Ми у Facebook
20.01.2004, 22:00

“Бандура” — інструмент і… красиві гроші

Нацбанк України ввів в обіг дві нові монети: пам’ятну — “Бандура” та ювілейну — “350-річчя Переяславської козацької ради 1654 року”.
“Бандура”, номіналом 5 гривень, присвячена (що зрозуміло з назви) українському народному інструментові, відомому ще з ХV століття. Хоч і не значної вартості, монета зацікавить рівненських нумізматів особливо тим, що виконана за сучасною технологією біметалевих сплавів: зовнішнє коло — мельхіор, внутрішнє — нордік (CuAl5Zn5Sn1). На рельєфній поверхні поля аверсу, яка символічно відтворює струни бандури, у вигляді стилізованого барокового орнаменту передано українську пісню. Тут також розміщені: малий Державний герб України, стилізовані написи під козацький шрифт УКРАЇНА, рік карбування, номінал (5 ГРИВЕНЬ) та логотип Монетного двору НБУ. На реверсі ж — народний інструмент і напис БАНДУРА. За інформацією Управління НБУ в Рівненській області, в наш регіон таких монет надійшло 500 штук.
Щодо “Переяславської ради” (номінал 10 гривень), то ця ювілейна монета перевершує попередню за “благородністю” — вона виготовлена зі срібла 925-ої проби. Випуск монети присвячений Переяславській раді 8 (18) січня 1654 року — важливій події періоду національно-визвольної боротьби українського народу. На відміну від “Бандури”, кількість монет “Ради” набагато менша — їх надійшло в управління всього 60.
Як стверджує начальник відділу готівкового обігу та касових операцій УНБУ в Рівненській області Віталій Брик, ці дві нові монети є дійсним платіжним засобом України та обов’язкові до приймання без будь-яких обмежень за їхньою номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.





На правах реклами