Ми у Facebook
06.02.2008, 00:00

Підприємців учили конкурувати якістю

Виробники та продавці меблів обговорювали стан та перспективи розвитку системи технічного регулювання у меблевій промисловості під час семінару-практикуму, який відбувся на базі ДП “Рівнестандартметрологія”.


У процесі заходу фахівці “Рівнестандартметрології” проконсультували місцевих виробників щодо вимог чинного законодавства України та нормативних документів при розробці та виробництві меблевих виробів, їх реалізації у торговельній мережі. Меблевики мали можливість обговорити проблему якості вітчизняних меблів, шляхи удосконалення продукції та перспективи її продажів на зовнішньому ринку.



— Найближчим часом Україна стане членом СОТ, тому актуальним для меблевиків регіону стає підвищення якості своєї продукції, — розповідає перший заступник директора ДП “Рівнестандартметрологія” Іван ПЕТРАЩУК. — Щоб вона у нових умовах змогла гідно конкурувати із продукцією іноземних виробників.



Для того, щоб удосконалити свою продукцію, підприємці повинні ознайомитись із рядом державних нормативних документів. А ще “засвоїти” Технічний регламент, який зараз знаходиться на погодженні у міністерствах. Він містить вимоги світових стандартів до якості меблів. Для виробників, які захочуть завоювати світові меблеві ринки, він стане настільною книгою. Цей документ буде обов’язковий до виконання, а державні стандарти після того, як набере чинності Технічний регламент, набуватимуть рекомендаційного характеру.



— Технічний регламент матиме силу нормативно-правового акта, — наголошує начальник методично-технічного відділу ДП “Рівнестандартметрологія” Галина ТАРАСЮК. — Тому обов’язковий до виконання. Наше завдання забезпечити підприємців потрібною інформацією, щоб вони були готові до вступу України у Світову організацію торгівлі. Коли набере чинності Технічний регламент щодо меблів, виробник зобов’язаний буде підтверджувати відповідність їх цьому нормативному документу шляхом сертифікації або декларування. Відповідно, зміняться й вимоги до маркування.



На даний час ДП “Рівнестандартметрологія” веде перемовини з Українським інститутом меблів щодо співпраці в галузі сертифікації меблів.



Підприємці Рівненщини, які зібрались на семінарі, розуміють, що після вступу у СОТ їм доведеться або залишити ринок, або пропонувати продукцію світової якості.



— Незважаючи на високу якість наших меблів, з європейськими меблями, скажімо, німецькими чи італійськими, нам буде складно конкурувати, — розповідає керівник підприємства “Стиль-М”, яке стало фіналістом конкурсу “100 кращих товарів України”, Олександр СТЕПАНЕНКО. — Тому постійно повинні вдосконалювати свою продукцію. Якість меблів складається із якості комплектуючих та якості збирання. Остання залежить від знань та вмінь працівників. Тому різноманітні семінари та практикуми допоможуть суттєво поліпшити свій продукт.








На правах реклами