Ох, ці перепади погоди!
У нашому краї часті перепади атмосферного тиску, до того ж висока вологість повітря — 80 і більше відсотків. Різке падіння тиску збільшує навантаження на дихальну систему, на серце і судини головного мозку. У такі моменти в атмосфері зменшується вміст кисню, а в ослаблених і хворих людей з’являються ознаки кисневого голодування — слабкість, задишка.
Як така погода впливає на людей з серцево-судинними захворюваннями?
На це питання відповідає головний лікар Львівського кардіологічного центру Степан Павлик:
— Я й сам не знаю, чи то погода впливає, чи недбале ставлення людей до свого здоров’я, може, все вкупі, але в ці дні кардіоцентр повністю заповнений хворими, хоча зазвичай влітку пацієнтів буває менше. Але мене турбує ось що. Часто до нас привозять людей повторно. І це після того, як у кардіоцентрі людину лікують, підбирають індивідуально препарати проти гіпертонії, ішемічної хвороби серця тощо, розпишуть до дрібниць рекомендації, як і що вживати вдома. Людина киває головою, а виходить за поріг лікарні і... про все забуває. Через деякий час цього ж пацієнта знову привозять до нас, але у значно гіршому стані. Виводити з такого стану хворих дуже важко і коштує це набагато дорожче. Мене просто дивує таке недбале ставлення до здоров’я. Нерідко є такі пацієнти, які кілька днів ходять на роботу з приступами стенокардії, допоки їх на ношах не привозять до нас. Тому я закликаю всіх, хто має проблеми з серцем, гіпертонію, не легковажте, вчасно звертайтеся до лікарів, точно виконуйте їхні рекомендації. Зніміть кардіограму, а у несприятливі погодні чи у дні геомагнітних збурень не забувайте прийняти відповідні ліки, не перевантажуйте себе ні фізично, ні психологічно. За ваше здоров’я повинні боротися не тільки лікарі, а й ви самі.
Головне — постійно вживати прописані вам препарати, контролювати артеріальний тиск. Окрім того, людям з підвищеним артеріальним тиском допоможуть відвари м’яти, меліси, ромашки, собачої кропиви, сушениці болотної, хвоща польового. Якщо замість цукру до такого чаю додати меду, то користі буде ще більше. Та лікарі нагадують, що мед слід додавати не до гарячого, а до теплого чаю, позаяк при високій температурі його корисні складники руйнуються. Не забувайте в цьому випадку про сік та варення з аронії — чорноплідної горобини. Та пам’ятайте, що аронія підвищує згортання крові, тому її можна вживати не довше ніж два тижні. А людям, які перенесли інфаркт чи інсульт, вживати її взагалі не рекомендується. Але знову ж таки, не думайте, якщо ви випили лікувальний чай раз-другий і цього достатньо. Пити настої цілющих трав з гіпотензивною дією треба так само регулярно і постійно, як і підібрані лікарем препарати.
Заспокійливо діє, допомагає при безсонні настоянка півонії. Гіпертонікам у спеку треба забути про газовані напої, краще замінити їх соками — з моркви та буряка.
І ванна може стати лікувальною, якщо ви додасте олію лаванди, меліси, апельсина, лимона.
Як же зарадити собі при пониженому тиску? На допомогу прийдуть тонізуючі засоби. І вживати їх потрібно вранці, щоб збадьоритися на весь день. Допоможуть у цьому екстракти женьшеню, елеутерококу, родіоли рожевої. Лікарі-натуропати кажуть, що добре стимулює працездатність розмарин. Його можна використовувати як приправу до їжі, як чай, а розмаринову олію — для ванн.
Не забувайте про зелений чай. Він добре заспокоює і водночас підвищує працездатність. На ніч пити його не слід з огляду на його тонізуючу дію. А вранці — будь ласка, отримуйте заряд бадьорості разом з вітамінами та мікроелементами, яких достатньо в зеленому чаї.
Щодо мікроелементів, то лікарі радять постійно вживати родзинки, курагу, волоські горіхи, банани, цитрусові, а також печену картоплю в мундирі. Ці продукти містять багато калію, магнію, фосфору, міді та інших корисних речовин, що добре засвоюються. Подбайте про судини, приймаючи 2-3 капсули вітаміну Е на день.
Поради
до погоди
Медики радять: не навантажуйте себе, наскільки це можливо, надмірною роботою, не плануйте відповідальних зустрічей у дні, коли погода псується.
l У такі дні буває важко зрушитися з місця. Переборіть себе — почніть день із ранкової зарядки, дихальної гімнастики, оздоровчого бігу, що бадьорять, тонізують серцево-судинну і дихальну системи.
l Якщо від спеки болить і паморочиться голова, допоможе обтирання водою: прохолодною (не зимною!) водою обмивайте руки від пальців до плечей, ноги — знизу догори. Так нормалізується артеріальний тиск і проходить втома.
l Запам’ятайте: гіпертонікам загоряти взагалі протипоказано — нерідко засмага закінчується інсультом. Виходячи з дому, обов’язково беріть свої ліки: валідол, нітрогліцерин, препарати проти тиску.
Вифлеємський вогонь миру вже прямує до Рівного: коли та де його отримати?
Вифлеємський вогонь 15 грудня доставили до Києва, далі він відправився по країні!
переглядів: 91
Завтра на Рівненщині прогнозують сніг і пориви вітру: попереджають про небезпеку
За інформацією Рівненського обласного центру з гідрометеорології, упродовж доби 16 грудня, можуть бути пориви сильного північного-західного вітру 25- 27 м/с.
переглядів: 249
Завтра Рівне попрощається із полеглим Героєм
Рівне попрощається із Героєм, який два роки боронив свободу України, Іваном Добрелею...
переглядів: 352
Наступного тижня у Рівному відбудеться унікальна музична подія
Уже зовсім скоро у Рівному вперше виступить Львівський квартет.
переглядів: 230
Родини полонених або зниклих безвісти ветеранів можуть користуватися пільгами
Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка дозволяє родинам військових, що перебувають у полоні або зникли безвісти за особливих обставин, отримувати передбачені законом пільги до моменту звільнення ветерана чи ветеранки або офіційного визнання їх безвісти зниклими чи померлими.
переглядів: 231