Сергій Єрмілов: Тарифи на електроенергію для населення підвищуватись не будуть
Сергію Федоровичу, новому Уряду минулої зими вдалося відмовитись від планових відключень електроенергії. Чи вдасться цього року також уникнути цієї сумнозвісної практики?
— Для цього є всі підстави. Судіть самі – вугілля для теплоелектростанцій вже заготовлено на 18% більше, ніж на цей час у минулому році. До того ж, треба особливо підкреслити, що тарифи на електроенергію для населення підвищуватись не будуть.
Зараз очолюване вами міністерство активно втілює антикризові заходи, покликані подолати найболючіші проблеми вугільної галузі. Чи є вже результати?
— Перш за все вони відчутні у соціальному плані. Вже три місяці поспіль погашається заборгованість із заробітної плати перед шахтарями. І це початок виконання плану, згідно з яким за півтора року ми маємо повністю розрахуватися з гірниками. Водночас впроваджується механізм, який забезпечує своєчасну і регулярну виплату поточної зарплати. І ці зміни дійсно помітні, бо люди, нарешті, починають повертатися на шахти.
Є позитивні зрушення і у виробничому плані.
Як відомо, це не перша спроба навести порядок у вугільній галузі. Практично всі попередні уряди намагались це зробити. Чим же відрізняються підходи нинішнього Кабміну?
— Перш за все, своєю економічною обµрунтованістю. Прем’єр Янукович будує діяльність всього Кабінету Міністрів за принципом – менше слів, більше діла. Попередні програми розвитку вугільної галузі не мали головного – механізму виконання. Ми його вже створюємо.
Раніше як було – міжнародні організації наполегливо “радили” закривати збиткові шахти. І на ці поради знайшлися виконавці. Але ж у нас переважна більшість шахт — збиткові – так що, всі їх закрити? Просто божевілля. Тепер ми намагаємося налагодити їх роботу. Тим більш, що цього року завдяки особливій увазі Прем’єр-міністра Віктора Януковича до виконання державного бюджету, передбачені в ньому кошті надходять вчасно.
І яким чином їх можна використати з більшою користю?
— Шахти об’єднуються у великі державні компанії, що дозволяє сконцентрувати кошти, які раніше виділялись на кожне окреме підприємство. Образно кажучи – якщо в трьох людей є по 40 копійок, вони буханку хліба не куплять, а якщо поєднають гроші – то візьмуть. Так само і з шахтами.
По-друге, об’єднання спрощує управління і дозволяє перекрити “тіньові” канали, по яких через посередників реалізовувалось близько чверті всього вугілля.
По-третє, це допоможе боротися з безробіттям. Якщо закривається окрема шахта, то люди опиняються на вулиці. А в новій системі вони просто переводяться на іншу, більш перспективну шахту тієї ж державної компанії.
Так що, є майбутнє у вугільної промисловості?
— А його не може не бути, бо вугілля – це єдиний в Україні дійсно значущий власний енергоносій. І якщо ми хочемо, щоб у держави було майбутнє, то без відродження вугільної галузі не обійтися.
Завтра у Рівне прибуде екіпаж "На щиті"
Завтра, 13 листопада, до громади прибуває екіпаж місії "На щиті".
переглядів: 126
Чоловік на Рівненщині пішов по гриби і опинився у лікарні
Два дні літній чоловік блукав лісом, поки його не знайшли знесиленим і з ознаками переохолодження. Медики терміново госпіталізували його до лікарні: пенсіонер був босоніж і до поясу мокрий.
переглядів: 251
На Рівненщині бурштин добуватиме підприємець з Китаю
Китайський підприємець став одноосібним власником компанії, яка займається легальним видобутком бурштину на Рівненщині. Мова йде про підприємство "Центр "Сонячне ремесло".
переглядів: 230
На Рівненщині дощ з мокрим снігом буде аж три доби
Три дні поспіль, 13-15 листопада, на Рівненщині прогнозують невеликі короткочасні дощі, місцями з мокрим снігом.
переглядів: 170
У Рівному судитимуть рецидивістів за підпали авто ЗСУ
Підозрювані раніше відбували покарання за вчинення грабежів та крадіжок.
переглядів: 178