Ми у Facebook
13.10.2003, 20:29

Рівненські атомники можуть пишатися своєю станцією

Таку оцінку дали атомній станції експерти місії ОСАРТ, яка працювала на РАЕС з 22 вересня по 8 жовтня. Головна мета програми — надати допомогу Рівненській АЕС у підвищенні експлуатаційної безпеки шляхом аналізу різноманітних напрямків її діяльності, порівнянні показників зі стандартами МАГАТЕ, розповсюдженні позитивного досвіду світової атомної енергетики.
За повідомленням управління інформації РАЕС, нинішню, ювілейну, 120-ту місію очолив начальник відділу експлуатаційної безпеки МАГАТЕ Мирослав Ліпар. Одинадцять експертів зі США, Великобританії, Болгарії, Бразилії, Японії, Південної Кореї, Словаччини, два спостерігачі з Японії та України (Запорізька АЕС) перевіряли практику ведення робіт за такими напрямками, як аналіз стану організації виробництва, підготовка та атестація персоналу, експлуатація, технічне забезпечення та обслуговування, хімічний режим, аварійне планування та протиаварійна готовність.
Після трьох тижнів роботи команда експертів ОСАРТ дала заключну оцінку виробничій діяльності РАЕС. 8 жовтня відбулась підсумкова нарада, на якій були присутні представники місії, віце-президенти НАЕК “Енергоатом” Юрій Коврижкін та Володимир Коровкін, Голова Державного комітету ядерного регулювання Вадим Грищенко, генеральний директор Запорізької АЕС В’ячеслав Тищенко, представники міської та обласної держадміністрацій, керівники і провідні спеціалісти Рівненської АЕС.
Команда ОСАРТ зробила висновок, що керівництво і персонал послідовно підтримує експлуатаційну безпеку станції. Також експерти місії висловили свої зауваження, побажання щодо окремих моментів діяльності станції і дали рекомендації для подальшого вдосконалення програм експлуатаційної безпеки.
Позитивний досвід Рівненської АЕС буде узагальнений і включений у пакет міжнародних напрацювань у сфері безпечної експлуатації атомних електростанцій.
Генеральний директор Рівненської АЕС Микола Фрідман підкреслив, що під час роботи експертів ОСАРТ підприємство працювало у звичному режимі: забезпечувалась надійна робота блоків, ядерна безпека, колектив приступив до ремонту енергоблока №3, продовжувались пусконалагоджувальні роботи на енергоблоці №4. Він також запевнив, що не чекаючи офіційного звіту, спеціалісти станції займуться аналізом зауважень і розробкою програмних заходів для їх усунення.
Місія ОСАРТ на Рівненській АЕС успішно завершилась, але співпраця з МАГАТЕ продовжуватиметься, і вже наступного року подібні перевірки пройдуть на Запорізькій та Хмельницькій АЕС.





На правах реклами