Чому болить спина
“Заклинити” спину може через остеохондроз, який “пробудився”, грижу міжхребцевих дисків, радикуліт і багато що інше. Часто біль у спині “причепом” тягне за собою головні болі, проблеми зі шлунком і серцем. Якщо біль не пройшов упродовж доби, зверніться до ревматолога, невропатолога чи остеопата — ці лікарі спеціалізуються саме на болях у хребті. Гострий “простудний” біль проходить за добу, в інших випадках простріли викликані більш серйозними причинами, розібратися в яких під силу лише фахівцю.
Хвора спина страждає від спраги
Хрускіт і простріли мучать поперек, як правило, після багатогодинних сидінь за столом. Хребці тиснуть один на одного, вичавлюючи з себе рідину, що знижує тертя. У результаті хребет стискується і стає тендітним. “Напоїти” хребці нескладно: для цього треба більше рухатися, частіше влаштовувати потягання, плавати. Якщо немає можливості ходити в басейн, уявіть, що не вмієте плавати, і вам треба вивчити вправи на суші — імітуйте в повітрі плавання брасом і кролем. Трюки на поперечині корисні, якщо немає грижі міжхребцевих дисків. Але найкраще хребет відновлюється уві сні.
Чого не любить наша спина:
- надлишкової ваги: це на перший погляд здається, що “пивний живіт” несе себе сам. Насправді всі зайві кілограми знаходяться “на балансі” хребта, лягаючи на нього додатковим вантажем;
- супермодних “шпильок”: кожен зайвий сантиметр взуттєвого каблука збільшує навантаження на хребет на 10-15 кілограмів у залежності від вашої ваги. Це серйозне навантаження для плечей, шиї і м’язів нижньої частини спини. Не кожна жінка з грудьми п’ятого розміру витримає таке навантаження, не сутулячись, високо піднявши голову і розпрямивши плечі, бо її хребет перебуває в постійній напрузі;
- трудових подвигів за письмовим столом: у західних ревматологів стосовно цього є спеціальний термін — “спина клерка”. Щоб не потрапити до такої класифікації, треба щопівгодини робити перерву на 5-10 хвилин. В ідеалі варто замінити звичайний офісний стілець на крісло зі зручною спинкою, твердим сидінням і підлокітниками — на них ми інстинктивно спираємося під час розмови по телефону, що знижує основне навантаження на хребет.
Будьте обережні,
роблячи вправи на прес: лежачи на спині й різко відриваючи плечовий пояс від підлоги, можна пошкодити хребет, згодом хребці від таких навантажень “стираються”. Краще опануйте іншу вправу: ляжте на спину на широке ліжко, ноги залишіть у висячому положенні паралельно до підлоги. Повільно піднімайте ноги вгору, так само повільно повертайтеся у вихідне положення. Ноги на підлогу не опускайте, різко піднімаючи вагу: серед штангістів немає такого, хто хоч би раз не зірвав спину. Піднімайте вагу грамотно: присівши навпопічки, візьміть вантаж, краще рівномірно розподілити його в двох руках, і повільно піднімайтеся з прямою спиною; якщо у вас немає підголівника в автомобілі: біда автомобілістів — батогова травма. Ця неприємна річ, супроводжувана хрускотом і різким болем, з’являється при інерційному закиданні голови назад під час різкого гальмування.
Цифра
Один із сотні може похвалитися гнучким хребтом. Але ж саме від цього залежать спинні болі — чим він рухливіший, тим менше шансів познайомитися з мануальним терапевтом, ревматологом чи невропатологом.
Стрітення: на які прикмети варто звернути увагу сьогодні
Наші предки саме сьогодні, 2 лютого, особливо пильно спостерігали за природою. Дізнайтеся, на що варто звернути увагу.
переглядів: 12
2 лютого - Стрітення Господнє: що це за свято
2 лютого християни відзначають Стрітення Господнє — одне з дванадцяти найбільших церковних свят, що символізує зустріч людства з Христом. Це знаменна подія, яка завершує цикл зимових релігійних свят.
переглядів: 69
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 346
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 642
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 311