Ми у Facebook
10.12.2003, 10:21

Хто ж ти, людино?

Судячи з нашого харчування, ми істоти смітникові. Тільки на смітнику можна знайти всю ту мішанину продуктів, яку ми поглинаємо. Ви можете пригадати хоча б одну живу істоту, котра в однакових кількостях споживає м’ясо і траву одночасно. Такої просто-напросто немає. Бо природа не любить хаосу. Для м’ясоїда ми недостатньо сильні й захищені, у нас немає пазурів та іклів. Ми не можемо наздогнати й убити свою жертву. Анатомо-фізіологічна будова людського організму мало змінилася з тих доісторичних часів, коли вона блукала незайманими лісами в пошуках рослинної їжі. У нас немає іклів, поперечний розмір щелепи менший, ніж поздовжній, будова корінних зубів — усе це підтверджує, що організм людини запрограмований природою на певні види їжі, головним чином, рослинного походження.
Це підтверджує й будову людського кишечника, його велику довжину, спрямовану на переробку рослинної їжі. Відомий у світі факт — тривалість життя вегетаріанців, витривалість, інтелект, працездатність вищі, ніж у м’ясоїдів. Не дарма більшість марафонців — вегетаріанці.
Порушення сталості харчування (рослинного) є причиною багатьох недуг. Однак, у процесі свого розвитку людина все далі відходила від закладеної в неї програми видового харчування, розширяючи його за рахунок продуктів тваринного походження. З одного боку, це безсумнівно розширює можливості в боротьбі за виживання. З іншого боку, стає причиною багатьох відхилень від норм фізичного здоров’я, бо споживання м’яса чи риби стало можливим завдяки адаптаційним резервам організму.
Отже, людина за своєю природою істота травоїдна. Та попри те, що ми ввели у свій раціон м’я





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ