Ми у Facebook
16.12.2003, 20:00

Прагнули комфорту, а вийшло як завжди

Нинішній початок зими хоч і видався лагідним, проте, сподіватися, що відносно тепла погода триватиме аж три-чотири місяці, не варто. Зима — не літо і навіть не осінь, вона ще обов’язково наздожене своє тріскучими морозами, і не виключено, що зробити це їй заманеться навіть у березні. Тому, готуючись до матінки-зими, треба не лише думати про одяг та надійне взуття, а й підготуватися до зимових сюрпризів психологічно. Адже пройде день-два, ви прокинетеся зранку і жахнетеся: навкруги така ожеледь, що страшно вийти з дому. І як би не намагалися люди обережно ходити, довкола неодмінно буде чути матюки лежачих то на боку, то на спині жертв погоди. Звісно, для когось ці зимові падіння стануть звичайним зимовим явищем, а для когось — справжньою трагедією.
Найпоширенішою травмою при падінні під час ожеледиці, як стверджують фахівці, є перелом променевої кістки ноги, а це втрата працездатності на кілька місяців. Цікаво, що найбезпечнішим місцем, де вірогідність отримати травму найменша, є проїжджа частина. Людина на дорозі себе більше контролює, та й асфальт тут не такий слизький. А ось найнебезпечнішим місцем стають тротуари.
Боротьба з ожеледицею, сказати по правді, справа не з легких. І не тільки Рівне страждає від зимового травматизму. На боротьбу з ожеледицею витрачається багато зусиль та засобів. Її ведуть ЖЕКи, підприємства, військові — усі, хто може чимось реально допомогти. Та все одно, з стихією боротися сил у місцевої влади не вистачає. Тому люди продовжують ходити повільніше та обережніше, обходячи місця, вимощені плиткою.
Взагалі, про тротуарну плитку ходить багато розмов. Що вона не така міцна, як повинна бути, та й для того, щоб впасти на цій вуличній прикрасі, достатньо, щоб її припорошило трохи сніжком. Так, справді, плитка на місці асфальту — це красиво, але надто вже небезпечно для перехожих. Але плитку покладено, і тепер все залежить тільки від нашої уважності. Хоча, кому все ж таки не вдалося втриматися на ногах у зимову пору, списувати все на свою невдачу не потрібно. Доля долею, та відповідати за отримані нами травми є кому. Не вірите?
Навряд чи у нашому місті є шматочок тротуару, за який ніхто не несе відповідальності. Виявляється, усі підприємства укладають з департаментом житлово-комунального господарства угоду, за якою певна частка землі, що прилягає, скажімо, до того чи іншого магазину або бару, стає землею, за яку підприємство несе відповідальність та підтримує порядок. Якщо людина, наприклад, виходячи чи заходячи у магазин, послизнеться та зламає ногу — це нещасний випадок, що має причинний зв’язок з тим, що власник магазину не подбав про розчистку підходів до магазину, і він стає носієм виплати матеріальної та моральної шкоди потерпілому. Хоча, щоб довести свою правоту, необхідно, в першу чергу, викликати “швидку” та мати свідків вашого падіння. Саме вони при з’ясуванні, кому саме належить територія, де з вами трапилося падіння, зможуть сказати вагоме слово. Та якщо земля, де ви отримали травму, не передана в тимчасове користування власнику, то відповідачем будуть виступати органи місцевого самоврядування. Тільки в одному випадку ви не зможете відшкодувати моральної шкоди (мінімальний її розмір — 5 мінімальних зарплат) якщо ви, наприклад, впали та отримали травму в час, коли розчистку ще не встигли зробити, хоча й планували. Наприклад, магазин відчиняється о 10-й, а ви впали о 8-й годині... Тому покладайтеся все-таки на себе. Бо знаєте: береженого Бог береже...





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ