Ми у Facebook
05.06.2003, 04:37

Двопалатний парламент у дзеркалі соціології

В першій половині травня згідно з Указом Президента і на замовлення Адміністрації Президента чотири провідні соціологічні служби України (Київський міжнародний інститут соціології, СОЦІС, Український центр економічних і політичних досліджень ім. Разумкова, Український інститут соціальних досліджень / Центр “Соціальний моніторинг”) провели дослідження громадської думки населення України. Всього центри за єдиною методикою опитали 8117 осіб у віці старше 18 років.
Одним із суттєвих пунктів запропонованого Президентом варіанту політичної реформи було створення двопалатного парламенту, у якому нижня палата обирається населенням за партійними списками, а верхня палата складається з представників регіонів.
За даними усіх соціологічних центрів, цю пропозицію підтримують 30-35% громадян, не підтримують 28-33%. Не мають певної думки з цього приводу 27-34%.
Думки громадян щодо двопалатного парламенту розділилися майже порівну. Себто, жодна радикальна позиція не має переваги. В той же час значна частина політичної еліти послідовно виступає проти двопалатного парламенту, навіть не зважаючи на те, що позиція громадян дещо інша.
Чому ж так відбувається? Справа в тому, що депутати не зацікавлені, аби
їх діяльність у Верховній Раді хтось контролював. А саме цю функцію
мають виконувати представники регіонів.
З іншого боку, частина виборців не довіряє політичним партіям і з сумнівом ставиться до Верховної Ради, сформованої тільки партіями, за пропорційною системою. Президентський проект якраз до певної міри “протиставляє” Державні збори, депутати яких обираються за списками політичних партій, та Палату регіонів, яка обирається з представників регіонів.





На правах реклами