Ми у Facebook
19.03.2008, 00:00

Рівняни із проспекту Миру проти його нової назви

Зміна назви проспекту Миру на проспект Віктора Чайки викликала широкий резонанс серед рівнян. Цю тему не перестають обговорювати в інтернеті, у пресі, на радіо та телебаченні. Більшість погоджується, що для міста буде честю, якщо одна з вулиць носитиме ім’я колишнього мера. Однак люди зазначають, що проспект Миру для цього був не найкращим варіантом, та й їхню думку спитати було б не зайвим.


 



Кому належить ідея?

Хоча секретар Рівненської міськради Юрій Торгун запевняв, що до міської влади звернулися десятки підприємств, у комісії з питань найменування міських об’єктів журналісту надали лише 11 звернень. У більшості з них йшлося про присвоєння імені Чайки вулиці міста. Також висловлювалися прохання присвоїти ім’я Віктора Чайки двом загальноосвітнім закладам та присвоєння колишньому меру звання Героя України і створити його кімнату-музей у виконкомі. Що ж до назв вулиць, то у п’яти зверненнях йдеться про перейменування проспекту Миру, решта ж не вказує конкретну вулицю, яку пропонують назвати іменем Віктора Чайки.

Одними із перших, 18 лютого, до міської влади звернулися представники обласного осередку всеукраїнської громадської організації “Всеукраїнське об’єднання лідерів територіальних громад”, під яким підписалися також керівники кількох місцевих ЗМІ та інших громадських об’єднань. Серед інших його підписав голова обласного осередку цієї громадської організації, директор ТОВ “Телекомпанія 10 канал” Костянтин Бертух. За його словами, це звернення швидше не від організацій, а від людей, які під ним підписалися.

— Ми знали й шанували Віктора Чайку, ця людина варта того, щоб бути увічненою, — зазначив пан Бертух. — Ми пропонували кілька варіантів вшанування, зокрема й присвоєння імені Віктора Чайки одній із центральних вулиць. Вважаю, що рішення, яке прийняла рада — правильне. Хоч і був здивований, що його прийняли так швидко, адже у Віктора Анатолійовича було багато, м’яко кажучи, недругів у міському бомонді.

Усього під цим зверненням підписалося шестеро людей, крім пана Бертуха, також виконавчий директор Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Грещук, головний редактор тижневика “Сім днів” Олександр Тищенко, директор рекламно-інформаційної агенції “Пілон” Микола Кривий, директор ТРК “Сфера ТВ” Володимир Романюк, директор міського центру зайнятості, член РОО ВГО “Всеукраїнське об’єднання лідерів територіальних громад” Андрій Грещук.

У числі перших до міської влади також звернулися й керівники освітніх закладів міста, щоправда, цей документ підписала лише одна людина — голова ради А. Нагорний. А також всеукраїнська молодіжна громадська організація “Федерація сучасної хореографії та вокалу українська “Прем’єр Ліга” (12 підписів).

Інші звернення, які надійшли пізніше, направили: спортивна громадськість (керівники ДЮСШ, спортивних закладів, федерацій) усього 25 підписів, навчально-виховний комплекс “Престиж”, рада ветеранів УСБУ в Рівненській області, міське товариство інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату, міська рада організації ветеранів України, міське об’єднання товариства “Просвіта” ім. Т.Шевченка, колектив ЗОШ № 14, міськком СПУ.

Щодо перейменування проспекту Миру, то міськвиконком отримав іще одне звернення від політичних партій та громадських організацій Рівненщини. У ньому представники 11 організацій просили назвати проспект іменем Тараса Бульби-Боровця. Серед підписантів звернення — лідери обласних осередків УНП, ВО “Свобода”, партії “Відродження села”, товариства політв’язнів та репресованих, “Союзу Українок”, Українського козацтва “Волинська Січ” тощо. Таку ж пропозицію на засіданні сесії Рівнеради озвучили члени фракції УНП, однак вона не отримала належної підтримки депутатів



А мешканці проти проспекту Віктора Чайки

Найбільше перейменування торкнулося рівнян, які мешкають на проспекті Миру. Люди обурюються, що влада попередньо не поцікавилася їхньою думкою. Щоб залишити проспекту стару назву, вони підготували лист-звернення до рівнян, який вже набув широкого розповсюдження в інтернеті.



П’ять років назв вулиць не змінювали

Як розповіла головний спеціаліст відділу генплану і розвитку міста управління містобудування та архітектури Рівненського Олеся Корнійчук, востаннє рівненські вулиці змінювали свої назви у 2003 році.

— Тоді вулицю Механізаторів перейменували на Медичну, адже там знаходиться другий пологовий будинок, — розповідає пані Олеся. — Вулиці Тракторній присвоїли ім’я Драганчука. А частина вулиці Дачної була названа Гребельною, адже там була подвійна нумерація. До цього у 2000 році було перейменовано вулицю Тополеву. Її назвали іменем В’ячеслава Чорновола. А попередньо масові перейменування вулиць проводили у 1991-1993 роках.

Скарг від мешканців названих вулиць чи організацій, які там знаходяться, після перейменувань не було.

За словами секретаря комісії з питань найменування міських об’єктів Марини Савич, останнім часом міська комісія здебільшого працює над визначенням назв для нових вулиць:

— Місто розвивається, розбудовується, а списку назв для нових вулиць у нас немає. Через це іноді виникають проблеми у забудовників. Тож завдяки зверненням громадських організацій із пропозиціями назвати ту чи іншу вулицю іменем відомих діячів, такий список можна сформувати. Відмов на звернення з такими пропозиціями не було, іноді питання відправляють на довивчення. Якщо ж у комісії питань не виникає, ту чи іншу пропозицію направляють на розгляд депутатів, які й затверджують остаточне рішення. Із такими пропозиціями можуть звернутися не лише громадські об’єднання, а й мешканці Рівного.



У скільки обійдеться місту перейменування?

Голова постійної комісії Рівнеради з питань бюджету та фінансів Сергій Паладійчук зазначив: поки що рано говорити скільки коштуватиме міській скарбниці перейменування:

— Сума залежатиме від якості самих табличок та вартості робіт з їх встановлення. У Рівному існує багато фірм, які займаються виготовленням такої продукції. Думаю, що виконавця визначатиме розпорядник коштів. Сподіваюся, заміна табличок не буде дуже затратною і обійдеться міському бюджету не більше ніж у 4-5 тисяч гривень.

Дещо в меншу сума оцінює витратити начальник міського управління житлово-комунального господарства Юрій Собчук. Він повідомив, що на всі впорядкування, пов’язані з перейменуванням проспекту, доведеться витратити близько трьох тисяч гривень.

— Виконання цих робіт займе приблизно місяць, — повідомив Собчук. — Вважаю, що проспект Миру дійсно гідний носити ім’я колишнього міського голови. Адже колись ми разом розпочинали ремонт та розширення цієї вулиці. Тоді ніхто не вірив, що зможемо довести її до пуття. Проте свою роботу ми з Віктором Анатолійович виконали, і тепер ця вулиця одна з кращих у місті.

Комерційні ж установи, розміщені на проспекті, відшкодовуватимуть втрати своїм коштом. Зраділи такій перспективі далеко не всі з них. Підприємці зазначають, що справа не в грошах, а у можливій “документній” тяганині.

— Проблем із переоформлення документації не виникне, якщо це буде зроблено централізовано від міської влади, — зауважує генеральний директор ТзОВ “Тіко” Борис Рощина. — А якщо кожному мешканцю, котрий живе у будинках, що на проспекті Миру, або ж представникам фірм, офіси яких розташовані тут, доведеться самостійно переоформлювати документацію, то незручностей це створить чимало. Віктора Чайку я дуже поважав як людину. Про це перейменування добре було б запитати у самих же корінних рівнян. Та все ж таки переконаний, що на його честь варто було б назвати якусь нову вулицю у місті, адже він був ініціатором багатьох будівництв у Рівному.

Втім частина підприємців ініціативу влади підтримує.

— Думаю, що особливих проблем із переоформленням документів на ТзОВ “Мобілочка”, що розташоване на проспекті Миру, 8, у зв’язку із перейменування не виникне, — каже адміністративний директор мережі “Мобілочка” в Західному регіоні Василь Теребенець. — До подібних змін ставлюся позитивно, адже людина на це заслуговує.



Наталія НИРКОВА,Оксана КОНОПАЦЬКА, Марина ПОПОВА, Юрій ДЮГ, Ольга МІХНЬОВ.






“Шановні жителі міста Рівного!

Ми, мешканці проспекту Миру, змушені звернутись до вас за розумінням та допомогою, оскільки народ мудріший за містечкових політиканів, які бажають, безглуздо використавши світлу пам’ять Віктора Анатолійовича, набрати додаткових балів на позачергових виборах міського голови.

Ми проживаємо на проспекті Миру впродовж усього свого життя, тут росли наші діти, внуки, і для нас ця назва не є порожнім звуком, позбавленим сенсу. Окрім того, сотні, тисячі гостей міста, які коли-небудь завітали до Рівного, знають у нашому місті тільки проспект Миру. Чому ж тоді депутати міської ради, не дочекавшись того, як охолоне тіло Віктора Анатолійовича, заходились так безглуздо увічнювати його пам’ять?

...Дехто може дорікнути тим, що ми неповажливо ставимось до пам’яті Віктора Анатолійовича, але це зовсім не так. Кожний житель міста знає, як Віктор Анатолійович ставився до всіляких перейменувань. Він своїм особистим прикладом довів, що вся суть життя полягає не в ламанні та знищенні всього старого, а в створенні, надбанні нового, кращого. Чому ж тоді не назвати в честь Віктора Анатолійовича нові мікрорайони, парк, льодовий палац — його останні задумки та мрії?

З повагою, керівники ініціативної групи, мешканці проспекту Миру.”



Посилання по темі:



Проспект Чайки: чому я проти рішення Рівнеради



Проспект Віктора Чайки буде замість проспекту Миру



Рівнянам нав’язують кандидатури на мера?



Іменем Віктора Чайки хочуть назвати недобудовану ЗОШ №14



Він був справжнім козаком з роду Чайок



 







На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ