 46 млрд грн;
- зменшення частки українських фармпрепаратів в структурі оптового продажу на 5,8 п. п. до 28,3%;
- збільшення аптечних продажів фармпрепаратів на 23,4% в гривневому еквіваленті на тлі скорочення в натуральному вираженні на 14,5%;
зменшення заборгованості виробників фармпрепаратів перед українськими банками на 3,4% до 2113 млн грн.

Фірма з Рівненщини допомагала "ДНР"

На думку експертів, до збільшення товарообігу в грошовому вираженні призвела інфляція, а внутрішній попит на ліки в Україні впав через зниження платоспроможності населення.

"Зростання оптового товарообігу фармпрепаратів в грошовому вираженні обумовлене зростанням цін внаслідок девальвації гривні, тоді як обсяг продажів в натуральному вираженні має тенденцію до зниження. Відповідна тенденція має місце і на ринку роздрібної торгівлі", – відзначають аналітики.

Так, за підсумками 9 місяців 2015 року обсяг аптечних продажів в натуральному вимірі скоротився в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року на 14,5% і склав 1,2 млрд упаковок.Через це почали рости запаси ліків на складах оптових підприємств.
ВИРОБНИЦТВО
. За даними Державної служби статистики України, протягом 2012-2013 рр. росли обсяги виробництва лікарських препаратів, що містять гормони, антиибіотики та алкалоїди (найвідоміші алкалоїди, що застосовуються у медицині, є в головках маку снотворного — морфін, у беладонні лікарській — атропін, у тютюнових листках — нікотин, у листках чаю китайського і зернах кави — кофеїн - РЕД.). За підсумками 2014 р, зафіксовано скорочення їх виробництва, яке прискорилося у 3 кварталі 2015 року.

У Рівному чоловік не встиг викрасти автомобіль, бо закінчилось пальне

За 9 місяців 2015 року в Україні вироблено 32,4 тис. тонн лікарських препаратів, що на 7,9% менше, ніж за аналогічний період 2014 року.
При цьому структура виробництва залишалася стабільною.

"У складі лікарських препаратів, вироблених за січень-вересень 2015 року, частка ліків, що містять алкалоїди або їхні похідні і не містять гормони або антибіотики, склала 96,9%; препаратів, що містять пеніцилін та інші антибіотики – 2,8%, інші – препарати, до складу яких входять гормони і не входять антибіотики", – відзначають експерти.

ІМПОРТ І ЕКСПОРТ. Подорожчання імпортних ліків через сильну девальвацію гривні призвело до падіння імпорту препаратів в Україні.

"За 9 місяців 2015 року обсяг імпорту фармпродукції скоротився в порівнянні з тим же періодом 2014 року на 49,2% і склав $933,2 млн"
, – відзначають аналітики.

Овочі подешевшали

Впав у грошовому вираженні і експорт ліків з України. Девальвація валют країн СНД, до яких надходить 82,4% лікарського експорту України, вдарила по валютній виручці від продажу українських препаратів.В результаті таких змін за підсумками січня-вересня 2015 року негативне сальдо зовнішньої торгівлі фармацевтичною продукцією зменшилося у порівнянні з відповідним періодом 2014 року вдвічі і склало $817,6 млн, зазначають експерти.

Джерело http://www.segodnya.ua/
Коментарі:
Бесплатка


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net