Ми у Facebook
04.06.2003, 21:48

Вагітну жінку вкусила гадюка

Кілька днів пролежала 28-річна мешканка Млинівського району пані І. у відділенні детоксикації Рівненської обласної клінічної лікарні. Хто б міг подумати, що жінка перебуваючи на 29 тижні вагітності потрапить сюди через укус гадюки...
Влітку, коли кожен поспішає на природу, виникає небезпека небажаної зустрічі з отруйними плазунами та комахами. Хоч їх в нашій області не так багато (до перших належить гадюка звичайна, а до других — оси, бджоли, шершні, а також кліщі, деякі павуки) все ж щороку у відділення детоксикації та кабінет алерголога обласної лікарні звертаються десятки людей з укусами плазунів і комах.
Як повідомив лікар відділення детоксикації обласної лікарні Сергій Коробов, напруженою лишається влітку ситуація з укусами плазунів. Особливо потерпають від них мешканці поліських районів. Люди, збираючи гриби чи ягоди, наражаються на плазунів. Торік у лікарні лежало кілька чоловік через укуси лісової гадюки. Цього року вже також був один випадок. Жінка родом з Млинівського району поїхала погостювати до родини на Дубровиччину. Але свято для неї закінчилося плачевно. Перебуваючи в лісі, відчула біль у кінцівці, а поряд побачила гадюку. Звісно, шоку молодої жінки не було меж, адже через три місяці вона мала народити немовля...
— У лікарні, куди вона приїхала, була надана невідкладна медична допомога. Завдяки оперативним діям медиків матір та майбутню дитину було врятовано, — говорить пан Сергій. — Принаймні такі результати показали перевірки плоду і консультації гінеколога.
Не краща ситуація і з укусами комах. До того ж алергічні реакції на отруту перетинчастокрилих виникають приблизно в 1,5 відсотка людей. А це — основна причина смертельних випадків. От і 23-річна мешканка Шпанова й гадки не мала, що комаха (яка саме, вона не помітила) завдасть їй шкоди. Реакція організму була непередбачувана — через кілька годин хвору завезли в лікарню. Вражена кінцівка опухла і дуже боліла. Це могло призвести до трагічних наслідків.
За словами обласного алерголога Олени Мельничук, зараз кількість алергічних захворювань на укуси комах зростає. Вистачить одного укусу оси чи джмеля для того, щоб виникло ускладнення. Особливо небезпечні в таких випадках набряк язика та гортані. Людина може просто задихнутися. Найтяжча алергічна реакція — анафілактичний шок, внаслідок якого людина втрачає свідомість. Тоді в неї порушується діяльність багатьох органів та в першу чергу серцево-судинної і нервової систем.
Олена Мельничук говорить, що з усіх перетинчастокрилих комах жало залишає тільки бджола, оскільки воно має зазубрення. Тому жало слід негайно видалити разом з отруйним мішечком. На місце укусу слід покласти шматок цукру, який сприяє витягуванню з ранки отрути, перешкоджає розвитку набряку. Щодо укусів гадюк, то, за словами Сергія Коробова, треба отруту висмоктати з ранки (лише в тих випадках, коли в роті немає подряпин, ранок, здорові й цілі зуби). Потім обколоти ушкоджене місце адреналіном і покласти на нього холодний компрес (найкраще лід). Негайне звернення до лікаря у випадку укусу гадюкою — обов’язкове.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини