Захмарний генплан
Упродовж трьох років з міського бюджету ніяк не могли профінансувати виготовлення генерального плану. А замовлена частина обійшлася поки що лише у 180 тисяч гривень. Щоб дозамовити всі карти, схеми й документацію, треба півмільйона гривень.
Спеціалісти УНДІ “Діпромісто” при підготовці враховували всі можливі аспекти життєдіяльності міста: економічні, соціальні, політичні, демографічні. Генплан конче потрібен для планування житлового будівництва, бачення розвитку інженерних комунікацій, визначення зони спільних інтересів. План значно спрощує надання і відведення земельних ділянок, конкретизує, де і скільки можна спорудити житла, які райони міста необхідно розвивати, де будувати АЗС і т.д.
Згідно з даними генплану, Рівне — інвестиційно привабливе місто. Тут перетинаються потужні транспортні коридори, розвинена транспортна інфраструктура та наявний науковий потенціал. От тільки інвестицій до цього часу було не густо...
Якщо спробувати сформулювати перспективи обласного центру коротко — то шанси є. Скажімо, при запропонованій схемі забудови, у десяти тисяч сімей з’явиться шанс отримати окрему квартиру чи будинок: 13 тисяч квартир — це 1,9 млн. квадратних метрів житла. Будувати за наявних інженерних комунікацій можна у Новому Дворі, на Боярці, у Тинному, Бармаках, Колоденці, на вулицях Гагаріна, Костромській, Мірющенка, Макарова. Поки що на кожного рівнянина припадає по 17,4 кв. метра житла. Це вдвічі менше, ніж у країнах Європи. Досі 10 відсотків населення Рівного мешкає у гуртожитках.
Архітектори майбутнього у Києві (саме там проектували генплан) постаралися на славу. Вони визначили, що однією з найбільших проблем Рівного є вулиця Соборна, яка конфліктує з іншими асфальтними артеріями, тому що немає альтернативи (ніби місцеві водії цього не знають). Проектувальники запропонували кілька транспортних розв’язок, що дозволять розвантажити центральну вулицю й зв’яжуть протилежні частини міста в один вузол.
Крім того, у генплані йдеться про необхідність створення культурно-дозвіллєвих центрів у кожному мікрорайоні. Скажімо, на місці забутого і вже напівзруйнованого молокозаводу на вул.Гагаріна пропонується спорудити розважальний комплекс...
Грандіозний генплан розвитку дійсний упродовж двадцяти років. Якщо за цей час будівничі Рівного із пропозиціями не впораються, проект морально застаріє.
У Рокитнівській громаді люди отруїлися паштетом
У Рокитнівській територіальній громаді Сарненського району лабораторно підтверджено три випадки ботулізму серед дорослого населення. Причиною захворювання став свинячий паштет домашнього приготування. Наразі проводиться епідеміологічне розслідування, вживаються заходи для запобігання подальшому поширенню хвороби.
переглядів: 182
Рівненська обласна лікарня запрошує на роботу ерготерапевта
Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка шукає ерготерапевта для поповнення своєї команди професіоналів.
переглядів: 160
ДТП на Рівненщині з п’ятьма травмованими: відомі нові деталі
10 грудня ввечері на Дубенщині сталася дорожньо-транспортна пригода за участю автобуса «ПАЗ» і легкового автомобіля «Renault». Як повідомили у пресслужбі ГУ ДСНС у Рівненській області, аварія сталася поблизу села Довгошиї, Млинівської громади.
переглядів: 263
Депутатка Рівненської облради склала мандат
Депутатка Рівненської обласної ради Тетяна Богданець вирішила скласти повноваження, всього через кілька місяців після отримання мандата. Про це повідомив голова облради Андрій Карауш.
переглядів: 227