Ми у Facebook
07.08.2003, 09:08

На одну качку полював двічі

Чи не найбільше різних придибенцій трапляється з мисливцями. Яких тільки історій не почуєш від них після вдалого полювання: хтось їхав верхи на вепрі, когось ледве не пошматував вовк. Микола Юдін сьогодні вже не полює, бо на своєму віку нараховує 83 роки, але розповісти може багато. Бувалий мисливець півстоліття проходив з рушницею у руках.
Росіянин Микола Юдін народився 1920 року в Рязанській області. Але служити випало в Україні. Роки служби співпали з війною. Боровся на чотирьох фронтах, був тричі поранений. Але відвоював усі чотири роки. А вже після закінчення лихоліття лишився жити в цих краях.
Полюванням зацікавився ще в 1952-му. Придбав рушницю і гайнув у ліс. З тих пір розпочалося життя справжнього мисливця.
— Я знаю кожен куточок нашої області, як своїх п’ять пальців, — каже чоловік. — Проходив усі болота, озера, ліси. На полюванні був навіть у Німеччині, Чехії, Словаччині. У Польщі полювали на дівчат (жартує).
От одного разу приліг в ямку в лісі. І що думаєте? Над самісінькою головою пролетіла... косуля. Ще б трохи — і торкнула копитами мене. Взагалі я косуль, оленів, лосів не стріляв. Мені їх шкода. У цих тварин дуже довірливі очі. Зате за мисливське життя вполював двох величезних вепрів, три лисиці. Хоча ссавці мене мало цікавили.
А от птахи приваблювали більше. Можна сказати, ними я жив. Гусей та качок відстріляв багато, сказати важко скільки. Щоправда, гуси — складні для мисливця птахи. Якось поверталися ми після невдалого полювання на зайця з лісу на Хмельниччині. І тут дивина: зграя диких гусей сіла трішки далі від галявини. Я добре знаю їх природу, тому й не намагався підповзти (вони сиділи на відстані, недосяжній для шроту). Тим часом інші закинули зброю на плечі і лежачи почали наближатися до гусей... Але ж у цих птахів є дозорні, які стежать за навколишнім світом. І як тільки наші хлопці наблизились, зграя знялася в повітря. Скільки мисливці по них не палили, жоден не вцілив.
...Але найцікавіше сталося зі мною під час полювання на качку в Зарічненському районі, під Білорусією. Я тоді виїхав на річку Стохід. Птаха шукати довго не довелось: “прочесав” очерет — і звідти гучно випурхнула моя ціль. Не гаючи ані секунди, я прицілився і вистрелив. Здобич впала майже до ніг. Швидко вкинув її у широку мисливську торбину і задоволений відправився шукати іншу здобич. Не пройшов і кількох метрів, як недалеко знову вгледів качку. Постріл був моментальний, і вона впала на другому березі річки. Іншого шляху, як пливти в холодній, не дуже приємній воді я не бачив. Тому взяв торбину з качкою і хотів покласти на землю. Та чудасія... птаха там не виявилося. Лише згодом зрозумів, що двічі стріляв в одну й ту ж саму дичину. Перебуваючи в азарті, не помітив, як вона вилетіла з моєї торбини. Мабуть, першим пострілом легенько її прибив. Згодом птах “очуняв” і подався на волю... Як би там не було, пливти мені таки довелося. А історію із “вредною” качкою розповідаю мисливцям вже багато років, — з ностальгією в голосі закінчує розповідь чоловік.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ