Ми у Facebook
09.01.2004, 00:56

Різдвяний стіл дорожчає щороку

Різдвяний ажіотаж на продринку вже став традицією

Напередодні Нового року на ринках можна було помітити звичну тенденцію: якщо день тому кілограм огірків коштував п’ятнадцять гривень, то 31 грудня — двадцять п’ять. І ті, хто необачно відклав покупки на останній день, проклинаючи “торгашів”, державу та її керманича, викладали свої кревні за товар. А продавці, користуючись ажіотажем та безконтрольністю, діяли на свій розсуд: хто автоматично піднімав ціни, хто обважував, хто “спихав” неякісні продукти. Скажімо, свіжі помідори за 28 гривень на прилавках Центрального продовольчого ринку були по кишені не для всіх покупців. Різко стрибнули ціни на мандарини, банани, ананаси, ківі. Кілограм хороших бананів нині коштує 6,50 грн. А що вже казати про ціни на крабові палички, кукурузку, зелений горошок (для традиційного салату “Олів’є”), чорнослив, м’ясо-ковбасні вироби та інші делікатеси?
На жаль, якогось особливого контролю за цінами на ринках не спостерігалося. Чи працювали в ці дні тут представники обласної інспекції з контролю за цінами та інших контролюючих органів — невідомо. Напевне знаємо тільки одне: ціни на деякі товари були космічними.
Щоб накрити стіл на святвечір, обов’язковим атрибутом якого є дванадцять пісних страв, треба було добре почухати потилицю. Кілограм мороженої риби (хек, минтай, скумбрія) коштує від десяти гривень. 700-грамова баночка маринованих печериць — 8,50 грн., а кілограм свіжих — від дванадцяти гривень. “Кусаються” ціни й на сушені гриби, з яких варять пісний борщ і не тільки. Невелика низочка сушених другосортних сироїжок чи підберезників коштує сім-дев’ять гривень. Подорожчала в ці дні і свіжа капуста, з якої на Різдво роблять голубці. Обов’язково ставиться на стіл кутя, щоб кожен посмакував нею в Святий вечір. Її готують хто-як, але кожен для поліпшення смаку додає мед, мак, родзинки, цукати. Здавалося б, дрібнички, але ціни на ці товари напередодні свята також зросли. Відтак купівля продуктів позначається на повноті гаманців людей. Але не всіх. Бо ощадні господині передбачили стрибок цін і заздалегідь підготувалися до свят: і сушених грибочків припасли, і рибки хто посолив, а хто заморозив, і горіхів, і маку, і меду на кутю заготовили. Отож, свята вони зустріли без зайвої метушні та нервових стресів від цін.





На правах реклами