Ми у Facebook
21.08.2003, 05:00

Привіт від Буратіно, або “Золоті” проблеми

От якби герой популярної дитячої казочки таки купив азбуку і пішов до школи, то, можливо, там би йому сказали, що у золота можуть вирости лише ноги, тобто його банально і нахабно вкрадуть (що зрештою і сталося). А от щоб мати з цього металу хоч якийсь зиск, закопувати його не варто.
Загалом, вибір у тих, кому домашні поклади дорогоцінного металу не дають спокійно спати, невеликий: золото можна продати, здати під заставу або обміняти на інший виріб.

Продам
Якщо припекло і гроші потрібні “на вчора”, а в гаманці лише тролейбусний квиток зразка 1984 року, озброюйтесь своїми золотими запасами і прямуйте до ломбарду. Таких у Рівному є два: розрекламована “Скарбниця” та “Україна”. Сума, яку можна отримати за один грам металу приблизно однакова — 30 гривень в “Україні” та 30,76 — у “Скарбниці”. За тиждень користування грошима “набіжить” близько двох гривень комісії, через два тижні повертати треба буде вже 35 гривень. І не сподівайтесь, коли принесете зовсім новий виріб, ще з етикеткою та артикулом, отримати більше грошей — навіть ті вироби, що мають художню цінність, оцінюються як брухт, а отже — дешево. Отож, у разі, якщо ви — власник унікального або старовинного екземпляра, несіть його приватним колекціонерам чи у галерею “Шабалін” — там, якщо поталанить, заплатять більше. Ті ж, хто не хоче викуповувати назад свою золоту заставу, у тих же ломбардах можуть попрощатися з нею назавжди, продавши ювелірні вироби знов-таки як брухт.
Для особливо обережних, або недовірливих, є спеціальні банківські програми купівлі і продажу банківських та дорогоцінних металів. Чи не найбільшим оператором послуг такого роду є “Правексбанк”. “Аваль” і “Приватбанк” теж торгують золотими зливками. Ціни на банківські метали різняться від ринкових цін на золотий брухт і становлять 97 гривень за кожний грам при продажу, і 82 гривні — при купівлі. Але, на жаль, банки купують дорогоцінні метали у зливках, а не ювелірних виробах.

Куплю
Купити ювелірні вироби із золота можна у багатьох місцях, були б гроші: у фірмовому магазині від Київського ювелірного заводу, у спеціалізованому магазині “Рубін”, що на Театральній площі, у “Сезамі”, Театральному пасажі, Будинку одягу, в Універмазі, навіть на ринку є невеличкі крамнички, що торгують прикрасами. Проте, якщо “кити” цієї торгівлі працюють зазвичай із визнаними виробниками ювелірних виробів, то на базарі поряд із товаром Львівського чи Одеського заводу можна знайти і турецьке золото. Асортимент — дуже широкий, повторюю, були б гроші, а купити можна навіть слона, маленького такого, золотого, на ланцюжку...

Обміняю
Найбільш привабливий варіант для всіх, хто любить міняти шило на мило, штопор на ступор і долари на євро. Процедура зручна і безболісна: ви приносите золотий виріб або брухт певної ваги, на цю саму вагу можете вибрати будь-який інший виріб та доплатити за роботу. От тільки на обмін найчастіше віддають або непопулярні моделі, або неходові розміри. Та не впадайте у відчай: при щасливій нагоді ви знайдете саме те, що хочете, а розмір, у крайньому випадку, можна змінити. Трохи гірші справи з обручками: звичайних гладеньких каблучок — купуй-не хочу, а от щось оригінальніше вимітається одразу, затримуються лише величезні — на великий палець лівої ноги.
Отримати нові прикраси замість старих, що вже встигли набриднути, можна чи не у всіх перерахованих магазинах, при найширшому виборі у крамниці від Київського ювелірного заводу.
От ніби і все. Звичайно, крім запропонованих вище операцій золото ви можете і поцупити. От тільки наслідки від такої оборудки легко прогнозовані і, на жаль, невтішні. Ну і вже остання справа закопувати його біля клуні в наївній надії стати новим українським Буратіно. Хоча, хтозна... У будь-якому випадку, доброго вам врожаю.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ