Ми у Facebook
15.05.2003, 22:30

Коментарі

Михайло Кривко, голова Костопільської райдержадміністрації:
— Минулий рік був надзвичайно складний. Наші господарства не змогли зібрати другий укіс трав. У СВК “Мир” надзвичайно велике поголів’я. Ми давали певні рекомендації, але реальних важелів впливу у нас немає — це приватна власність.
Але однозначно — керівник припустився помилки, не усвідомивши своєї колосальної відповідальності.
За нашими даними, в тому господарстві було 1600 голів великої рогатої худоби. Сьогодні ж там — 1200-1300 голів (ця цифра нестала — М.К.). Стосовно сміттєзвалища... Якщо людина недобросовісна, то ти що хочеш розказуй, а вона робитиме по-своєму. Єдиний вихід — силою закону, який сьогодні діє, заставити виконувати ті санітарні правила, які існують. Я запевняю вас, що порядок там буде наведено. Але повторюю, що це не якась катастрофа, а один епізод недобросовісного виконання взятих на себе зобов’язань і безвідповідальності.
Віктор Рудницький, начальник управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації:
— Торік були надзвичайно несприятливі умови, і як ніколи було заготовлено мало кормів. У свій час господарство “Мир” було одним із кращих. Поголів’я до 2 тисяч голів великої рогатої худоби.
Я був у тому господарстві на початку травня, але не побачив того, що ви побачили. Телята гинуть, бо в корів немає молока. А в керівника немає коштів, щоб закупити сухе молоко.
То хто ж винен і хто повинен понести покарання? Не будемо перекидати одне на одного. З одного боку, це — власник. З другого — контролюючі органи, яким держава дала повноваження, щоб такого не допустити. Але постає ще питання: чому ж люди не поміняють такого керівника?
Я вважаю, що це не стільки питання облдержадміністрації, скільки райдержадміністрації.
Іван Кухарчук, колишній (1962-1997 рр.) голова СВК “Мир”:
— Важко бачити те, що відбувається зараз з колишнім господарством-мільйонером. Колись “Мир” було двічі визнано одним із найсильніших економічних господарств в Україні. А були часи, коли рентабельність досягала й більше 100 відсотків. У нас налічувалося понад 4 тис. голів великої рогатої худоби. 1,5 тисячі корів вдень у цю пору давали більше 22-24 тонн молока.
У чому причина?.. Тяжко сказати. Серце болить говорити про це...
В’ячеслав Крижанівський, начальник управління державної ветеринарної медицини Костопільського району:
— 7, 8 травня в СВК “Мир” виїжджав мій заступник і всі ці питання мав тримати під контролем. На тому сміттєзвалищі, куди вивозили мертвих тварин, працював бульдозер і всі ями засипали піском. Мене проінформували, що там порядок.
Після вашого сигналу у понеділок в СВК “Мир” працювали районна та обласна комісії. Вони побували на сміттєзвалищі та фермі, вивчили ситуацію та усунули недоліки. Раніше зробити це було доручено сільському голові, але той поставився до своїх обов’язків безвідповідально.
Володимир Дмитрук, теперішній голова СВК “Мир”:
— Минулого року через несприятливі погодні умови врожай кормових не вдалося зібрати такий, як потрібно було б. На 1,5 тисячі голів великої рогатої худоби було недостатньо тих кормів, що заготовили на зиму. До того ж, маю боржників: колишній Рівненський молокозавод заборгував нашому СВК 35 тис. грн., а ЗАТ “Березнемолоко” — 55 тис. грн. Стосовно інформації про те, що з м’яса здихаючих корів я робив ковбасу, то це неправда. А рештки телят та корів на сміттєзвалищі — не з мого господарства.
І, взагалі, такої проблеми, як ви описуєте, я не бачу. Ситуація не критична. Подивіться, що по всій Україні робиться!





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини