Живопис як останній штрих мистецтва ремонту
Натюрморт — багатство та достаток у домі
Обираючи картину, слід визначитися, у якому місці бажаєте її повісити.
— Для вітальні найкраще підійдуть великі картини. Їх розмір визначатиме величина приміщення та висота стелі. Яскраві декоративні композиції дивитимуться чудово. Сюжети полотен можуть бути найрізноманітнішими — від класики до абстракції. Великі розміри таких картин нададуть можливість збільшити простір вітальні, де зустрічають та приймають гостей, — вважає директор салон-магазину “Художник” Галина ЧУЛЮК. — Для їдальні, звичайно ж, варто обрати натюрморт, наприклад, з квітами або фруктами, які символізують багатство та достаток.
Але обов’язково слід оформити такі роботи склом, тому що у цьому приміщенні існує небезпека забруднення жирними плямами, особливо, коли їдальня з’єднана з кухнею. Сюди ідеально підійдуть і керамічні картини.
У холі непогано дивитимуться графічні роботи (естампи, офорти, ліногравюри).
— Вони підійдуть і як прикраса робочого кабінету, де необхідно зосередитися. Сюжети цих графічних картин можуть бути різними. Головне, щоб вони не забирали на себе всю увагу. Це можуть бути архітектурні або природні пейзажі: тихий літній вечір, світанок на березі річки, — розповідає художник, продавець-консультант салон-магазину “Художник” Наталя ПІЛЮГІНА. — Картини в м’яких пастельних тонах, наприклад, квіти або пейзажі, прекрасно підійдуть для декорації спальні. Набувають популярності і картини, виконані у техніці батік. Картини потрібно вішати так, щоб на них не потрапляло пряме сонячне світло. Вони і краще дивитимуться, й довше зберігатимуться.
Офіс — місце, де працюємо, зустрічаємося з різними людьми, організовуємо переговори та підписуємо угоди. Тому і приміщення має відповідати такій атмосфері. Картина повинна бути спокійною, не нести великого смислового навантаження і не відвертати увагу від предмета розмови. Це може бути, наприклад, пейзаж, — радить дизайнер, художник-монументаліст Ірина ШМАТОВА. — У кабінет директора картину підбиратиме він сам. Вона може підкреслювати або його статус (багата, цінна картина у гарному обрамленні), створювати імідж або просто передавати смаки володаря.
Якщо вибираєте картину для дитячої кімнати, слід уважно придивитися до своєї дитини. Зверніть увагу на те, які кольори їй подобаються. Діти дуже чутливі до сприйняття енергії. Вони знають, що для них корисно, і намагаються отримати це саме через колір. Тому якщо дитині подобається червоний колір, краще повісити картину, на якій переважатимуть такі ж відтінки (наприклад, захід сонця). Якщо ж дитина полюбляє синій колір, то можна повісити картину із зображенням озера.
У дитячій кімнаті, за словами Ірини Шматової, найкраще поміщати веселі картини, щоб дитина могла з цікавістю їх розглядати.
Східний стиль інтер’єру — халати на стіні
— Картина великих розмірів вимагає і відповідного приміщення. Адже відстань, з якої потрібно дивитися на неї, повинна бути у півтора-два рази більшою за розмір самої картини, — стверджує Ірина Шматова. — І розміщувати полотна слід на рівні очей.
Вішати картини на стіні можна як завгодно.
— Якщо людина дотримується класичних поглядів, то, швидше за все, повісить їх симетрично, якщо більш прогресивних — асиметрично. Головне — аби вони були вміло підібрані і вписувалися в інтер’єр. До речі, картини невеликих розмірів, наприклад, мініатюри, варто вішати групою (три-чотири або до шести картин на стіні).
Підбирати декорації потрібно і відповідно до стилю інтер’єру.
— Домінування одного стилю в інтер’єрі — не закономірність. Їх, як правило, змішують, — розповідає дизайнер бюро інтер’єрного дизайну “MAKOVSKI” Тетяна МАКОВСЬКА. — До класичного стилю оформлення більше пасуватимуть картини, написані олійними фарбами. А от кімнату в абстрактному стилі можна оформити кількома фотографіями, навіть чорно-білими. Великі реалістичні знімки із зображенням міста, каміння, жука стануть чудовою окрасою інтер’єру. Навіть дитячі малюнки зіграють роль картини.
За словами Тетяни Маковської, картини варто підбирати під кольорову гаму самого приміщення. Але можна зробити акцент і на самій картині. Наприклад, полотно із зображенням червоних квітів доповнить подушка на дивані такого ж кольору і акцентуватиме увагу на цих деталях інтер’єру. Дуже популярним стає сучасний східний стиль: вішають на стіни великі халати, які замінюють картини.
— Популярний серед населення і гобелен. Найчастіше купують гобелен великих розмірів і з горизонтально розміщеним зображенням. Іноді замовляють його без багетів, — розповідає менеджер салону меблів у пасажі “Юність” Оксана ПОЛЮХОВИЧ. — А перевагу наші покупці надають вітчизняним краєвидам перед пейзажами Італії чи Іспанії, наприклад.
У Рівному оцінюватимуть готовність до інтеграції ветеранів та їхніх родин
Секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян підписав Меморандум про співпрацю з громадською організацією «Школа політичної аналітики — ПОЛІС».
переглядів: 327
СБУ затримала курсантку, яка готувала ракетний удар по казармах своїх одногрупників
Їй загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
переглядів: 373
На Рівненщині ветерани можуть пройти безкоштовний ІТ-курс
Ветеранів, військових та їхні родини запрошують на безкоштовний IT-курс «DevOps Fundamentals».
переглядів: 365
У Рівному відбудеться вечір оркестрової музики
Розкішну програма оркестрової музики даруватимуть рівнянам Максим Кузьмич (фортепіано), Академічний камерний оркестр Рівненської обласної філармонії, диригент Костянтин Кімстач.
переглядів: 330
Чим грецька кава відрізняється від турецької
Кава є одним із найпопулярніших напоїв у світі, а багато культур мають свій власний погляд на неї. В Італії міцний еспресо має перевагу над заварною кавою, тоді як у В’єтнамі солона кава стала сучасним трендом.
переглядів: 372