Холодна війна-2004
Замість перетворення нових держав-членів, а таких близько десятка, на сполучні ланки, що сприятимуть приведенню політичного та географічного вимірів Європи до спільного знаменника, створюється своєрідна “буферна зона” між Центральною та Східною Європою.
Країни, котрі з різних причин не розглядаються як кандидати на вступ у найближчому майбутньому, зазнають невмотивованих обмежень. Запровадження, на вимогу Єврокомісії, візового режиму у відносинах із Чехією, Словаччиною, Угорщиною, Польщею не просто завдає незручностей громадянам сусідніх країн, а деформує культурні, родинні та господарські зв’язки, що формувалися і розвивалися впродовж історично тривалого часу. Штучні візові перешкоди ускладнюють всі види прикордонного співробітництва, зокрема природоохоронного і співпраці в попередженні та протидії стихійних лих.
При цьому слід зазначити, що нові члени Євросоюзу не приєднуються автоматично до Шенгенської угоди, і відтак угорська чи польська візи однаково не слугуватимуть українським громадянам “перепустками” до Берліна чи Брюсселя.
Повним і безмежним абсурдом є запровадження віз для українців Болгарією — за найліпшого перебігу подій ця країна вступить до Європейського союзу не раніше 2007 року. Введення візового режиму ЄС вимагає також і від іншої країни-кандидата — Румунії.
Загалом візовий режим не сприятиме протидії нелегальній міграції — контроль та комп’ютерний облік тих, хто перетинає кордон, здійснювався і раніше. Навряд чи перешкодять візи торгівлі людьми — для успіху цієї брудної справи потрібні не лише продавці-українці, а й покупці-іноземці, тож додаткові організаційні складності добре налагодженого міжнародного бізнесу лише підвищать суми, що їх відпрацьовуватимуть доправлені в країни ЄС жертви.
Україна знову лишається
наодинці зі своїми проблемами.
Що можеш ти віддати окрім тіла
Землі, що скніє вдалині?
Нащадок войовничого Гатили,
Ти вічно на шаленому коні,
На брамах вічно плачуть
Ярославни
І в яничарах діти котрий вік.
Ти проскакав з державою-
державність
Не муж. Не батько. І не чоловік...
Кожен може втілити у життя сокровенну дитячу мрію: Як це зробити?
Стартувала акція «2000 подарунків до Нового року» для здійснення дитячих мрій: долучитися може кожен.
переглядів: 152
4 грудня - Великомучениці Варвари: привітання зі святом, традиції, прикмети, заборони
Сьогодні, 4 грудня, християни східного обряду відзначають День святої великомучениці Варвари. Це свято, яке в народі також відоме як Варварин день, має давню історію і поєднує в собі релігійні та народні традиції.
переглядів: 372
Автоматичний облік 17-річних юнаків через «Резерв+»: що потрібно знати?
Верховна Рада України в першому читанні проголосувала за законопроєкт № 12076. У ньому пропонується автоматично ставити на військовий облік громадян при досягненні 17-річного віку.
переглядів: 280
Аварія у Дніпрі: подробиці ДТП, яка забрала життя 10-річної дівчинки
Поліція затримала водія, який вчинив смертельне ДТП у Дніпрі.
переглядів: 463
Церковний календар на грудень 2024: що святкуватимуть українці
Останній місяць року багатий на святаи та важливі дати. У церковному календарі на грудень іц Різдво, і Миколи, і річниця проведення Об’єднавчого Собору.
переглядів: 441