Вчимося вирішувати конфлікти на роботі
З користю
для справи
Конфлікти ніде не виявляються так очевидно, як у бізнесі. Конкуренція, боротьба за ринки збуту, ресурси, інвестиції, строки виконання. Протистояння виникають між компаніями й організаціями, а також у межах однієї структури. Здебільшого, їх називають організаційними, і вони можуть набувати різноманітних форм.
Існує думка, що конфліктів по можливості необхідно уникати, а якщо це не вдалося, вирішити їх одразу ж після виникнення. З іншого боку, вважається, що коли в організації немає конфліктів, то в ній панує суцільний “застій”. Безперечно, у житті рідко зустрічаються безконфліктні організації. Але конфлікт приносить користь тільки тоді, коли навколишнє середовище не вороже, відкрите, коли проблему можна перетворити у можливості для особистісного росту й самовдосконалення.
— Приміром, у кожній організації існує деяке протистояння між молодими співробітниками та старшими, — розповідає керівник відділу управління персоналом ЗАТ “РЕНОМЕ” Олена Могилевська. — У них різне бачення і розуміння одних і тих же проблем. Молоді по-сучасному сприймають ринок, вони готові змінюватись відповідно до потреб бізнесу. Старші люди, хоч і є професіоналами, але стабільнішими, їм важче змінюватися. Виникає одвічний конфлікт між поколіннями. Такі незлагодженості треба переводити у площину здорової конкуренції. Це буде корисно і для фірми, і для учасників спору. Конфлікт може стати джерелом енергії для “ударної” роботи. Це пов’язано з тим, що розмаїтість точок зору дає додаткову інформацію, що допомагає виявити існуючі проблеми і знайти шляхи їхнього вирішення.
Щоб іскра
не перетворилась
на полум’я
Навіть розуміючи сутність та походження конфліктів, нехтувати з ними не можна, процес може вийти з-під вашого контролю. Найкраща порада менеджеру — профілактика виникнення “офісних воєн”.
Роз’яснення вимог до роботи — найпростіший спосіб уникнути конфлікту: підлеглий повинен знати, що від нього чекають, коли дають доручення. Чітко сформульоване завдання дозволяє уникнути помилок у виконанні доручень і пов’язаних з цим конфліктів. Хороший спосіб профілактики конфліктів встановлення правил — кодекс поведінки, корпоративні правила, внутрішній розклад, посадові інструкції. Крім того, у кожної компанії існує створене середовище, яке прописати неможливо. Працівник повинен знати й дотримуватись їх. Якщо ж правила компанії не підходять, людина просто міняє роботу.
— Якщо створене позитивне середовище, те, що називається корпоративною культурою, то й конфлікти не виникатимуть, а непорозуміння будуть вирішуватись на перших стадіях виникнення, — вважає Олена Могилевська.
Не занурюйте голову в пісок
Зовсім інша ситуація, якщо проблеми виникають не з підлеглими, а з шефом. Що робити, коли завдання, на вашу думку, виконане правильно, а вас викликають “на килим”? Психологи радять у жодному випадку не влаштовувати сцен, не плакати й не доводити свою правду. Краще мовчки вислухати претензії шефа, а через якийсь час, приблизно за годину, зібравши всі аргументи на свій захист, знову зайти до начальника в кабінет. Але треба розуміти, що керівник бачить більше, ніж підлеглий, тому приготуйтесь і до можливої поразки.
Ключ до вирішення проблем
Суперечки й розбіжності можуть бути швидкоплинними й тривалими, однобічними й обопільними, відкритими й прихованими, випадковими та навмисними. Незважаючи на їх протікання, причина конфліктів, на щастя, знаходиться всередині нас, переконаний Олег Ларенков, а виникають вони через закладений у людині страх та відсутність любові.
— Ми боїмося, що завтра не буде грошей, не буде житла, одягу, друзів… На фоні постійного страху виникає невдоволення, агресія, і варто лише не те сказати чи зробити, “чаша терпіння” переповнюється. Якщо людина відчуває себе в гармонії зі світом, її свідомість стає безконфліктною. Японці кажуть: “Неможливо змінити світ, але можна змінити себе”. Це чудова підказка, як можна вирішити конфліктну ситуацію.

Чим відрізняється фторопласт від інших видів пластику

Фторопласт не використовують «просто так» — його обирають, коли інші матеріали не витримують умови експлуатації. Він дорогий у порівнянні з поліетиленом або поліамідом. Наприклад, якщо розглянути товари від ТОВ ПКФ Електропласт — постачальника кондукційних та електроізоляційних пластиків, фторопластові заголовки будуть приблизно у 2-3 рази дорожчі за інші. Але матеріал є незамінним там, де потрібно поєднання хімічної стійкості, термостабільності й мінімального тертя. Розгляньмо конкретні галузі та чому саме ПТФЕ.
переглядів: 396
На частині вулиць Рівного можливе ускладення рух

У Рівному тривають дорожні роботи: можливе ускладнення руху транспорту на деяких вулицях
переглядів: 480
Прогноз погоди на Рівненщині у вівторок, 7 травня

Синоптики прогнозують хмарну погоду, без істотних опадів.
переглядів: 416
Як урізноманітнити інтимне життя: поради для пари
Інтимне життя — одна з найважливіших частин будь-яких стосунків, і його значення важко переоцінити. Часом стосунки можуть потрапляти в рутину, коли звичка бере верх над емоціями, а близькість з партнером стає менш інтенсивною. Щоб уникнути монотонності, варто активно працювати над збереженням тепла та пристрасті в стосунках. Іноді навіть невеликі зміни можуть додати нового вогню та інтересу.
переглядів: 199
Рецепт ідеального бісквіту: секрети легкого й пухкого тіста

Бісквіт — основа безлічі десертів. Але приготувати його так, щоб він був ніжним, повітряним і не осідав після випікання — справжнє мистецтво.
переглядів: 447