У Рівному визначили володарку найдовшої коси
Зачіски замінила коса
Тривога, радість, метушня витали перед початком конкурсу за лаштунками палацу культури. Учасниці готувалися до початку змагань. Оформити зачіску їм допомагали мами, бабусі, хресні, подруги. Усі конкурси тематичні, відтак у першому — “Карнавал” — довговолоски демонстрували своє волосся, вкладене у зачіски. За умовами конкурсу, їх мали виконати без лаку та начосу. Зачіски учасниць доповнювали образи танцівниць, котрі ніби приїхали сюди з Ріо-де-Жанейро. Волосся прикрашали пір’ям, золотистими вусиками, яскравими приколками та стрічками. Мами по годині чаклували над десятками завитів, косичок, пасм волосся, аби донька виглядала зі сцени якнайкраще. Однією з найнеймовірніших зачісок стала зачіска “капелюшок” у демонструвала 13-річної Іванни Булиги.
— Ми утрьох чаклували над зачіскою: я, моя кума Люба Ярешко та наша подруга Ірина Драганчук, — розповіла мама учасниці Ірина Булига. — За умовами конкурсу потрібно було зробити зачіску, не використовуючи лак для волосся та начос, а ще, щоб швиденько розплести волосся до початку наступного виходу з косою. Кума пригадала, що колись Ірина робила з волосся капелюшок, не використовуючи при цьому нічого цього. До конкурсу ми двічі потренувалися, і сьогодні утрьох заплели капелюшок за 45 хвилин. Щоб розплести його, потрібно буквально дві хвилини.
У наступному конкурсі “Українська коса” учасниці демонстрували заплетене у косу волосся. Вишиті сорочки, червоні стрічки та фольклорні мотиви створили особливий настрій, який зі сцени передався у зал глядачам. Кожна з конкурсанток дефілювала сценою з маками, волошками або колосками у руках. Прихильність глядачів викликали учасниці із найменшої вікової категорії до шести років. До речі, найменшій довговолосці Ксенії Яцик лише три рочки та три місяці.
Заключним туром “Коса моя — краса моя” став конкурс “Підводне царство”. Конкурсантки опинилися на морському дні, між них на сцені плавали рибки й морські коники, імпровізованою хвилею стали куліси з прозоро-бірюзової органзи. Самі ж учасниці шоу-конкурсу нагадували русалок. Їхні костюми виблискували лускою, сріблом, відбивали софіти, а розплетене волосся спадало донизу й вражало глядачів довжиною. А ще сценою розліталися мильні кульки, які нагадували повітряні бульбашки у воді. Одна з маленьких русалоньок Амалія Фещенко не втрималася й почала з ними гратися. Дитяча безпосередність не зіпсувала заздалегідь продуманих рухів та виходів, а навпаки внесла імпровізацію. Та й у казках мешканки водойм граються черепашками й повітряними бульбашками.
Ведуча оголошувала кожну конкурсантку й під час її ходи сценою називала довжину волосся.
Довговолоскам заплітатися украй важко
Найдовшим — 146 сантиметрів — було волосся у 13-річної Юлії Стахнюк. Дівчинка навчається у 7-Б класі Рівненської державної гуманітарної гімназії.
— Доглядати за волоссям — мити, розчісувати, заплітати — мені допомагає мама, — розповіла учасниця конкурсу Юлія Стахнюк. — Приблизно рік, як можу заплітати косу сама, але це важко і не завжди виходить красиво. А подруги, буває, просять у своїх мам відростити таке ж волосся, як у мене.
— У дитинстві я теж мала косу, але в четвертому класі її обрізали. Згодом, коли стала дорослішою, відростила собі знову волосся, але вже не таке довге, як до того, — пригадує мама Юлії Світлана Стахнюк. — Із Юліним волоссям у нас проблем немає, та й вона сама звикла до нього з дитинства. Уже у рік робила доньці “пальмочки”. Зараз Юлі самостійно важко доглядати за волоссям, навіть розчесати його як слід сама не може, то ж мама завжди допомагає. Розчісуємося та заплітаємося двічі на день: ввечері та зранку. Якщо ввечері не розчешемо волосся та не заплетемо косу, тоді зранку дуже важко. Зазвичай на те, щоб розплести, розчесати волосся та заплести знову у косу, витрачаємо 10-15 хвилин. Більше часу потрібно, щоб розчесати волосся після миття, спершу розчісую його зверху до середини, а далі нижню частину.
Головний режисер-постановник конкурсу Інна Матвійчук розповіла, що цьогоріч у шоу-конкурсі змагалися 38 учасниць, їх відібрали більш як із 200 бажаючих, які прийшли на кастинг. Усіх учасниць об’єднали у чотири вікові категорії.
— Підготовка до цього конкурсу, у порівнянні з попередніми, запам’яталася найменшою кількістю репетицій та їх тривалістю. Те, що ми раніше вчили за дві репетиції, цього разу вивчали за одну, — пригадує Інна Матвійчук. — Не знаю з чим це пов’язати: з нашим досвідом, чи з учасницями, зокрема маленькими. Вони усе ловили на льоту. З дітьми зазвичай найважче, а цього року вони були організованими як ніколи. Допомагали й батьки. Ми давали домашнє завдання, розповідали та показували, як дитина має стояти на сцені, рухатися. І вже на наступну репетицію учасниці приходили підготовленими. Цей конкурс здружує сім’ю, батьки не сторонні глядачі, а беруть участь разом зі своєю дитиною.
Жодна учасниця без подарунка не залишилась
За підсумками журі в кожній віковій категорії переможцями стали: треті місця посіли Ольга Щербата, Емма Бугаєвська, Соломія Андрійчук, Олена Колос, другі — Софія Гончарук, Ольга Потапчук, Іванна Булига, Оксана Кулінкіна, перші — Ангеліна Паршина, Каріна Пяткова, Альона Гергелюк, Сніжана Нестеренко. У номінації “Міс чарівність” перемогу виборола Ірена Боровець, “Маленьким дивом” стала Ксенія Яцик, “Міс шовкове волосся” — Анна Бецько, “Міс “Азот” — Тетяна Корінь, номінацію “Коса моя — краса моя” присвоїли Юлії Стахнюк, “Міс локон” — Катерина Полюхович. ВАТ “Рівнеазот”, генеральний спонсор конкурсу, не залишило жодну з учасниць без подарунку. Голова первинної профспілкової організації ВАТ “Рівнеазот” Микола Кузьмюк поділився, що є задум розширити рамки конкурсу:
— На Рівненщині є багато вродливих дівчат з довгим волоссям, ними захоплюються, цікавляться, навіть в інтернеті голосують. Конкурс уже став обласним, цьогоріч у ньому брали участь жительки сусідніх районів. Є задум щодо його розширення, щоб залучати довговолосок і з інших областей та регіонів. Але поки що не бачимо, як реалізувати цей задум, усі учасниці мають відвідувати репетиції, а приїздити на них з інших областей зможуть не всі. А ще цього року так склалося, що серед учасниць не було жодної працівниці ВАТ “Рівнеазот” чи доньки наших працівників, хоча започаткувало цей конкурс наше підприємство.
Микола Кузьмюк розповів, що у нього підростає онука Софійка. І хоча їй лише півроку, дідусь уже мріє побачити її на сцені ПК та С “Хімік” серед учасниць “Коса моя — краса моя”.
Обрали переможницю й читачі “Рівненської газети”, які підтримували свою фаворитку голосуючи в Інтернеті. Тож “Міс “Рівненська газета” стала Ольга Потапчук. Вона отримала ексклюзивний приз від компанії Neways. Відзначила трьох довговолосок із малозабезпечених сімей та дітей-сиріт також партія Народний Союз “Наша Україна”.
Усі учасниці конкурсу отримали квіти та подарунки, а переможниці конкурсу — цінні призи: телевізор, DVD, кухонний комбайн, набір каструль, мобільні телефони та інше. Найменшим переможницям вручили м’які іграшки, ляльки.
Участь у шоу-конкурсі “Коса моя — краса моя” цілої жіночої династії бабусі Раїси Кизими, доньки Вікторії Якобчук та онуки Софії Якобчук не принесла перемоги жодній. Найстарша учасниця конкурсу Раїса Кизима зазначила, що головне — це участь, а не перемога. Її донька Вікторія Якобчук після оголошення результатів поділилася, що зберегти косу після 30 років важко:
— Наскільки розумію, цей конкурс — пропаганда довгого доглянутого волосся. У дитинстві чи не в кожної дівчинки є косички, а от зберегти довге та густе волосся у дорослому віці можуть далеко не всі.
Хоча шоу-конкурс тільки закінчився, організатори вже думають над програмою наступного. Головний режисер зізналася, що є задумки про зміни, на її думку, конкурс від цього лише виграє.
Як здоровий спосіб життя може здолати втому
Близько 14% дорослих постійно страждають від хронічної втоми, що може свідчити про проблеми зі здоров’ям.
переглядів: 199
Як стати багатим: уроки від мільйонерів
Створення багатства з нуля може здаватися нездійсненною мрією, проте приклади численних самостійно створених мільйонерів доводять протилежне.
переглядів: 202
Усе про 18 січня: яке свято сьогодні й актуальні нинішні прикмети
18 січня, за новоюліанським календарем, християни вшановують пам’ять святителів Афанасія та Кирила, архиєпископів Олександрійських, а також преподобного Маркіяна Кирського.
переглядів: 261
Три молитви на початок дня
Аби ранок був успішним і безпечним, його слід почати з молитви. Ось кілька текстів загальноприйнятих православних молитов на початок дня.
переглядів: 196
Сонник: Якщо сниться корова
Сновидіння залишаються однією з найзагадковіших тем, які привертають увагу людства протягом століть. Багато хто намагається зрозуміти значення побаченого уві сні, адже вони часто несуть приховані підказки або символи.
переглядів: 243