Ми у Facebook
07.11.2003, 16:31

Масаж повертає до життя

Ти лежиш на столі, усі м’язи розслаблені, голова порожня. Сильні руки невидимого майстра обережно втирають у твою шкіру запашний крем. Поступово рухи прискорюються, стають жорсткіші, глибші, рішучіші. Ще б! У перекладі з давньогрецького “масаж” означає “місити” чи “м’яти”.
Існує припущення, що перші прийоми масажу виникли завдяки спостереженням за тваринами. Надалі ці рухи, що повторюють пещення й ігри братів наших менших, вилилися в деякі екзотичні східні види масажу.
Для стародавніх греків, які сповідували культ тіла, масаж поряд зі спортом відігравав важливу роль у зміцненні й розвитку всіх груп м’язів. Утім, ще до виникнення еллінської культури масажні прийоми дуже активно використовували стародавні єгиптяни і вавилонці. Окремо в цьому ряді стоїть Індія з її унікальними методиками. Обожнюючи власні тіла, індійці завдяки масажу додавали їм надзвичайної гнучкості і пластичності, настільки необхідні для пізнання й оволодіння Камасутрою. Але батьківщиною масажу прийнято вважати Китай, де він застосовувався ще в III тисячолітті до н.е. Тут вважають, що перші прийоми масажу людині подарував сам Будда. Китайська масажна школа дотепер є найсильнішою. Більшість методик, розроблених у Китаї, тісно пов’язані з релігією та вірою в те, що всілякі недуги можна переборювати, лише зміцнюючи і тіло, і дух.
У Європі аж до епохи Відродження масаж був практично невідомий. Колись ця процедура вважалася гріховною, і всюдисущі похмурі інквізитори могли запросто спалити на багатті кожного, хто зважився б допомогти своєму ближньому позбутися банального остеохондрозу.
Під час масажу відбувається подразнення численних нервових закінчень шкіри, сухожиль, судин і внутрішніх органів. У тканинах утворюються високоактивні речовини, що поліпшують кровопостачання, обмінні процеси. Різні види масажу мають свої тонкощі.
Гігієнічний масаж. Найпопулярніший. Його основна мета — поліпшити загальний стан людини, якісь конкретні проблеми він не вирішує. Косметичний і гідромасаж можна вважати його різновидами.
Лікувальний масаж. Отут усе складніше. Чого варте перерахування різновидів лікувального масажу: класичний, рефлекторний, поєднувальний, періостальний, точковий, апаратний...
Класичний масаж — найпоширеніший варіант лікувального. Він завжди проводиться поблизу чи безпосередньо на ушкодженій ділянці тіла. Не вимагає високої кваліфікації — цілком достатньо вивчити прийоми (вчитися треба у професіоналів) і правильно їх виконувати: погладжувати, розминати, розтирати.
Рефлекторний масаж. Його завдання не просто заспокоїти і розслабити натруджені м’язи, а вплинути на нервову систему пацієнта через певні рефлекторні зони і домогтися істотного лікувального ефекту. Вимагає більш високої кваліфікації, ніж класичний масаж.
Поєднувальний масаж. Ще більш складна процедура, яка впливає на сполучну тканину і підшкірну клітковину пацієнта.
Періостальний масаж. Це ускладнена схема рефлекторного масажу, пов’язана з виконанням масажних прийомів у найсуворішій послідовності.
Точковий масаж (шіатсу й амма). Набув особливої популярності, бо допомагає людям, котрі відчувають сильні стреси — тим, хто фізично не в змозі переносити масажні процедури, для кого силові прийоми і просто твердий вплив на шкіру надзвичайно





На правах реклами