Ми у Facebook
11.12.2003, 00:35

Захмарний генплан

Понад мільярд гривень у цінах 2002 року потрібно Рівному, щоб реалізувати лише перший етап пропозицій нового генерального плану обласного центру. Його затвердження відбулося вчора на сесії Рівнеради.
Не треба бути економістом, щоб порахувати — таких грошей у міста не буде ніколи. Або ж при нинішніх темпах фінансування (два мільйони на рік)... понад 500 років!!! Надія лише на те, що до нас переїде на ПМП нащадок Рокфеллера або Білл Гейтс разом зі своєю комп’ютерною імперією і пожертвує Рівному щонайменше чверть мільярда доларів.
Упродовж трьох років з міського бюджету ніяк не могли профінансувати виготовлення генерального плану. А замовлена частина обійшлася поки що лише у 180 тисяч гривень. Щоб дозамовити всі карти, схеми й документацію, треба півмільйона гривень.
Спеціалісти УНДІ “Діпромісто” при підготовці враховували всі можливі аспекти життєдіяльності міста: економічні, соціальні, політичні, демографічні. Генплан конче потрібен для планування житлового будівництва, бачення розвитку інженерних комунікацій, визначення зони спільних інтересів. План значно спрощує надання і відведення земельних ділянок, конкретизує, де і скільки можна спорудити житла, які райони міста необхідно розвивати, де будувати АЗС і т.д.
Згідно з даними генплану, Рівне — інвестиційно привабливе місто. Тут перетинаються потужні транспортні коридори, розвинена транспортна інфраструктура та наявний науковий потенціал. От тільки інвестицій до цього часу було не густо...
Якщо спробувати сформулювати перспективи обласного центру коротко — то шанси є. Скажімо, при запропонованій схемі забудови, у десяти тисяч сімей з’явиться шанс отримати окрему квартиру чи будинок: 13 тисяч квартир — це 1,9 млн. квадратних метрів житла. Будувати за наявних інженерних комунікацій можна у Новому Дворі, на Боярці, у Тинному, Бармаках, Колоденці, на вулицях Гагаріна, Костромській, Мірющенка, Макарова. Поки що на кожного рівнянина припадає по 17,4 кв. метра житла. Це вдвічі менше, ніж у країнах Європи. Досі 10 відсотків населення Рівного мешкає у гуртожитках.
Архітектори майбутнього у Києві (саме там проектували генплан) постаралися на славу. Вони визначили, що однією з найбільших проблем Рівного є вулиця Соборна, яка конфліктує з іншими асфальтними артеріями, тому що немає альтернативи (ніби місцеві водії цього не знають). Проектувальники запропонували кілька транспортних розв’язок, що дозволять розвантажити центральну вулицю й зв’яжуть протилежні частини міста в один вузол.
Крім того, у генплані йдеться про необхідність створення культурно-дозвіллєвих центрів у кожному мікрорайоні. Скажімо, на місці забутого і вже напівзруйнованого молокозаводу на вул.Гагаріна пропонується спорудити розважальний комплекс...
Грандіозний генплан розвитку дійсний упродовж двадцяти років. Якщо за цей час будівничі Рівного із пропозиціями не впораються, проект морально застаріє.





На правах реклами