Як виростити моднійшу мікрозелень: поради від фахівця з Рівного
Мікрогрін – це невеликі паростки овочів, зелені і трав, які збирають і вживають в їжу після 7-14 днів від початку посіву. Має більш виражені смаки, які несуть в собі дорослі рослини. Вчені проводили дослідження та довели, що в паростках міститься в 5 разів більша концентрація вітамінів, каротиноїдів і мікроелементів, ніж в їх стиглих екземплярах.
В мікрозелені майже всіх вирощуваних культур сконцентрована добова норма вітаміну С, фосфора, заліза, магнію і кальцію, а також цілий комплекс вітамінів D, B, PP, E, A, K.
Ця справа не є затратною по часу, особисто в мене на вирощення зелені йде від 1.5 до 3 годин на день. Автоматичних стелажів я ще не встановлював, з автополивом. Намагаюся все робити в ручну, бо отримую від цієї роботи задоволення та якийсь гармонійний душевний стан.
Для вирощення мікрогріну вам потрібний лоток з отворами та піддон в який буде зливатися лишня волога ну і саме головне це хороше, якісне не оброблене насіння. З багатьма насіннями пробував працювати, багато нашого магазинного і базарного насіння просто пліснявіє. Потрібно обирати чисте без лишнього сміття насіння, без ознак оброблення хімією. Можна вирощувати як на субстраті так і без. Добре підходять лляні тканини, мішковина, вата, марля. Особисто моя рекомендація це кокосовий субстрат, він гарно тримає вологу та тепло. Коріння в ньому дуже комфортно себе почуває. Якщо ж без субстрату способом гідропоніки, то для цього треба більше часу і уваги.
Серед плюсів – здатність до очищення організму від шлаків та токсинів, омолодження клітин та покращує імунітет. Позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт та обмінні процеси нашого організму. Якщо вживати його на протязі декількох місяців, можна схуднути без шкоди для здоров’я.
Зелень має хороший тонізуючий еффект, наділяє енергією, бадьорить. Містить в собі багато білка, можна використовувати як альтернативу різним енергетикам.
За повідомленням груп APRICOT. RV у мережі Фейсбук, facebook.com/groups/174324050240515/.
Дізнайтеся, м'ясо якої птиці вибрати? Уяви себе баристою – як приготувати класну заварну каву вдома.

У Рівному стартує новий курс «Школи відповідального батьківства»

У Рівненському обласному перинатальному центрі у липні розпочинається черговий цикл занять для майбутніх батьків. Програма — безкоштовна, практична та надзвичайно актуальна для тих, хто готується до народження дитини.
переглядів: 85
Рецепт легкого літнього сніданку за 10 хвилин

У спекотні дні хочеться почати ранок із чогось легкого, але водночас ситного й корисного. Пропонуємо простий рецепт літнього сніданку, який можна приготувати менш ніж за 10 хвилин.
переглядів: 148
Хто святкує іменини 1 липня

1 липня православні згадують святих братів Косму і Даміана — покровителів лікарів, а в народі цей день пов'язують із зіллям, цілющими травами та роботою в полі. Свій день ангела святкують не лише Косма й Даміан, а й Кузьма, Дем’ян і навіть Роман.
переглядів: 130
Гороскоп на липень 2025 року: місяць потужних трансформацій та неочікуваних змін

Липень 2025 року обіцяє бути місяцем, сповненим потужних планетарних вирівнювань та енергії, що не проситиме дозволу, а з силою пройде крізь двері. Цей період стане справжнім компасом для тих, хто шукає відповіді на питання про кохання, рішення, розвиток чи гроші.
переглядів: 209
Церковний календар на липень 2025: коли вшановуємо святу Ольгу, князя Володимира та пророка Іллю?

Липень 2025 року обіцяє бути насиченим на важливі православні свята. Віряни вшановуватимуть пам'ять великих святих, серед яких рівноапостольна княгиня Ольга, рівноапостольний князь Володимир, пророк Ілля та Собор архангела Гавриїла. Ці дні стануть нагодою для посиленої молитви та відвідин храмів.
переглядів: 334