Ми у Facebook
09.12.2003, 15:57

Прикраси... Прикраси? Прикраси!

Ви вже готові до приходу гостей чи, навпаки, відправитися на званий вечір, у театр, ресторан: одягнули красиве плаття, з особливою старанністю вкладено волосся, підведені брови, підфарбовані вії, губи, від вас пахне улюбленими парфумами. Здається, все… Однак, поглянувши на себе в дзеркало, ви уловлюєте незавершеність у своєму вигляді, відсутність чогось, що додало б особливу святковість. Прикраси? Але що саме? Коли, до якого убрання, у поєднанні з чим одягти? Адже скромне “маленьке чорне плаття” можна з успіхом одягти і на ділову зустріч, і на дружню вечірку, — важливо, яким саме прикрасам буде віддана перевага в кожному конкретному випадку.
Бувають прикраси повсякденні, придатні практично до будь-якого плаття і випадку — вони непомітні, невеликі, але разом з тим досить витончені і, що особливо важливо, практично ніколи не виходять з моди. Інші призначені винятково для урочистих випадків, так званих великих виходів — на святковий вечір, ювілей, весілля. Цим прикрасам дозволено бути більш помітними. Якщо вони не з дорогоцінних металів, бажано носити їх у комплекті. І ще одне важливе правило: найдорожче — не завжди найкраще. Мода останніх років не втомлюється дивувати нас воістину приголомшуючою розмаїтістю дизайнерських знахідок. Неможливо не розгубитися перед сліпучою пишнотою вітрин ювелірних магазинів. І все-таки, яким би не був багатий вибір прикрас, ви не ризикуєте помилитися, якщо віддасте перевагу класичним зразкам, адже вони витримали найсуворіший з іспитів — іспит часом. У їхньому числі ланцюжки, часом зовсім чудернацького плетива, вишукані прикраси, багато років тому запропоновані знаменитою Коко Шанель, які популярні і донині.

Каблучки, персні, обручки…
Особливий предмет розмови — персні. Їх носять якщо не всі, то майже усі жінки. Але чи завжди вони справді прикрашають? Безумовно, якщо підібрані зі смаком. Жінкам невеликого росту з маленькими руками підходять вузькі персні з одним чи декількома дрібними камінчиками; якщо вже перстень, то з каменем вузької, довгастої форми. Персні з каменями овальної форми чи у вигляді груші, спрямованої звуженим кінцем до нігтя, роблять пальці тоншими. Дівчатам і молодим жінкам рекомендується носити персні з одним невеликим каменем, жінкам середнього віку — з більшими каменями чи розсипом із дрібних камінців. На руці з короткими і товстими пальцями незграбно виглядає масивна широка каблучка. Прикраси, як і одяг, покликані підкреслювати все краще, що є в нас.
Ні до чого надягати занадто багато прикрас (ви не різдвяна ялинка) і тим більше таких, котрі дисонують між собою, різні за стилем і кольором. Погодьтеся: безглуздо виглядають кольорові намиста із дешевого матеріалу і срібний браслет. Прикраси мають свій сезон і свій час. Тільки влітку з пишними спідницями, блузками з бавовни чи льону доречно носити яскраве намисто із непрозорого скла, кераміки, пластмаси. Якщо улітку вибір прикрас практично не обмежений, то зима допускає велику стриманість не тільки в костюмі, але й у біжутерії. Прикраси для цієї пори повинні бути не занадто помітними — не будуть зайвими невеликі кліпси чи сережки, які відтіняють обличчя. Діаманти й інші дорогоцінні камені, перли, а також золоті і срібні прикраси найбільш ефектні при вечірньому освітленні. До вечірнього плаття підходять великі брошки, кулони, намиста, великі сережки з підвісками, браслети.

Їх величність сережки
Якщо вони підібрані вдало, то створюють настільки значиму гармонію фігури і лінії пліч. Сережки з підвісками, а також великі круглі не рекомендуються жінкам з повним широким обличчям і тим, хто носить окуляри. Такі сережки більше підходять молодим і середнього віку жінкам з подовженою формою обличчя. Маленькі плоскі кульчики пасують жінкам із круглим обличчям. Молодим дівчатам не пасують масивні сережки. До плаття з невеликим вирізом краще одягнути намисто, або сережки. При більш відкритому декольте можуть бути одночасно використані обидві прикраси.

Щоб прикраси радували око
І останнє про прикраси. Срібний ланцюжок, перстеник через якийсь час покриваються темним нальотом. Цього можна уникнути, якщо зберігати їх загорненими в чорний папір. Потьмянілим ювелірним виробам зі срібла можна повернути первісний блиск, якщо вимити в теплій мильній воді з нашатирним спиртом (1 столова ложка на літр води), після чого сполоснути в чистій воді і насухо витерти м’якою тканиною. Срібні прикраси знову заблищать, якщо потримати їх 2—3 години у воді, у якій лежить очищена і нарізана шматочками картопля, потім обполоскати чистою водою і витерти насухо. Можна потерти срібло вовняною шматиною, змоченою нашатирним спиртом, сполоснути в чистій воді і витерти. За допомогою нашатирю освіжають також золоті прикраси з каменями, якщо вони втратили блиск, тільки нашатирного спирту тут буде потрібно усього шість крапель на склянку води. Золоті кулони, сережки, ланцюжки, обручки можна освіжити і повернути їм блиск, опустивши на 2-3 години в підсолоджену воду (чайна ложка цукру на склянку води), а потім протерти м’якою тканиною. Натуральні і синтетичні дорогоцінні камені (рубіни, сапфіри, александрити) час від часу потрібно чистити. Їх можна вимити в теплій мильній воді з додаванням нашатирного спирту (1 чайна ложка на півсклянки). Бурштинові намиста, брошки, кулони, промивають теплою водою з милом, натирають харчовою содою за допомогою м’якої фланелевої шматини; у такий же спосіб освіжають виробу зі слонової кісти.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ