Ми у Facebook
04.08.2003, 19:54

У рятівника всього три хвилини, щоб врятувати потопаючого

Лише у липні на водних об’єктах області загинуло 17 чоловік, двоє з яких — діти. Всього ж за шість місяців цьогоріч вода забрала життя 31 особи, в тому числі чотирьох дітей.
За спостереженнями рятувальної служби, які велися кілька років підряд, встановлено, що найчастіше люди тонуть у Володимирецькому (с. Солачів, с.Мульчиці, р.Стир), Демидівському (с.Рудка), Здолбунівському (с.Мала Мощаниця), Млинівському (Іква, поблизу міста), Острозькому (с. Межиричі, ставок), Сарненському районах (р. Случ, Сарни, р.Горинь, поблизу с. Степань), м. Рівному (кар’єр цегельного заводу).
Серед причин утоплення перше місце посідає нетверезий стан, незадовільний стан здоров’я та безконтрольність з боку батьків. За словами начальника відділу з профілактичної роботи з недопущення НС на водних об’єктах Маргарити Борчаковської, рятівник має всього три хвилину для того, щоб врятувати потопаючого. Керівництво обласної комунальної аварійно-рятувальної служби занепокоєне тим, що власники водних об’єктів, яких на території області нараховується майже 800, не бажають забезпечувати об’єкти рятувальниками. Підготовка одного матроса-рятувальника коштує зовсім недорого — 50 гривень і утримувати такого фахівця протягом купального сезону, на його думку, могла б кожна сільська рада.
На території області діє лише три структурних підрозділи аварійно-рятувальної служби: на території Хрінницького водосховища, на Білому озері та в Басовому Куті.





На правах реклами