Відвар картоплі для свіжої голови
Але через вивільнення гістаміну постраждати від алергії може й людина загалом до неї не схильна. У цьому випадку стежте за прогнозом погоди і напередодні похолодання зменшіть обсяг харчового раціону. З нього також варто виключити смажені й гострі страви, цитрусові, шоколад, спеції, прянощі, солодке й алкоголь. Крім того, знизити алергічну налаштованість організму вам допоможуть настої з коренів кульбаби, плодів кмину, деревію, ромашки, полину та плодів городнього кропу. А краще — настій із суміші цих компонентів. Столову ложку суміші залийте склянкою окропу, настоюйте 20 хвилин, процідіть й остудіть. Приймайте по три столові ложки за півгодини до їжі тричі на день.
Треба також уникати місць, у яких курять, якщо самі ви не курите. Тютюновий дим сприяє розвитку алергічних реакцій так само, як і домашня пилюка.
Холодний атмосферний фронт наступає й на імунну систему. У крові зменшується вміст захисних білків. Один із них — імуноглобулін А — захищає слизові оболонки ваших дихальних шляхів, а другий — імуноглобулін М — “тримає оборону” всередині організму. Восени й узимку падає активність ферментів, від яких залежить і активність лімфоцитів — головних захисників вашого організму.
Не варто переоцінювати свої сили, розраховуючи на здоров’я, що навіть здається вам залізним. Не лінуйтеся для профілактики приймати вранці по одному драже ундевіту, капайте в ніс кілька крапель інтерферону чи соку алое, витиснутого з листків. Альтернативний варіант — змащувати слизову носа оксоліновою маззю. І хоча б годину варто перебувати на свіжому повітрі.
Восени на вулиці зазвичай підвищена вологість: понад 80 відсотків. У квартирі ж, тільки-но вмикають опалення, вологість падає до 30 відсотків. Кімнатна атмосфера, майже позбавлена вологи, висушує слизову оболонку й порушує роботу так званого миготливого епітелію, котрий ніби вимітає сміття з бронхів, трахеї й носа. Тому варто підвищувати вологість у квартирі, розставивши банки з водою біля батарей, на підвіконнях і просто на підлозі там, де їх не можна ненароком зачепити ногою. Ви почуватиметеся комфортніше, та й працездатність підвищиться.
Можна не розставляти банки, а просто купити акваріум. Він дуже добре реагує на вологість у житлі восени, взимку й навесні, в опалювальний сезон. Не завадить влаштовувати вдома і справжній дощик, поливаючи рослини не з лійки чи чайника, а з обприскувача.
Якщо ж ви відчули сухість у носоглотці чи дискомфорт через появу в носі шкоринок, наберіть теплої мінеральної води без газу або розчин солі в гумову грушу і зросіть ніздрі, намагаючись, щоб при цьому не було дискомфортних відчуттів. Процедуру повторіть два-три рази для кожної ніздрі.
А проти вологості на вулиці варто захищати горло й груди щільною вовняною тканиною. Носити її потрібно не поверх одягу, як шарф, а на голе тіло. Подразнюючи рефлекторні зони дихальних шляхів, такий “панцир” підтримуватиме в них “бойовий дух”. Колеться, звісно, але треба терпіти — зате здорові будете. Комплект “бойових обладунків” доповнює вовняна шапочка, що закриває чоло й потилицю, а також вовняний пояс на поперек і шкарпетки. Крім застуди, такий комплект захищає ще й від гаймориту з радикулітом.
Сильний вітер на вулиці викликає переохолодження і виснажує нервову систему. Якщо є можливість відкласти прогулянку, відкладіть її, доки вітер не вщухне. Якщо ж все одно виходити треба, то одягніться якомога тепліше. А на шкіру обличчя, а також шию й руки перед виходом нанесіть шар крему — це не дасть їй висохнути на вітрі й покритися зморщечками.
Щоб голова була ясною, а робота протягом дня горіла в руках, із ранку випийте натщесерце склянку теплого картопляного відвару, котрий зазвичай зливається після приготування картоплі.
Кожен може втілити у життя сокровенну дитячу мрію: Як це зробити?
Стартувала акція «2000 подарунків до Нового року» для здійснення дитячих мрій: долучитися може кожен.
переглядів: 152
4 грудня - Великомучениці Варвари: привітання зі святом, традиції, прикмети, заборони
Сьогодні, 4 грудня, християни східного обряду відзначають День святої великомучениці Варвари. Це свято, яке в народі також відоме як Варварин день, має давню історію і поєднує в собі релігійні та народні традиції.
переглядів: 372
Автоматичний облік 17-річних юнаків через «Резерв+»: що потрібно знати?
Верховна Рада України в першому читанні проголосувала за законопроєкт № 12076. У ньому пропонується автоматично ставити на військовий облік громадян при досягненні 17-річного віку.
переглядів: 280
Аварія у Дніпрі: подробиці ДТП, яка забрала життя 10-річної дівчинки
Поліція затримала водія, який вчинив смертельне ДТП у Дніпрі.
переглядів: 463
Церковний календар на грудень 2024: що святкуватимуть українці
Останній місяць року багатий на святаи та важливі дати. У церковному календарі на грудень іц Різдво, і Миколи, і річниця проведення Об’єднавчого Собору.
переглядів: 441