Ми у Facebook
30.08.2006, 21:06

Гімнастика для тіла та душі

Тетяна Сімчук: “Ми намагаємося навчити наше тіло літати, щоб ніщо не могло перешкодити вільному польоту душі”

Насолоджуючись після відпустки припливом сили та бадьорості, так хочеться якнайдовше зберегти подаровану літом енергію! Однак зазвичай поствідпусткове завзяття не витримує натиску робочих буднів, і від неймовірного ентузіазму та енергії залишаються тільки спогади. Невже не можна завжди почуватися так, ніби щойно з відпочинку?
Виявляється, пронести літню бадьорість крізь робочі будні не так уже й складно, і в цьому допоможе хатха-йога.
Основа хатха-йоги — спеціальні пози, асани. Однак на відміну від звичних фізичних вправ асани слід не просто почергово виконувати, а й (і це дуже важливо) утримувати кожну позу певний час. Як пояснила тренер з йоги Центру ак. Востокова “Купала” Тетяна Сімчук, утримуючи асану, ми постійно тримаємо м’язи у напрузі, а це забезпечує удесятеро більшу ефективність від фізичного навантаження, аніж просте виконання подібних вправ.
Попри розповсюджене переконання, що йога — це коли ходять по битому склу та сплять на цвяхах, це дуже безпечний спосіб фітнесу, оскільки зміна позицій відбувається плавно, що унеможливлює пошкодження зв’язок та суглобів. Тому з допомогою йоги найкраще реабілітуватись після травм, зберегти гарне самопочуття і тонус під час вагітності та швидко відновити форму після пологів.
— Тренуючи м’язи, ви тренуєте ще й внутрішні органи, — розповідає пані Тетяна, — бо асани у поєднанні зі спеціальною дихальною технікою “пранаяма” стимулюють приплив крові до певних органів, цим самим нормалізуючи їх діяльність.
Люди, що тривалий час практикують йогу, кажуть, що вона повертає молодість. І найкращим доказом цьому — поп-зірка світового рівня Мадонна, яка у свої 50 вражає не лише вокальними даними, а й відмінною фізичною формою та ідеальним тілом.
Не слід боятися, що вам за відсутності попередніх тренувань буде дуже складно і ви не зможете одразу “закрутитися у вузлик” — тренер допоможе вам спростити асани, що поки не даються до виконання, і покаже, як тренуватися, щоб непокірні “па” підкорилися.
Хоча обмежувати суть йоги винятково фізичним рівнем не можна. Адже це не просто гімнастичний комплекс, а життєва філософія: постійно працюючи над вдосконаленням свого тіла, людина вдосконалює і дух, виховує у собі терпіння та наполегливість, вчиться зберігати внутрішній спокій. Практика показує, що за кілька занять йогою навіть дуже нервові й напружені люди дають лад своїм емоціям та знаходять почуття душевної рівноваги.
— Від йога-тічерів (а саме так називають гуру хатха-йоги) частенько можна почути фразу “Часом дух хоче літати, але тіло не може”, — розповідає Тетяна Сімчук. — Ми намагаємося навчити наше тіло літати, щоб ніщо не могло перешкодити вільному польоту душі.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ