Ялинкова мода: Як зберегти лісову красуню
У фаворі, як завжди, — неординарність: усе, що потрапить під руку — клаптики тканини, солома, мотузка, різноманітні орігамі з кольорового паперу. Елементи з соломи в ялинкових прикрасах переживають зараз справжній бум. Ще один ультрамодний момент — засніжені гілочки ялинки. Їх (гілочки) можна намастити звичайним канцелярським клеєм і посипати пінопластом чи грубою сіллю.
Актуальними залишаються невеликі композиції з ялинкових гілок, скомпоновані в букети. Їх “посипати” снігом чи притрусити інеєм простіше, ніж велику ялинку. Для цього слід приготувати концентрований розчин солі: 1 кг солі на 1,5 л води. Перекип’ятіть його, вистудіть, покладіть у нього на 5-6 годин гілочки. Опісля обережно, щоби не струсити кристали, вийміть гілочки й обсушіть. Чим грубша сіль — тим більші кристали на гілочках.
Цього року в моді також старовинні іграшки — з “родоводом” початку чи середини ХХ сторіччя. Якщо ви ще не добили скляні кульки та бурульки, що залишились у спадок від бабусі, — мерщій витягайте і, витерши з них пил історії, вішайте на ялинку.
Наймодніші прикраси — скляні кульки “похилого віку”. Причому чим вони старші, тим краще. Американці за прикраси 20-60-х років віддають кілька сотень доларів (це не жарт — старовинну кольорову кульку там можна придбати не дешевше, ніж за $280, а б’ється вона так само швидко, як і сучасна за $1). Українцям пощастило набагато більше — новорічний антикваріат треба тільки як слід пошукати на горищі бабусиної хати. Там знайдете багато цікавого: різнокольорові скляні кульки, розфарбовані фігурки казкових персонажів та звірів. Знову доречно виглядатимуть срібні “дощик” та гірлянди, а ще — ялинкове намисто.
Прикрасити новорічну ялинку можна й за допомогою електричної блимаючої гірлянди з різнокольорових лампочок у стилі п’ятдесятих років. Серед розмаїття верхівок радимо вибрати не зірку, скляну колбу чи тризуб, а діда-мороза (санта-клауса) або янголятко.
І нарешті традиційна прикраса — свічки. Їх прикріплюють до гілок дерева за допомогою прищіпок. Сучасні свічки горять 15-60 годин, а під час горіння поширюють аромати лісу, суниці, лаврових ягід тощо або навіть вбирають тютюновий дим.
І останнє: на двері почепіть дзвіночки, щоб не проґавити прихід Діда Мороза.
Усіх турбує питання: “Як чимдовше утримати зелену красуню в помешканні?” Пропонуємо поради, дотримуючись яких, як засвідчує досвід, ви збережете ялинку впродовж усіх свят свіжою та зеленою:
1. Перед тим, як занести ялинку до теплого приміщення, слід потримати її трошки на холодному балконі.
2. Щоб обсипалися сухі голочки, струсоніть ялинку, постукайте нею об підлогу.
3. Головне приготувати суміш, яка підживлюватиме ялинку протягом усіх свят: в літрі води розчиніть таблетку аспірину та 4 чайні ложки цукру, змішайте це з відром піску; у мокрий пісок поставте ялинку так, аби нижня частина стовбура заглибилася на 20 см.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Куди піти у Рівному з 10 по 16 лютого
![](/images/articles/2/small/1739202980.jpg)
Рівнян та гостей міста запрошують взяти участь у подіях, які відбуватимуться впродовж тижня у Рівненській міській територіальній громаді.
переглядів: 208
Рівненський обласний протипухлинний центр – флагман торакальної хірургії області
![](/images/articles/2/small/1739197341.jpg)
Рівненський обласний протипухлинний центр став флагманом торакальної хірургії області. До команди закладу приєдналися провідні спеціалісти, які виконують найскладніші оперативні втручання на органах грудної клітини.
переглядів: 259
Помер колишній керівник районної лікарні на Рівненщині
![](/images/articles/2/small/1739182611.jpg)
На 76-му році життя відійшов у вічність Володимир Михайлович Рудюк – видатний лікар, мудрий керівник і людина, яка присвятила своє життя медицині та розвитку охорони здоров’я Гощанщини.
переглядів: 751
Гороскоп на понеділок 10 лютого: день буде сповнений астрологічної напруги та несподіваних поворотів
![](/images/articles/2/small/1739107280.jpg)
10 лютого 2025 року — день, сповнений астрологічної напруги, несподіваних поворотів і моментів, які можуть стати вирішальними для вашого майбутнього.
переглядів: 439
З понеділка Землю накриє магнітна буря
![](/images/articles/2/small/1739010927.jpg)
Завтра, 10 лютого, очікується магнітна буря. Причиною цього явища стали кілька сильних спалахів на Сонці, які відбулися останніми днями.
переглядів: 635