Андрій Шевченко: Ми віддаємо телеринок без бою
— У цьому сенсі я такий собі космополітичний чоловік, адже народився на Франківщині, але все коріння моє — це Чернігівщина, Київщина, тому вважаю себе в міру соборною людиною. Хоча духом і серцем я з Києва, міста, в якому здійснюються мрії, плани, бажання.
— Як журналіст Андрій Шевченко вже здобув визнання, незважаючи на молодий вік. А сам вважаєш себе досвідченим журналістом?
— Знаєш, інколи один день вартий усього життя. Вважаю, що мені дуже щастило на життєві уроки, які дали можливість дійти до професійного рівня у журналістиці.
— Лише життєві уроки, чи десь спеціально навчався?
— Я закінчив Київський інститут журналістики, за спеціальністю тележурналіст. Також вчився у “Могилянці” (Києво-Могилянська академія — ред.). Хоча цього всього було б замало, якби не сильна життєва практика. У 19 років почав працювати кореспондентом у “Післямові” Сашка Ткаченка. Це була справді зоряна програма, де працював цілий “букет” яскравих особистостей. Потрапити на другому курсі у таку компанію — справжнє здійснення мрій. Наша команда видала в ефір перший випуск ТСН, і перший рік (1997) над програмою працювали ми.
— Як далі складалася доля команди Ткаченка?
— У той час виник політичний конфлікт, і ми започаткували програму “Обличчя світу” на “Інтері”. Це була серія інтерв’ю з найяскравішими особистостями. Їздили у Бразилію до Пеле, у Тибет до Далай-лами, робили передачі з Березовським, Ванессою Мей, Рейєм Бредбері. Я домовлявся про зустріч із Піночетом, а інтерв’ю брав Ткаченко. Ми були першою компанією за десять років, яка взяла інтерв’ю у Піночета. Особисто я робив програму із знаменитим футболістом Пеле, Кофі Ананом (генеральний секретар ООН), Мішелем Камдесю з МВФ. Потім ми перейшли на “Новий канал”, почали там робити новини і “Репортер”.
— Над чим працюєш зараз?
— Після того, як пішов з “Нового каналу”, став шеф-редактором інформаційних програм на телеканалі “НБМ”, де працюю й тепер. А ще займаюсь тренерством. Компанія “Інтерньюз Україна”, яка займається журналістською освітою, надає консультації працівникам регіональних телекомпаній. У Рівне ми приїхали на запрошення телекомпанії “Рівне 1”. І мушу визнати, що у мене відкрилося третє око. Тут набагато більший фокус на людей і ті речі, якими живуть люди. Тоді як кияни живуть офіціозом і він здається їм сенсом життя. І найдивніше — саме тут, на регіональному рівні, відбувається справжня перемога журналістів над владою і внесок у свободу слова.
— Сформулюй свою журналістську ціль.
— Вона дуже проста: як журналіст, створюю у цій країні чесність. І ще одне: хочу, щоб в Україні побільшало відповідальності за все, що відбувається. Впевнений, що це ті дві речі, яких зараз найбільше бракує.
— З боку влади?
— І опозиції. Цього можна добитися чесними телепрограмами. Робота журналіста — бути дзеркалом: зібрав інформацію і максимально чесно й відповідально передав її іншим. Адже бажаючих тягнути у той чи інший бік вистачає, а журналіст повинен бути неупередженим.
— Як ти ставишся до співіснування української та російської мов на українських телеканалах?
— Моя позиція — новини повинні виходити українською. На своєму каналі я буду лобіювати повне мовлення українською. Логіка проста — в одному середовищі повинна бути одна мова. Хоча ця проблема вже йде у небуття. Набагато серйознішою є інша — російський продукт. Українські канали зараз закуповують російські ток-шоу, серіали, ігрові шоу. Вони професійно зроблені і не надто дорогі. І ті гроші, які могли б бути вкладені у виробництво українських серіалів чи ігор, йдуть у Росію. А результат — росіяни роблять ще якісніший продукт, його вартість стає ще дешевшою. І цей фінансовий розрив з кожним місяцем, навіть не роком, росте.
— Ти бачиш причину цього?
— Я бачу вихід. Очевидно — це має бути жорстке політичне рішення. Якщо українській владі важливо відповідати за майбутнє нашої мови й держави в цілому, вона має діяти. До того ж, є суто економічні речі, якими можна стимулювати телекомпанії, щоб вони створювали власний продукт. Адже ми здаємо ринок без бою.
— Ще одне, напевно банальне запитання. Чи не заважає те, що твоє ім’я співпадає з іменем ще однієї, але футбольної знаменитості?
— Навпаки, навіть допомагає. Ми разом починали кар’єру. І що цікаво — у мене з Шевченком існує невидимий зв’язок. Коли Андрій готувався до пенальті у фіналі Ліги чемпіонів, я знав, що він заб’є. І цей гол став вирішальним. Стосовно того, що Шевченко перейшов у італійський клуб — я не вважаю це чимось поганим. У душі він все ж лишився українцем.

В Україні на третину побільшало мільйонерів за рік

Державна податкова служба України повідомила про значне зростання кількості громадян, які задекларували доходи понад мільйон гривень за 2024 рік. Цей показник збільшився на вражаючі 63% порівняно з попереднім роком, що свідчить про помітне зростання добробуту певної частини населення країни.
переглядів: 125
Швидко і ситно: готуємо ліниві пельмені за 40 хвилин

Спробуйте приготувати ліниві пельмені за нашим рецептом. Його перевага у тому, що страва готується дуже швидко, але не відстає від звичайних пельменів за смаком.
переглядів: 987
Український комік, родом з Рівненщини, розповів як схуд на 54 кілограми

Відомий український комік Володимир Жогло, який родом з Млинова, поділився вражаючою історією власного схуднення.
переглядів: 545
Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 413
Як військовим оформити заповіт і довіреність без нотаріуса

В умовах воєнного стану військові не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса. У таких випадках Закон дозволяє посвідчувати правочини в особливому порядку.
переглядів: 391