Яка вона — гомеопатія?
Численні досліди на добровольцях упродовж останніх 200 років визначили спектр і спрямованість дії кожного з гомеопатичних препаратів. Встановлено так само тривалість і глибину впливу на людський організм кожної потенції (поняття близьке до “концентрації”) кожного з використовуваних препаратів, при цьому різні потенції речовин впливають на різні рівні організму людини. Гомеопат у своїй боротьбі за здоров’я людини виявляється набагато більше озброєним, могутнім і дослідженим інструментом впливу, ніж лікарі певних напрямків. При призначенні гомеопатичних препаратів лікар керується не назвою захворювання, і не своїми розуміннями тієї чи іншої теми, а суворо симптомами і скаргами з боку пацієнта. Саме тому завжди гомеопатичний препарат може бути підібраний тільки індивідуально, і в двох, начебто подібних ситуаціях гомеопат призначає різні препарати. Глибина і сила дії препаратів така, що одна доза ліків іноді може діяти не менше 30-60 днів, хоча в деяких випадках час дії вичерпується через добу або кілька годин.
Матеріалом для виготовлення гомеопатичних препаратів може бути будь-яка природна речовина мінерального, рослинного чи тваринного походження. Харчова сіль та отрута гадюки, золото і чистотіл, азотна кислота і кварц — усі ці відомі речовини давно використовують як сировину для виготовлення гомеопатичних ліків. Самі ліки виготовляються за чітко визначеними технологіями, розробленими основоположником гомеопатії С.Ганеманом наприкінці XVIII-початку XIX століття шляхом багаторазового розведення у спиртовому розчині і дозованому струшенні (динамізації) розчину.
Розглянемо ситуацію. Народжується здорова дитина в здорових батьків. Вже у пологовому будинку вона зіштовхується з вакцинацією, закапуванням нітрату срібла в очі, іншими втручаннями, здійсненими, безумовно, з кращих спонукань. Якщо дитина здорова, вона впорається з цим, впорається й з іншими агресивними факторами середовища, екологічними та емоційними навантаженнями, хвороботворними мікроорганізмами і шкідливими випромінюваннями. Але через деякий час виникає якесь порушення: наприклад, сну, а потім — дитячі діатези — дебюти хронічних станів, далі — порушення випорожнення, апетиту. Так поступово розвивається захворювання. У когось його визначать як дисбактеріоз, у когось — як діатез, у когось — інакше. Для гомеопата це — стадія розвитку хронічного стану.
Потрібно сказати, що в деяких західних країнах існує досить суворе законодавство щодо гомеопатичної практики і підготовки лікарів гомеопатів. Так, лікар-асистент повинен упродовж років бути присутнім на гомеопатичних прийомах професійного практикуючого гомеопата, перш ніж отримає право на відкриття власної практики. Перевагою вітчизняного законодавства у відношенні гомеопатії можна вважати необхідність вищої медичної освіти для одержання права на практику.
Тепер повернемося до тієї групи пацієнтів, що розглядають гомеопатичний метод як “м’який” і нешкідливий, як легке лікування “травами”. При спробах самолікування такі пацієнти, будучи досить здоровими людьми, часто ризикують загнати себе у важчу стадію захворювання, ніж та, в якій вони були до початку лікування. Це часто супроводжується придушенням симптомів, людина при цьому співає оди гомеопатії і, “не відаючи, що творить” — дискредитує її.
То чи може бути шкідлива гомеопатія? Так, може — при некваліфікованому і безграмотному використанні. В яких випадках можна самостійно використовувати гомеопатичні засоби без ризику для здоров’я? У досить простих і ясних ситуаціях у відносно здорових людей. У яких випадках гомеопатія найбільш ефективна? У випадку застосування лікарем-гомеопатом, що пройшов спеціальне навчання і має досить тривалу гомеопатичну практику.

У Рівному відкрили меморіальну дошку на честь полеглого Героя

Сьогодні, 23 травня, на фасаді Рівненської гімназії №19 відкрили меморіальну дошку на честь загиблого Героя – Сергія Сілюка.
переглядів: 338
Рівнянам пропонують осягнути безмежність за допомогою фото

Уже зовсім скоро, 27 травня, о 13 годині у Міському Будинку Культури відбудеться відкриття персональної фотовиставки Олександра Майструка "Безмежність", яка приурочена 24-й річниці його творчої діяльності.
переглядів: 2339
«Рівненська медична академія» запрошує на роботу

Комунальний заклад вищої освіти «Рівненська медична академія» Рівненської обласної ради оголошує конкурс на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників.
переглядів: 683
У Рівному працюють над першим безбар'єрним маршрутом: перша інспекція відбулася сьогодні

У Рівному активно тривають роботи над облаштуванням першого в області безбар'єрного маршруту, який значно покращить доступність міської інфраструктури для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
переглядів: 586
Рівненська обласна філармонія розпочинає ІІІ музичний фестиваль «Рівненські класичні резиденції»

Це мистецький проєкт, пов’язаний з історією та культурою нашого міста.
переглядів: 489