Ми у Facebook
09.12.2003, 15:22

Чому дорожчає земля не знає і Кульчинський

Петро Кульчинський не в захваті від нововведень

З нового року ціни на землю та оренду землі й комунальної власності у Рівному зміняться. І не в сторону зменшення. Про це вчора на прес-конференції заявив начальник управління комунальної власності Петро Кульчинський. Пов’язані ці неприємні зміни з прийняттям закону про бюджет 2004 року, в якому відмінено земельні пільги. З січня орендарям і майбутнім господарям доведеться платити за свої ділянки на 20 відсотків більше. У вартість нерухомості тепер входитиме й ПДВ, податок на додану вартість.
Як зауважив Петро Кульчинський, він сам поки не розуміє, як діятиме ця система. Але мороки управлінню додасться, тому що вже зараз потрібно починати переоформлювати рахунки з банку на казначейство. І попередити орендарів про необхідність переукладання угод. Звісно, все це робитиметься за кошти підприємців. Хоча ці суми нібито невеликі від 20 до 40 гривень, але в масштабах держави... кілька зайвих мільйонів за паперові переоформлення набіжить.
Лише у Рівному, повідомила начальник фінансового відділу Марія Мельник, доведеться переукладати 350 договорів. А людей і для поточної роботи не завжди вистачає. До того ж управління не забезпечено достатньо ні комп’ютерною та оргтехнікою, ні канцтоварами.
Подорожчання землі позначиться і на бажанні підприємців купувати земельні ділянки. Досі в обласному центрі не виконується план саме з викупу земельних ділянок несільськогосподарського призначення. Водночас, від приватизації об’єктів комунальної власності цьогоріч до бюджету розвитку надійшло 1 млн. 813 тисяч гривень. Це на три тисячі більше від запланованого. Перевиконано показники надходжень і з оренди приміщень та майна. Загалом з початку приватизації, за словами начальника відділу комунального майна Романа Ширка, приватизовано 512 комунальних об’єктів. Щомісяця за оренду стабільно надходить до бюджету 100-120 тисяч гривень.
Пан Кульчинський переконаний, що нововведення погіршать ситуацію на земельному ринку. Водночас, він закликає підприємців розрахуватися з усіма боргами й земельними податками до нового року, тому що після доведеться викладати більше. Усі можливі пільги будуть скасовані, а до боржників застосовуватимуть жорсткі заходи. Якщо раніше управління могло зачекати місяць-другий зі сплатою оренди, то у 2004 році заборгованість за один місяць дає право стягувати суму в обов’язковому порядку через суд. Хто виграє від драконівських нововведень, невідомо. Як з неприбуткової структури, яким є управління комунальної власності, раптом взялося ПДВ, пояснити Петро Кульчинський не може. Як і не може пояснити, де в землі закопана додана вартість. Тому пояснень чекають з Києва.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ