“Зелені” клопоти
У 1999-му тільки на саме дерево було виділено 1800 грн, скільки було затрачено всього — встановити не вдалося. Наступного року виділено 64 тис. грн. На жаль, невідомо, якою була висота ялинки. Хоча, за словами Олександра Кравчука, виконроба тресту, щороку встановлені ялинки приблизно однакової висоти — близько 24-х метрів. Хоча пригадується, що якогось року, чи то 1999-го, чи то 2000-го, або роком пізніше, на всю Україну проголосили, що рівненська ялинка — найвища.
Зате з 2001 року дані повніші. Висота приблизно 70-річного дерева — 25 метрів. Виділено коштів у розмірі 74 тис. грн, у тому числі на облаштування та обслуговування символічного дерева — 2800 грн. Рік тому встановлено рекорд з фінансування — аж 143 тис. грн. На майдані стояла 24-метрова лісова красуня, вік якої приблизно 90 років. По місту планувалось прикрасити 27 живоростучих дерев. Звісно, вже за рахунок підприємств, що розташовані поряд.
Де ж можна буде придбати ялинки-сосни для своєї оселі? Це актуально насамперед для тих, у кого є діти. Зрештою, хто з нас сам не хоче у Новий рік повернутись у власне дитинство — власноруч встановити у куточку деревце, чи на столі вазу з пахучою хвойною гілкою, прикрасити їх? Звичайно, всі підуть купувати на базари. Але слід мати на увазі, що реалізатори зрубаного новорічного атрибуту повинні мати відповідні дозволи-ліцензії. Це — щоб не довелося разом із запахом хвої вдихати й… радіацію та важкі метали. У зв’язку з цим додасться клопотів у лісівників, наряди яких патрулюватимуть хвойні насадження. На автошляхах, у місцях ймовірного транспортування ялинкової контрабанди спільно з правоохоронцями встановлюватимуть засідки. Чим не осучаснені сюжети новорічних казок-мультиків за участю мисливців та дроворубів?
Більш заможні можуть придбати штучні ялинки, щоб раз і надовго. Такі покупці у кінцевому рахунку виявляються навіть більш прагматичними, бо не треба тепер щороку купувати ялинки, щоб потім півроку мати клопіт з опалою хвоєю, що застрягла у килимових доріжках, щілинах паркету. Та й для довкілля більше користі — залишиться в лісі більше дерев.
Встановлені вдома, у садочку, в школі або в інших установах ялинки треба прикрасити. Найлегший спосіб — повісити минулорічні прикраси, арсенал яких щороку поповнюється. Зате найкращий вихід, коли дитина залучається до виготовлення прикрас під наглядом батьків. Тут і трудове виховання, і передача власного досвіду, і простір для творчості-фантазії.
Як завжди, пожежники попереджають про дотримання правил протипожежної безпеки при іграх біля ялинки. Насамперед, це стосується використання хлопавок, свічок та бенгальських вогнів. Звісно, такими “іграшками” слід бавитись обережно та завбачливо. Щоб не сталося біди. Тому вогнегасник та телефон повинні бути у полі зору всіх учасників свята.
Свята минуть, і деревця, як правило опиняться на… смітнику. Після чого вони стають предметом забав хлопчаків, які нерідко з них розпалюють вогнище. Небезпечна гра! Чи не варто запровадити обряд прощання з новорічним атрибутом — спалювання використаних ялинок, але під наглядом дорослих, пожежників?..
З новими клопотами вас, шановні рівняни!
4 грудня - Великомучениці Варвари: привітання зі святом, традиції, прикмет, заборони
Сьогодні, 4 грудня, християни східного обряду відзначають День святої великомучениці Варвари. Це свято, яке в народі також відоме як Варварин день, має давню історію і поєднує в собі релігійні та народні традиції.
переглядів: 208
Автоматичний облік 17-річних юнаків через «Резерв+»: що потрібно знати?
Верховна Рада України в першому читанні проголосувала за законопроєкт № 12076. У ньому пропонується автоматично ставити на військовий облік громадян при досягненні 17-річного віку.
переглядів: 224
Аварія у Дніпрі: подробиці ДТП, яка забрала життя 10-річної дівчинки
Поліція затримала водія, який вчинив смертельне ДТП у Дніпрі.
переглядів: 428
Церковний календар на грудень 2024: що святкуватимуть українці
Останній місяць року багатий на святаи та важливі дати. У церковному календарі на грудень іц Різдво, і Миколи, і річниця проведення Об’єднавчого Собору.
переглядів: 408
Що треба знати про реформу МСЕК
Статус інвалідності до дати наступного оцінювання є чинним.
переглядів: 593