Ми у Facebook
05.08.2003, 14:42

Тебе обважу, собі наважу...

Придбаного на одному зі стихійних ринків восьмикілограмового кавуна рівнянка Світлана принесла додому і поклала в холодильник. А ввечері, після того як за столом зібралася чимала сім’я, жінка вирішила його порізати. Але увагу чоловіка привернув розмір кавуна — на вісім кілограмів він явно не тягнув. Щоб перевірити, дістав із шухляди старенького безмена і переважив. Результат приголомшив: кавун заважив усього шість кілограмів двісті грамів...
Напевно кожен, хто деколи купляє товари на ринках, стикався з таким прикрим фактом як обважування. Особливо часто це трапляється у місцях, де продають овочі, фрукти, м’ясо-ковбаси. Купляючи кілька кілограмів м’ясних виробів чи чогось іншого, наочно помітити обважування неможливо. Але люди при цьому втрачають як мінімум гривню. Гроші в такому випадку падають у кишеню нечистих на руку продавців. Є дуже багато методів “обважування”. Найлегші з них — підкручування ніжок ваги, зменшення ваги гирьок, неправильне налаштування стрілок ваги...
Таким чином і обманули Світлану. Після того, як вона на другий день прийшла на ринок, горе-продавця, до речі, кавказької національності, вже не було. Тут вона зустріла іще одну обмануту, яка також розпитувала в людей про вчорашнього продавця. Їй довелося гірше — купляла кілька динь, два кавуни. Взагалі-то кавказець поступив “мудро”. Щоправда, тільки для свого гаманця. Він скинув ціну на кавуни та дині, які продавав. Уже через кілька хвилин навколо нього зібрався натовп бажаючих придбати дешеві баштанні. Не пройшло й двох годин, як свій товар він розпродав. А другого дня чоловіка як вітром здуло.
Тож “фокуси” на свою користь окремі продавці практикують майже завжди. Тільки от чомусь більшість людей того не помічає. Хоча, внаслідок махінацій з вагами кавуни відразу ж після того, як лягають до торбини споживача, “худнуть” на півкілограма, ковбаси — на 100-150 грамів. Продавці ж за цілий день мають чималий бариш.
За словами головного інспектора з торгівлі Центрального продовольчого ринку Рівного Лесі Поліщук, на сьогодні на території ринку контрольні ваги знаходяться у трьох місцях. Тож кожен покупець може в будь-який момент переважити куплений товар. Через це кількість “обважених” за останні роки суттєво зменшилась. Контрольна вага — безкоштовна. Однак гостро стоїть проблема з обважуванням у місцях вуличної торгівлі.
— Проводити перевірки там — не наша компетенція, — розповідає Леся Поліщук. — Однак саме тут найчастіше обважують людей. Коли до нас звертаються споживачі, намагаємось допомогти. Продавці в таких випадках шукають десятки виправдань.
В управлінні у справах захисту прав споживачів повідомили, що люди зі скаргами на обважування до них звертаються досить часто.
— На ринках заборонено продавати продукти з безмена та інших непристосованих для торгівлі приладів зважування, — наголошує спеціаліст управління Ірина Мельник. — Але покупці на це не звертають уваги і їх обдурюють. Продаж дозволено лише зі стрілочних та електронних ваг.
Нині саме розпал сезону заготовок-закруток, а також купівлі баштанних. Практично кожна сім’я намагається придбати відро-два помідорів, огірків тощо. І варто бути максимально обережними. Бо невже ми такі багаті, щоб на нас наживалися шахраї?





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ