Ми у Facebook
13.08.2003, 19:20

Скільки коштує народити дитину?

Закриття полового будинку на Дніпропетровщині через відсутність там теплої води привернуло увагу громадськості до проблеми дотримання санітарних норм в лікарняних закладах. Одразу виникло запитання: чи не загрожує подібне закриття і рівненським пологовим будинкам, оскільки проблеми з подачею гарячої води у місті всім відомі?
Завідувачка 1-го полового будинку Любов Ковальчук запевнила, що акушерські заклади в місті працюватимуть, як і раніше, у нормальному режимі, бо хоча і не всім новонародженим щастить одразу після пологів потрапити під теплий душ, все ж вода є і подається за графіком з 8 до 13 та з 17 до 23 години. Встановлення бойлерів взагалі зняло б це питання з порядку денного. А поки що матерям, мабуть, потрібно вчитися народжувати теж за графіком.
У Рівному функціонує два пологові будинки і хоча обидва йменуються міськими, але 30-40% їхніх породіль приїжджають сюди з області. Причина зрозуміла: ніхто не може заборонити пацієнтці обирати заклад, в якому вона хотіла б народжувати, а тут — обладнання, і кваліфікація кадрів краща. До того ж направлення з району цілком достатньо, щоб народити у Рівному.
Оскільки проблема фінансування пологових будинків все ще залишається гострою, то було б логічно і справедливо, щоб витрати на обслуговування породіль компенсовувалися з обласного бюджету, або з бюджетів тих районів, звідки їх направляють. Є ще один варіант і його детально обмізковують зараз “у верхах” – надати одному з міських пологових будинків статусу обласного.
А тим часом керівництво 2-го пологового будинку намагається знайти 2 мільйони гривень на ремонт приміщення. За словами завідуючої Ганни Чайки, в аварійному стані перебуває вентиляційна система закладу та спостерігається значне просідання корпусу. Потреба навести лад підігрівається ще й тим, що в жовтні сюди нагряне комісія з перевіркою.
На фоні ще не вирішених проблем у пологових закладах за останні півроку в Рівному спостерігається певне збільшення народжуваності. Приміром, у 1-му пологовому будинку народилося на 250 немовлят більше, ніж минулого року, в 2-му – на 160. Переважно, це знову ж таки завдяки збільшенню кількості породіль, які потрапляють до міста з області, проте акушери останнім часом спостерігають дещо більшу кількість народжень і у рівнянок.
Тепер про найцікавіше, тобто про гроші. Наразі послуги у рівненських пологових офіційно безкоштовні, проте Любов Ковальчук стверджує, що схема платних послуг перебуває в стані розробки: “Ми до цього неодмінно прийдемо”. Вже зараз на їх базі є приватне гінекологічне відділення, що може надати жінкам платну консультацію. За неофіційною інформацією від мешканців міста, платні послуги в пологових будинках вже давно існують. Тож, якщо хочете, аби медичний персонал доглядав за вами – шукайте “знайомого” лікаря і 50-100 доларів. “Бакси” залишаються найнадійнішою запорукою того, що ви і ваша дитина будете здоровими і після пологів.
Трапляються у Рівному і поодинокі випадки т.зв. альтернативного народження, тобто вдома, або у теплій ванній під наглядом фахівця. Коштує це недешево, та ще й потім масу проблем з реєстрацією дитини доводиться вирішувати, але, мабуть, так народжувати комфортніше, ніж у викладеному сірувато-білим кахлем кабінеті на залізному кріслі з жорсткою цератою. До речі, у пологових будинках сусідньої Польщі тепла ванна під час переймів використовується дуже активно, тоді як у нас про це чомусь тільки мріють.
Рівнянки у переважній більшості пологовим будинкам не довіряють і ставляться до них як до лікарень. Відповідно і вагітність багато хто з прекрасної половини людства вважає мало не хворобою. “Залетіти” бояться не тільки ще “зелені” юнки, а й одружені, і причина не лише в нестачі коштів, жінки побоюються народжувати в обіймах української медицини. Певні кроки у нашому місті, щоб виправити таку ситуацію, вже робляться. Передусім є розуміння необхідності адаптувати досі діючу в нас радянську концепцію пологових будинків до новітніх, пропагованих ЮНІСЕФ, поглядів у цій галузі. Так, приміром, на базі 2-го пологового будинку діє Центр планування сім’ї, де майбутніх матерів і батьків готують до пологів та перших днів спілкування з новонародженим. Але знову ж таки, послуги “Центру” платні, а отже вони доступні не всім.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ