Ми у Facebook
10.07.2003, 17:06

На Басівкуті ловлять навіть судаків!

Сьогодні для багатьох рибальство — не тільки вдалий улов риби, місце роботи, а й заняття спортом. У Рівному рибальством офіційно займається сто чоловік. Як повідомив заступник голови рівненської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Леонід Дудушко, всі бажаючі можуть стати членами товариства. Для цього необхідно щорічно сплачувати членський внесок та відловочну картку, тим паче, що для окремої категорії населення існують пільги.
Плесо Басівкутського водоймища — 83 гектари, тут водиться переважно лящ, гусбера, плотва, окунь, карась, краснопірка, короп. Хоча найзавзятішим рибалкам вдавалося спіймати щуку і судака чималих розмірів. Торік в жовтні відбулося відтворення водних ресурсів, в озеро впустили 400 кг коропа. Організація має власний риборозплідник, один знаходиться у Дубенському, інший — в Березнівському районах.
Про життя місцевих рибалок розповідає колишній працівник Рівненської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок, тепер пенсіонер Володимир Крикуненко.
— З чого почалося захоплення рибальством?
— Рибальством займаюся з дитинства. Ще з восьми років бігав з вудочкою, рибалив з товаришами. А далі зрозумів, що це не просто хобі, а й спосіб життя. Коли виходиш рибалити, спілкуєшся з природою, радується душа і тіло, хочеться жити. Буває й так, що немає можливості вийти на воду, тоді почуваєш себе ніби хворим, оскільки не спілкуєшся з природою, а це для людини дуже важливо. Ще у 1980 році вступив до товариства рибалок рівненської обласної організації, тепер її активний член.
— Як розпочинається день рибалки, де саме ловите рибу?
— День для рибалки розпочинається о 4 годині ранку. Риба клює на наживку із заходом сонця до його сходу. Це пора, коли улов буде щедрий і хороший. Басівкутське озеро – основне місце мого вилову, хоча я частенько рибалю у Хрінниках, Здолбунівському районі та на інших водоймах області. Принципового місця не маю, куди повезуть, туди і їду. Аби риба клювала.
— Які рекорди та пригоди вам зустрічалися за час рибальства?
— Три роки тому у Басівкутському озері спіймав 8-кілограмового коропа. Ще ловив рибу, не знаю, що то за риба була, пам’ятаю лише, що водила мене за вудку то в один, то другий бік. Величезна була, напевно, рибина, що мала силу тягти човна. А в основному ловлю карася та окуня.
— Напевно, і неприємності трапляються...
— Так, їх вистачає. Злодії не дрімають, крадуть майно, нещодавно поцупили човна. Є і браконьєри, знищують усе, не завадило б поліпшити природоохоронну безпеку. І ще, якщо побачиш жінку перед тим, як ідеш рибалити, не чекай на улов - нічого не зловиш. От мій товариш казав, що бачив сьогодні жінку і риба навіть ні разу не клюнула.
— Пане Володимире, як часто влаштовуються змагання з цього виду спорту?
— У Рівному уже не проводяться. Тому що немає належної організації. Це спричинено й тим, що у нашому місті невелика кількість рибалок. У Здолбунові їх аж 284, там і юнаки, і діти беруть активну участь у змаганнях. До речі, 13 липня в цьому ж місті відбудеться змагання, яке організовують щорічно в День рибалки, отож запрошуємо всіх любителів. Особисто я не дуже захоплююсь змаганнями, проте брав участь, де за визначений час потрібно зловити певну кількість риби. Переможцем не був, але до трьох кілограм навудив.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ