Ми у Facebook
27.07.2006, 12:10

На Рівненській АЕС збудують п’ятий енергоблок

Віктор Матчук знайомиться з роботою “атомки”. Праворуч —міський голова Кузнецовська Володимир Коровкін. Він очолював Рівненську АЕС близько 30 років

Найстаріший та наймолодший в Україні атомні енергоблоки працюють у Кузнецовську
Від роботи Рівненської АЕС залежить життя не лише її міста-супутника Кузнецовська, а й всієї області. Адже “атомка” забезпечує чималу частину доходів Рівненщини. Щоб ознайомитись із проблемами та перспективами станції та міста енергетиків у цілому, в п’ятницю Кузнецовськ відвідали голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук та виконувач обов’язків першого заступника голови облдержадміністрації Анатолій Жуковський.

Нарада на атомній станції розпочалася з огляду найстарішого першого енергоблока РАЕС. Після відвідання машинного залу та центрального пульту управління першого енергоблока Віктор Матчук провів нараду із працівниками Рівненської АЕС, представниками екологічних служб та управління із запобігання в області надзвичайним ситуаціям.
Обговорювалася ситуація із простоями енергоблоків, яких за півріччя сумарно накопичилося по блоку №3 — 17 діб, по четвертому енергоблоку — 7 діб. “Якби цих позапланових простоїв не було, то показники виробництва промислової продукції по Рівненській області склали би 102,5%, а це на 42 млн. грн більше, ніж ми маємо фактично за півроку, тобто 100,5%”, — прокоментував Віктор Матчук. Вплив показників Рівненської атомної станції на показники області в цілому є дуже великим. Фактично — це чверть всього потенціалу Рівненської області. Отож, саме це і стало основною причиною приїзду керівника області на РАЕС.
Другим актуальним питанням стало виведення із експлуатації першого та другого енергоблоків та введення в експлуатацію п’ятого. Директор Рівненської АЕС Микола Фрідман так прокоментував ситуацію: “Майбутнє Рівненської атомної станції згідно з Всеукраїнською стратегією розвитку атомної енергетики — це спорудження п’ятого енергоблока. Спорудження його планують розпочати у 2016 році, а ввести в експлуатацію у 2021-му. Це той період, коли блоки 1 та 2 відпрацюють остаточно свій ресурс. Це буде замінюючий ресурс”.
Третім досить важливим питанням, яке обговорили за участі голови РОДА, стала безпека експлуатації блоків РАЕС. Зокрема, Віктор Матчук наголосив на необхідності підвищення безпеки експлуатації усіх чотирьох блоків РАЕС. Керівник та працівники РАЕС запевнили голову, що робота у даному напрямку здійснюється постійно, діють відповідні програми. Окрім того, рівненські атомники вирішили проблему із покладами карстових порід.
Продовжуючи тему роботи Рівненської АЕС, її директор Микола Фрідман зазначив: “Що характерно для РАЕС, у нас є як найстаріший, перший, енергоблок так і наймолодший — четвертий. 2835 МВт — максимальна сукупна потужність усіх чотирьох енергоблоків. Але у зв’язку з тим, що на атомній станції відсутня лінія видачі, ми не можемо нести таке навантаження. Мовою атомників, станція “заперта”. Тому постійно працюємо із навантаженням 2300 МВт”. Микола Фрідман висловив сподівання усіх працівників станції на запуск лінії Рівне-Київ. Цього року в Держбюджеті закладено на її спорудження 150 млн грн і саме цьогоріч планується початок її будівництва. Введення об’єкта в експлуатацію відбудеться, як зазначили атомники, у 2008 році.
На момент нашого приїзду табло на “атомці” показувало потужність у 1800 МВт. Такої потужності вдалося досягнути за рахунок запуску третього енергоблока.
Віктор Матчук висловлюючи своє бачення щодо роботи РАЕС, наголосив на необхідності вжиття заходів для продовження терміну експлуатації першого та другого енергоблоків та проблемі безпеки підприємства.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ