Ми у Facebook
06.09.2006, 19:59

Де знайти ідеального бухгалтера?

Світлана Левицька і Галина Різник переконані: сертифікати підвищують шанс знайти добре оплачувану роботу

На рівненському ринку праці бухгалтерів, економістів, менеджерів удвічі- втричі більше, ніж потрібно. На одну вакансію бухгалтера, за даними обласного центру зайнятості, сьогодні четверо претендентів. Що це: недостатня підготовка фахівців, брак досвіду, невизнання дипломів чи надто суворі вимоги роботодавця? Відповіді на ці питання шукали журналісти під час засідання Рівненського прес-клубу.
Портрет ідеального бухгалтера
- досвід роботи;
- наявність диплому, а краще сертифікату;
- приваблива зовнішність;
- комунікабельність,
- дипломатичність;
- регулярна поінформованість щодо змін у законодавстві;
- готовність працювати понаднормово;
- взаєморозуміння з керівником щодо переспектив і розвитку фірми;
- любов до своєї роботи.


Час міняє підходи до затребуваності тих чи інших професій, вимоги до претендентів. Нині фахівці центру зайнятості констатують, що чимала частка безробітного населення області має кваліфікацію бухгалтерів, економістів, менеджерів. Парадокс: у той час, як роботодавці потребують таких спеціалістів, пропозиція перевищує попит.
— За сім місяців цього року на 455 вакансій бухгалтера претендувала 1641 особа, — розповідає заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості Володимир Пачебула. — На сьогодні є 19 таких вакансій, на які претендує 556 безробітних. Приблизно 80 відсотків з них — жінки.
За словами пана Пачебули, нині ВНЗи масово ліцензують бухгалтерські спеціальності, у той час як роботодавець ставить високі вимоги до претендентів на бухгалтерські посади. Він хоче мати бухгалтера комунікабельного, досвідченого, молодого, до того ж із привабливою зовнішністю. Надто суворі вимоги до претендентів, низька оплата праці на цій посаді приводить до того, що бухгалтери не хочуть іти працювати за спеціальністю. Володимир Пачебула зауважив, що раніше в області визнавали дипломи тільки “водника” й педінституту. Адже саме ці вищі навчальні заклади мають солідні й заслужені традиції підготовки фахівців. Сьогодні ВНЗів, які готують бухгалтерів, економістів, менеджерів, на Рівненщині дуже багато, а недовіра до дипломів, можливо, є однією з причин переваги пропозиції над попитом.
Важливе значення для вирішення цієї проблеми має адаптованість навчальних програм до реалій сьогодення, вважає декан факультету економіки й підприємництва НУВГП Світлана Левицька. На її думку, кваліфіковані бухгалтери таки мають шанси працевлаштуватися.
— Я сама працювала головним бухгалтером, у мене вся родина — працюючі бухгалтери, — пояснює вона. — Однак сьогодні законодавство вимагає від бухгалтера надзвичайної мобільності, ерудиції, адже постійно, майже щодня, з’являються якісь новації, зміни. А ще психологічно важко брати на себе відповідальність за фінансовий стан підприємства, бути дипломатом і витримувати ненормованість робочих днів.
На думку пані Світлани, не останню роль відіграє заробітна плата. Адже працювати за 370 гривень хороший бухгалтер не буде. Тисяча гривень, а інколи п’ять тисяч — це нормальна оплата праці для бухгалтера-професіонала. Світлана Левицька також переконана також, що плинність бухгалтерів залежить від керівника.
— Дізнайтесь, як директор дбає про соціальний захист працюючих — і стане зрозуміло, чому з підприємства йдуть бухгалтери, — резюмує вона.
Директор “Рівне-Консалтинг-Аудит” Галина Різник упевнена: наявність сертифікату у бухгалтера підвищує шанси працевлаштуватися за спеціальністю. Адже керівник, який дбає про розвиток фірми, розуміє, що це значною мірою залежить від рівня кваліфікації бухгалтера.





На правах реклами