Ми у Facebook
13.08.2003, 19:20

Малята на смітниках...

Нещодавно в українських газетах промайнула інформація: в одному з київських гастрономів у господарській сумці знайшли немовля, котре з’явилося на світ кілька днів тому. Уже заведено вважати, що такі речі трапляються в нас через бідність. Донедавна німецьке телебачення також показувало такі собі сучасні страшилки, які насправді є реальністю: знайдені в контейнерах для сміття, біля під’їздів будинків або в парках новонароджені. І далеко не завжди живі.
За офіційними даними німецької статистики, щорічно в Німеччині матері викидають до 40 немовлят, половина яких не виживає. Хоча дані не зовсім точні, адже невідомо, скільки жінок насправді позбулося в такий спосіб дітей. Водночас попит на всиновлення у Німеччині становить 16 сімей на одну дитину. Тому різноманітні громадські організації із захисту інтересів дітей та жінок півтора року тому почали здійснення проекту, реалізація якого допомагає змінити ситуацію, дає матері шанс не скоїти непоправне, а дитині — вижити.
Найуспішнішою та найбільш прийнятною виявилася ідея створення спілки допомоги молоді “Штерніпарк” із Гамбурга. Проект називається “Baby-Klappe” (нім. “Klappe” — буквально “відкидний”. Приміром, ліжко). На пропозицію “Штерніпарку”, у 32 містах Німеччини створено приймальні пункти для новонароджених, котрі з певних причин виявилися непотрібними їхнім матерям. Це невелике приміщеннях з відкидними скляними дверцятами (звідси й назва проекту) заввишки 30 і завширшки 72 см. Відчинивши їх, жінка безперешкодно і без свідків може покласти немовля у вмонтоване ліжечко з підігрівом та й піти. Про дитя подбають, адже про його появу за хвилину сигналізує спеціальний датчик. Підкидька негайно обстежать лікарі.





На правах реклами