“Коли колядуємо, нас приймають за культпрацівників”
Вікторія ДЕМБІЦЬКА, арт-директор агентства моделей “Панна”:
— Для нашої родини Різдво та Великдень — найбільші свята, які ми відзначаємо. Напередодні я намагаюся посповідатись, щоб з чистими думками зустріти цей великий празник. Різдво — обов’язкове сімейне свято, яке ми відмічаємо у вузькому колі тільки найрідніших. Ставимо ялинку, купуємо подарунки, до святкового столу готуємо певні страви. Вчимо різдвяні пісні і колядуємо. У дитинстві мені часто доводилось ходити колядувати по сусідах. А як подорослішала, то вже не випадало. Проте минулого року ми з друзями та рідними придбали карнавальні костюми із перуками та спеціальними аксесуарами, ходили до знайомих вітати зі святом. Було приємно, адже переодягненими нас не впізнавали. Цього року хочемо повторити привітання.
Василь ВЛАСЕНКО, директор Рівненської філії ЗАТ КБ “ПриватБанк”:
— Перш за все вважаю Новий рік та Різдво святами родинними. Тому, попри постійну зайнятість, стараюсь їх проводити у колі рідних. Знайду час, щоб привітати і старих друзів. Та найголовніше — це велике бажання привітати внука і подарувати йому сюрприз від Діда Мороза...
Олександр ТРОФІМЧУК, директор ПП “АРТ”:
— Перед кожним Різдвом я копчу бочки за спеціальним чеським рецептом. Мене навчили йому в Моравії. На цю процедуру виділяю день. І до різдвяного столу виходить надзвичайно смачна страва. Для мене це свято — сімейне, тому до нас, як правило, приїжджають родичі. Ввечері ми чекаємо колядників. Особливо мені подобається, коли колядує хор, що створений при музичній школі. Вони надзвичайно професійно виконують різдвяні псалми і дуже гарно вітають зі святами.
Світлана ШАХ, директор ТА “Клеопатра”:
— Різдво — одне із моїх найулюбленіших свят. Ми з друзями, як правило, проводимо його дуже весело. Напередодні розучуємо нові колядки. А на Різдво перевдягаємося у костюми, вдягаємо перуки та маски і вирушаємо вітати знайомих. І під акомпанемент гітари виконуємо різдвяні пісні. Не обходиться без курйозів, жартів та сміху.
Віктор ВАЙНЕР,
власник бізнес-центру “Політон”:
— На Різдво готую подарунки друзям і близьким. На урочистому столі — хрін з шинкою, кров’янка, салат олів’є, його дуже любить мій друг, горілка. Далі ми з друзями перевдягаємося та ходимо колядувати. Під акомпанемент баяна, гітари та бубна співаємо різдвяних пісень. Нас не впізнають і деколи приймають за працівників культури, які вітають зі святом.
Микола ТАРАСЮК, голова представництва Держкомпідприємництва у Рівненській області:
— Святкую, як всі православні християни, з дітьми та дружиною. Ми їдемо у село Горбаків до моєї мами. Деякі страви для святкового столу беремо з дому. Приїжджаємо ще на Свят-вечір. І робимо все за обрядом. Перед тим, як накрити на стіл, як робили наші діди-прадіди, покладемо на кожен куток столу по монетці і трохи сіна на стіл. Розстелимо скатертину. Далі мама поставить кутю та узвар, юшку з грибами та інші пісні страви. Я цього року буду вносити коляду у хату з дозволу свого батька. Поставимо один зайвий комплект посуду — для померлих. Після того, як повечеряємо, посуд залишимо на столі — прибирати не будемо. Далі — служба у церкві. А зранку святковий різдвяний сніданок, уже скоромний. І чекаємо колядників. З настанням вечора я та кілька сусідів організовуємо хор і ходимо вітати з народженням Христа по селу. А виручені за колядування гроші віддаємо церкві.
Володимир КОВАЛЕЦЬ, підприємець:
— Святкуємо сім’єю, як всі: наряджаємо ялинку, готуємо подарунки, їздимо до батьків. Наші діти ходять колядувати до сусідів, а сусідські — до нас. Але по-справжньому Різдво відзначають батьки. У їхній хаті збирається родина. На столі святкова вечеря з печенею та кутею. Це добре, адже родина повинна збиратися за святковим столом.
Валерій ЯКИМЧУК, директор боулінг-клубу “Хутір”:
— Ставимо ялинку. По-святковому дружина з дочкою прикрашають оселю. Готуємо подарунки і їдемо до батьків. Адже зустрітися з рідними на свята — що може бути краще?
Олександр ДАНИЛЬЧУК, голова Рівненської обласної ради:
— Коли знаходився на території України, то Різдво традиційно відзначав у мами в Корнині. А нині відмічаю у сестри.
Сергій ГЕМБЕРГ, керуючий відділенням ЗАТ “ОТП Банк” у місті Рівному:
— Маю унікальну можливість святкувати Різдво двічі: 25 грудня та 7 січня. Для нашої родини це надзвичайно урочисте свято. Ми ставимо ялинку, готуємо подарунки, відвідуємо близьких та друзів. Ходимо на традиційну святкову службу — це для нас обов’язково. На святу месу часто приходять і християни багатьох конфесій, православні, греко-католики, протестанти. Особливо мені подобається звичай ділення оплатка. Оплаток — це символічний різдвяний хліб. Кожен, хто ділиться ним, ніби ділиться з іншим теплотою свого серця. Це одне з найбільших свят і переживається воно дуже урочисто.
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 252
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 553
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 255
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
З 1 лютого 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 276
Як написати якісну наукову статтю: рекомендації фахівців
31 січня у онлайн режимі Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено міжнародний науково-практичний семінар: «Підготовка наукових публікацій здобувачами освітньо-наукового рівня (доктор філософії): актуальні питання сьогодення.
переглядів: 276