Гроші повертатимуть за рахунок олігархів?
Перші внески в ощадкаси почали робити у далекому 1922 році і аж до 1991–го, коли гроші миттєво “випарувалися”. Тоді Уряд УРСР на чолі з Вітольдом Фокіним підписав договір з РСФСР про поділ боргів Ощадбанку СРСР з умовою подальшого розподілу активів і пасивів колишньої імперії. Щоправда, цей договір Верховна Рада не ратифікувала, тому юристи вважають його нелегітимним. Та, згодом вже демократична Росія відмовилася від цих домовленостей і запропонувала так званий “нульовий варіант” — взяла на себе усі борги колишнього СРСР, а взамін забрала активи юридично неіснуючої держави. Новий договір підписало керівництво України, не поцікавившись навіть переліком майна радянської держави за кордоном, вартістю алмазного та золотого фондів.
За словами Катерини Фоменко, депутатська комісія розробила кілька варіантів пошуку коштів для повернення заощаджень. Перший — це зовнішні джерела. Українські депутати ставитимуть перед Росією, як правонаступницею СРСР, питання щодо повернення Україні її частки Ощадбанку. І другий — внутрішні. Мова йде про обкладення нерухомості вартістю понад 70 тисяч доларів податком у розмірі 0,05 відсотка. Втім, пані Фоменко сумнівається у затвердженні цих новацій парламентом, де сидить чимало власників великої нерухомості, не зацікавлених у сплаті нового податку.
Народний депутат Юрій Ширко у короткому виступі зазначив, що для повернення грошей людям треба міняти Президента і нагадав: за прем’єрства Віктора Ющенка ошуканим вкладникам потроху почали віддавати гроші невеликими сумами.
Власну думку щодо шляхів повернення заощаджень хотів оприлюднити колишній голова обласної Спілки ошуканих вкладників Василь Цинко, але зала влаштувала йому кількахвилинну обструкцію криками “Ганьба!” та “Зрадник!”. Випровадити зі сцени пана Цинка взялися четверо чоловіків, які відірвали його від трибуни. Напруження додавали і гарячі голови з-поміж присутніх у залі, що вигуками з місця час від часу перебивали виступаючих, звинувачуючи їх у пустослів’ї. Ніби у відповідь зі сцени дехто з промовців закликав вийти на вулицю і змінити існуючу владу.
Наприкінці зборів було прийнято резолюцію з вимогою до Президента, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради повернути вклади. Реально ж, ошуканцям вкотре доводиться сподіватися на виконавчу владу та депутатів. Останні у лютому знову шукатимуть можливості віддати борги мільйонам громадян.
Телефон та гаманець: у Рівному ошукали пенсіонера в ліфті
36-річний житель Рівного, який неодноразово був судимий, знову скоїв злочини проти власності в умовах воєнного стану. Суд засудив його до 5 років позбавлення волі.
переглядів: 91
Рівненщина втратила 51-річного воїна
На Донеччині під час виконання бойового завдання 28 листопада поліг Василь Гаврилюк, захисник із села Бродівське Острозької громади.
переглядів: 256
8-річну волонтерку з Рівного запросили на кулінарне шоу
Юну волонтерку з Рівного, 8-річну Іринку Васильєву, запросили взяти участь у популярному шоу "МастерШеф".
переглядів: 125
Як пораненим українцям потрапити на лікування за кордон
Українці з важкими травмами, отриманими внаслідок війни, можуть отримати доступ до лікування за кордоном. Про це повідомив перший заступник голови ОВА Сергій Подолін у своєму Telegram-каналі.
переглядів: 106
У рівненських гуртожитках, де проживають ВПО, провели косметичні ремонти
Представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області повторно відвідали гуртожитки №6 та №7 Рівненського державного гуманітарного університету, де тимчасово проживають внутрішньо переміщені особи (ВПО).
переглядів: 153