Ми у Facebook
03.10.2002, 19:04

Знову цвІтуть каштани…

Як це дивно не звучало б, але вони таки розцвіли — сьогодні, коли природа готується до сну, коли тисячі інших дерев вже вкриваються золотом...
Одні, хто бачить такий осінній парадокс, розводять руками, інші — чудуються, а ще інші — пророкують біду. Адже здавна в народі відоме повір’я, мовляв цвіт дерев восени — не обійтися без біди. Що ж насправді примусило практично “голі” дерева розцвісти у вересні?
Як розповів доцент кафедри біології та прикладної екології Рівненського державного гуманітарного університету Роман Савчук, причиною такого явища став цьогорічний нестабільний клімат.
— Є так звані цикли розвитку каштана кінського, — розповідає він. — На початку весни іде інтенсивна фаза росту. У кінці літа ріст припиняється і закладаються квіткові та листкові бруньки. Власне з цієї пори починається підготовка дерева до зимового сну.
Як ви знаєте, цьогоріч відбувся різкий перехід від спекотної погоди до холодної. Внаслідок цього дерева ніби "позасинали". Але згодом пішли дощі. Вони й призвели до того, що дерева ніби зрозуміли, що прийшла весна і десь-інде почали цвісти.
За словами пана Романа, таке явище небажане. З року в рік воно місцями проявляється у зв’язку з потеплінням клімату Землі та парниковим ефектом. Якби зацвіли плодові дерева, то це стало б причиною зменшення майбутнього врожаю, адже такі бруньки наступного року не зацвітуть.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ