Ми у Facebook
28.08.2003, 07:29

Сергій Єрмілов: Тарифи на електроенергію для населення підвищуватись не будуть

На тлі позитивних економічних тенденцій першого півріччя сумно вирізняється ситуація в одній з найважливіших галузей — вугільній. Роками видобуток чорного золота знижується, а шахтарі втрачають надію, що їм коли-небудь повернуть багатомільйонні борги. Якщо не зупинити руйнацію, Україна може взагалі залишитися без вугілля, яке справедливо називають хлібом промисловості, а всі ми – без тепла і світла в наших оселях.
Що робить Уряд Віктора Януковича для розв’язання застарілих проблем вугільної промисловості, а також для збереження енергетичної безпеки держави, розповідає Міністр палива та енергетики України Сергій Єрмілов.

Сергію Федоровичу, новому Уряду минулої зими вдалося відмовитись від планових відключень електроенергії. Чи вдасться цього року також уникнути цієї сумнозвісної практики?
— Для цього є всі підстави. Судіть самі – вугілля для теплоелектростанцій вже заготовлено на 18% більше, ніж на цей час у минулому році. До того ж, треба особливо підкреслити, що тарифи на електроенергію для населення підвищуватись не будуть.
Зараз очолюване вами міністерство активно втілює антикризові заходи, покликані подолати найболючіші проблеми вугільної галузі. Чи є вже результати?
— Перш за все вони відчутні у соціальному плані. Вже три місяці поспіль погашається заборгованість із заробітної плати перед шахтарями. І це початок виконання плану, згідно з яким за півтора року ми маємо повністю розрахуватися з гірниками. Водночас впроваджується механізм, який забезпечує своєчасну і регулярну виплату поточної зарплати. І ці зміни дійсно помітні, бо люди, нарешті, починають повертатися на шахти.
Є позитивні зрушення і у виробничому плані.
Як відомо, це не перша спроба навести порядок у вугільній галузі. Практично всі попередні уряди намагались це зробити. Чим же відрізняються підходи нинішнього Кабміну?
— Перш за все, своєю економічною обµрунтованістю. Прем’єр Янукович будує діяльність всього Кабінету Міністрів за принципом – менше слів, більше діла. Попередні програми розвитку вугільної галузі не мали головного – механізму виконання. Ми його вже створюємо.
Раніше як було – міжнародні організації наполегливо “радили” закривати збиткові шахти. І на ці поради знайшлися виконавці. Але ж у нас переважна більшість шахт — збиткові – так що, всі їх закрити? Просто божевілля. Тепер ми намагаємося налагодити їх роботу. Тим більш, що цього року завдяки особливій увазі Прем’єр-міністра Віктора Януковича до виконання державного бюджету, передбачені в ньому кошті надходять вчасно.
І яким чином їх можна використати з більшою користю?
— Шахти об’єднуються у великі державні компанії, що дозволяє сконцентрувати кошти, які раніше виділялись на кожне окреме підприємство. Образно кажучи – якщо в трьох людей є по 40 копійок, вони буханку хліба не куплять, а якщо поєднають гроші – то візьмуть. Так само і з шахтами.
По-друге, об’єднання спрощує управління і дозволяє перекрити “тіньові” канали, по яких через посередників реалізовувалось близько чверті всього вугілля.
По-третє, це допоможе боротися з безробіттям. Якщо закривається окрема шахта, то люди опиняються на вулиці. А в новій системі вони просто переводяться на іншу, більш перспективну шахту тієї ж державної компанії.
Так що, є майбутнє у вугільної промисловості?
— А його не може не бути, бо вугілля – це єдиний в Україні дійсно значущий власний енергоносій. І якщо ми хочемо, щоб у держави було майбутнє, то без відродження вугільної галузі не обійтися.





На правах реклами