Ми у Facebook
11.03.2008, 00:00

Вибираємо помічника для мисливців, рибалок і туристів

Похід у ліс, гори чи на озеро виявиться ще більш яскравішим, коли захопити з собою бінокль. Він допоможе детально роздивитися мальовничі краєвиди та постежити за тваринами. Завдяки біноклю мисливці зможуть визначати відстань до здобичі. Навіть у темну пору доби пристрій нічного бачення дасть можливість орієнтуватися на місцевості.


Чим менша кратність, тим зручніше




Біноклі стануть у пригоді людям, які ведуть активний відпочинок. Директор магазину-майстерні “Ягдташ” Микола СТУПАК каже, що мисливці їх купують для ідентифікації дичини. Звісно, якщо на рушниці відсутній оптичний приціл.



— Для полювання беруть біноклі з кратністю 10 на 12, — зазначив пан Ступак. — Кратність означає, у скільки разів пристрій наближує об’єкт. Якщо бінокль має велику кратність, то для нього необхідно мати стабілізуючий пристрій або штатив. Чим менша кратність, тим ним зручніше користуватись у польових умовах. Наприклад, військові біноклі мають кратність 7 на 8.



Під час вибору бінокля слід обов’язково врахувати ще кут і поле зору. Перший вказує на кут, з яким можна бачити зображення. Він, як наголосив менеджер з продажу салону “Арсенал” Олексій ЄШТАКІН, залежить від діаметру вхідної лінзи:



— Чим він більший, тим вища світлосила. Її також підвищують різні покриття лінзи та додаткові фільтри. Наприклад, видимість у бінокля, який має жовте покриття лінзи, вища в мряку та дощ.



Про поле зору можна дізнатися у технічних характеристиках бінокля. Цей показник означає ширину зображення видимого об’єкта в метрах, який знаходиться на віддалі тисячу метрів. Наприклад, якщо на цій відстані цілком видно потяг довжиною сто метрів, то поле зору бінокля становить сто метрів.







Прицільна сітка – для мисливців




Ціна на маленькі біноклі з невеликою кратністю, які купують мисливці, стартує з позначки 90 гривень.



— Їх зручно покласти в кишеню, — зауважив директор магазину-майстерні “Ягдташ”. — Можна легко побачити чи наливають вже мисливці сто грамів, коли ти ще лазиш по лісу (сміється). Біноклі великої кратності купують для охорони великих об’єктів і представники рибінспекції.



Для мисливців існує окрема категорія оптичних пристроїв з прицільними сітками, які полегшують вимірювання дистанції на око. Олексій Єштакін наголошує, що такі біноклі стануть непрактичними для рибалок і туристів:



— Для них найкраще обирати пристрої з невеликою кратністю 8 на 10. Для туристів навпаки — зі змінною кратністю від 10 до 30. Якщо людина гуляє узбережжям Чорного моря та захотіла роздивитися пароплав, то може без проблем збільшити кратність.







Око, як у кота




Доволі часто покупці запитують пристрої нічного бачення. У салоні “Арсенал” клієнтам пропонують придбати моноклі та біноклі, які дозволяють бачити в темряві. Олексій Єштакін наголошує, що вони мають невелику кратність — від 1,5 до 5. Ці пристрої нічного бачення мають світлочутливі лінзи та живляться від акумулятора.



— Якщо такий бінокль увімкнути при денному світлі, то він зіпсується, — попереджає менеджер салону “Арсенал”. — Монокуляр для нічного бачення фірми Yukon (Білорусь) коштує 1200-1500 гривень, а ціна на бінокль цього ж виробника становить 2890 гривень.



Для охорони великих об’єктів із чималою територією фірми замовляють пристрої нічного бачення, які використовують військові. Микола Ступак обмовився, що нині шукають змогу придбати російський пристрій, котрий коштує 20 тисяч доларів.



— Він громіздкий та дорогий. Причому у повній темноті не працює, бо йому необхідне світло зірок чи місяця, допомагає інфрачервоний промінь, — зазначив директор магазину-майстерні “Ягдташ”. — Наприклад, білоруські пристрої коштують до чотирьох тисяч гривень, російські — до 20 тисяч доларів, американські — від п’яти тисяч умовних одиниць.







Труба знадобиться на стрільбах




Підзорні труби часто купують для того, щоб роздивлятися мішені в тирі чи на стрільбах. Вони допоможуть не бігати туди-сюди, аби дізнатися — влучив чи ні. Труби також стануть у пригоді тим, хто вивчає життя травин. Для спостереження за зірками підзорні труби не підійдуть. Адже для цього кратність повинна становити 500-600 разів. Тим часом труба фірми “Yukon”, як зауважив Олексій Єштакін, має кратність від 6 до 100. Коштує вона 2100 гривень.



— Для стрільбищ підійде підзорна труба з кратністю до 50, — підкреслив менеджер салону “Арсенал”.







Основні характеристики біноклів




Кратність (збільшення, magnification) — відношення кутового розміру зображення предмета, який видно через прилад, до кутового розміру того ж предмета, видимого неозброєним оком. Іншими словами, спостерігаючи предмет у бінокль із десятиразовим збільшенням з відстані 100 метрів, бачитимете його так, ніби до нього всього десять метрів.Поле зору (Field of view) — ділянка простору, яку видно через прилад. Величину поля зору, заміряну в градусах, називають кутовим полем зору або кутом поля зору приладу. Найбільший лінійний розмір у метрах, який можна бачити через наглядовий прилад з відстані 1000 метрів, називають лінійним полем зору приладу.Дійсний кут поля зору (Real angle of view) — виражена в градусах величина, що показує, яку частину простору видно через наглядовий прилад. Чим вища ця величина, тим більше можна побачити в прилад.Коефіцієнт пропускання світла (Light transmission, Transmittance) — відношення кількості світла, що виходить з оптичної системи, до кількості вхідного світла. Якщо лінзи оптичного приладу не мають прояснюючого покриття, ця величина може складати менше 50 відсотків, оскільки кожна дотична з повітрям поверхня лінзи відображає приблизно 5 відсотків світла. Якісний оптичний прилад, як правило, містить 10-12 лінз. Збільшити коефіцієнт пропускання дозволяє прояснююче покриття. Найкращі сьогодні оптичні прилади мають коефіцієнт пропускання в 97 відсотків.







Відомі виробники




Zeiss — світовий лідер у галузі оптичних наглядових приладів, мікроскопії, промисловій вимірювальній техніці, високопрецезійних об’єктивів для виробництва мікросхем, а також операційних мікроскопів і приладів для діагностики та терапії в офтальмології.



Leica — концерн “Leica Camera” розробляє і продає високоякісні товари широкого споживання для фотографії, фотографічного відтворення і спорт-оптики. Серед виробів Leica — фотоапарати із видошукачем-далекоміром, дзеркальні та компакт-фотоапарати, змінні об’єктиви, діапроектори, збільшувальні прилади та біноклі.



Canon — один зі світових лідерів у галузі створення цифрового устаткування для користувачів офісу й удома. З часу створення в 1937 році компанія Canon зайняла впевнені позиції в сферах фото-, відеотехніки й інформаційних технологій і в даний час освоює високо перспективний сектор ІТ, пропонуючи цінні комерційні рішення. У біноклях Canon використані передові технології в області прецизійної оптики і розробки об’єктивів, накопичені впродовж 70-ти років.



Nikon — має блискучі досягнення в галузі виробництва високоякісного скла, наборів лінз, матеріалів високих технологій і дизайні. Nikon продовжує встановлювати високі стандарти в новітніх досягненнях і винаходах у сфері оптики.



Olympus — лідер високоточних оптичних технологій. На ринку компанія з’явилася 1919 року. Передові оптичні матеріали та компоненти забезпечують безперебійну роботу біноклів упродовж багатьох років — у країнах Європи компанія дає гарантію на 25 років.



Yukon — заснована в 1994 році в штаті Техас (США). Основний профіль — оптичні наглядові прилади: зорові труби, біноклі, прилади нічного бачення, нічні приціли, лазерні далекоміри. У своїх приладах компанія активно використовує новітні цифрові технології. Виробничі підприємства розташовуються в Росії, Білорусі та Південно-східній Азії.








На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ