Ми у Facebook
20.10.2005, 09:09

Купуємо парфуми із задоволенням!

Нюхати парфуми слід за допомогою спеціальних смужок — на них аромат розкривається повністю

Парфумерія — специфічний продукт, якість якого досить важко оцінити на око чи на дотик. Навіть якщо ви придбали духи чи туалетну воду в елітному магазині міста, це не гарантує їх стовідсоткової оригінальності. Наскільки захищені права споживача і як їх можна відстояти у разі придбання парфумів — підробки?
Саме з такими запитаннями звернулась у редакцію мешканка Рівного Алла Матчук, яка нещодавно придбала підробку парфумів італійського виробництва Krizia в одному з магазинів.

— Розпакувавши коробку, я зрозуміла, що запах дуже віддалено нагадував той, який пропонували в магазині. Я добре знаю справжній аромат цих парфумів, адже користуюсь ними не один місяць, — ділиться пані Алла.

Довести свою правоту без товарного чека вона не може, але хотіла б, щоб інші покупці були обачнішими тому й попросила “ОГО” розповісти про права та обов’язки продавців і покупців парфумерії.

Головне — бути уважними


Жінці не так вже легко виділити із сімейного бюджету більше ста гривень на улюблений аромат, а коли ще й виявляється, що перші нотки замість пахощів жасмину, цитрусів чи бергамоту віддають спиртом — настає повний розпач. Як же не купити кота в мішку?

— Дійсно, підробка трапляється досить часто, — розповідає менеджер відділу парфумерії в магазині Rio Тетяна Крупко, — тому варто звертати увагу на упаковку. Коробка повинна бути добре запакована поліетиленом, шрифт має бути чіткий, тиснений, флакон повинен добре кріпитись у коробці, а не “бовтатись” по ній. Справжні духи ніколи не випускають у флаконах об’ємом більше 15 мл, вони мають стійкі запахи, адже виготовлені на основі натуральних олій. Термін зберігання таких парфумів не повинен перевищувати півтора року.
За словами головного спеціаліста Управління захисту прав споживачів Ірини Мельник, щоб не натрапити на підробку, перш за все треба звертати увагу на термін придатності, маркування та інформацію про виробника українською мовою.

— Ми постійно проводимо контроль за якістю косметико-парфумерних виробів. Найпоширеніші “гріхи”, що зустрічаються при перевірках: відсутність дати виготовлення, інструкцій державною мовою та інформації про представництва виробника в Україні, — зазначає Ірина Мельник.

Частенько, щоб перевірити, чи підходить вам аромат, продавці пропонують придбати тестери, однак згідно із законодавством робити це заборонено так само, як і продавати парфуми на розлив. Для вибору запаху безпосередньо в магазині тестери теж не підходять, адже за правилами, “дегустувати” слід за допомогою спеціальних “лакмусових” папірців, щоб аромат відповідав тому, який продається в упаковці. До того ж споживач має повне право перевірити вміст упаковки парфумерно-косметичного товару, навіть якщо він надійшов у продаж в упаковці з целофановою обгорткою або фірмовою стрічкою. (пункт 10.8 Наказу “Про затвердження правил продажу непродовольчих товарів”)

Якщо ж не пощастило і ви все-таки натрапили на неякісну продукцію, щоб захистити свої права, обов’язково зберігайте товарний чек. Без нього свою правоту зможете довести лише у суді і зі свідками.

Що впливає на вибір аромату


Хоча у кожного свій смак, мода на парфуми таки існує, стверджує Тетяна Крупко. У нас, приміром, домінують свіжі, прохолодні з цитрусовим, шипровим чи озоновим складом, а в Європі навпаки популярні солодкі, пряні, теплі аромати парфумів. Вибір запахів залежить також від сезону, навесні та влітку розкуповують свіжі, легкі цитрусові, у холодну пору року — м’які, огортаючі запахи, в яких домінують солодкувато-терпкі аромати.

Нині виробники звертають більшу увагу на виробництво туалетної води (eau de toilette). Темп життя вже не той, що був сто років тому, сучасній людині не потрібен аромат, що триматиметься тиждень. Запахи туалетної води менш інтенсивні, тримаються не так довго, тому на роботу можна нанести легкий, а на романтичне побачення — спокусливий.

Незмінними лідерами продаж протягом декількох років залишаються парфуми Chanel Chance і парфуми Lanvin — Eclat d’Arpege, чоловіки також надають перевагу Chanel. Крім того, сильній статі подобаються аромати від Givenchy та Issey Miyake, які вже десять років користуються великою популярністю.





На правах реклами