Ми у Facebook
23.12.2003, 02:42

Ялинкова мода: Як зберегти лісову красуню

Мода на ялинкові прикраси, як і на одяг, взуття чи автомобілі, змінюється щороку. Дизайнери створюють нові колекції ялинкових прикрас, існують навіть стійкі тенденції для кожного сезону.
Цього року, як і минулого, залишаються модними однотонні прикраси: сріблясті, золотисті (тобто барв металу). Не менш актуальними є сині іграшки та кольору пряженого молока. Якщо говорити про поєднання барв, то й надалі в моді панує класика: традиційне поєднання золотого і червоного. Мода диктує правило: іграшок на ялинці має бути якомога більше — настільки, щоб зелень майже не виднілася. Знову щодо форм лідирують кульки. Конкурувати з ними наважаться хіба янголята та зірочки.
У фаворі, як завжди, — неординарність: усе, що потрапить під руку — клаптики тканини, солома, мотузка, різноманітні орігамі з кольорового паперу. Елементи з соломи в ялинкових прикрасах переживають зараз справжній бум. Ще один ультрамодний момент — засніжені гілочки ялинки. Їх (гілочки) можна намастити звичайним канцелярським клеєм і посипати пінопластом чи грубою сіллю.
Актуальними залишаються невеликі композиції з ялинкових гілок, скомпоновані в букети. Їх “посипати” снігом чи притрусити інеєм простіше, ніж велику ялинку. Для цього слід приготувати концентрований розчин солі: 1 кг солі на 1,5 л води. Перекип’ятіть його, вистудіть, покладіть у нього на 5-6 годин гілочки. Опісля обережно, щоби не струсити кристали, вийміть гілочки й обсушіть. Чим грубша сіль — тим більші кристали на гілочках.
Цього року в моді також старовинні іграшки — з “родоводом” початку чи середини ХХ сторіччя. Якщо ви ще не добили скляні кульки та бурульки, що залишились у спадок від бабусі, — мерщій витягайте і, витерши з них пил історії, вішайте на ялинку.
Наймодніші прикраси — скляні кульки “похилого віку”. Причому чим вони старші, тим краще. Американці за прикраси 20-60-х років віддають кілька сотень доларів (це не жарт — старовинну кольорову кульку там можна придбати не дешевше, ніж за $280, а б’ється вона так само швидко, як і сучасна за $1). Українцям пощастило набагато більше — новорічний антикваріат треба тільки як слід пошукати на горищі бабусиної хати. Там знайдете багато цікавого: різнокольорові скляні кульки, розфарбовані фігурки казкових персонажів та звірів. Знову доречно виглядатимуть срібні “дощик” та гірлянди, а ще — ялинкове намисто.
Прикрасити новорічну ялинку можна й за допомогою електричної блимаючої гірлянди з різнокольорових лампочок у стилі п’ятдесятих років. Серед розмаїття верхівок радимо вибрати не зірку, скляну колбу чи тризуб, а діда-мороза (санта-клауса) або янголятко.
І нарешті традиційна прикраса — свічки. Їх прикріплюють до гілок дерева за допомогою прищіпок. Сучасні свічки горять 15-60 годин, а під час горіння поширюють аромати лісу, суниці, лаврових ягід тощо або навіть вбирають тютюновий дим.
І останнє: на двері почепіть дзвіночки, щоб не проґавити прихід Діда Мороза.
Усіх турбує питання: “Як чимдовше утримати зелену красуню в помешканні?” Пропонуємо поради, дотримуючись яких, як засвідчує досвід, ви збережете ялинку впродовж усіх свят свіжою та зеленою:
1. Перед тим, як занести ялинку до теплого приміщення, слід потримати її трошки на холодному балконі.
2. Щоб обсипалися сухі голочки, струсоніть ялинку, постукайте нею об підлогу.
3. Головне приготувати суміш, яка підживлюватиме ялинку протягом усіх свят: в літрі води розчиніть таблетку аспірину та 4 чайні ложки цукру, змішайте це з відром піску; у мокрий пісок поставте ялинку так, аби нижня частина стовбура заглибилася на 20 см.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ